Mennyi slukkot kell bírni egy akksinak DL módban?

Feszültségszinttől függően kicsit más lehet néha a kimeneti moduláció, a jelalak esetleg. Adott esetben számíthat, bár lomha “izzószálról” van szó. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

@Zsolt68 erre gondoltál, hogy tartod amit írtál?

“0.2 ohm alatt már érdemes lenne 2x21700ra váltani.”

1 kedvelés

igen…ott már extrém Watt-ot kér a tekerés amit Amper-rel és mAh-val is ki kell szolgálni

2 kedvelés

Érdemes…egy akku áramleadó képessége adott. Optimális esetben hosszú életet akkor kapsz a kapacitás megtartása mellett, ha nagy terhelésre nagy kapacitású akkut használsz.
Ha aránytalanul gyenge az akku, nem csak hamar merül, de az élettartama is rövidülni fog.
Dupla gond.

2 kedvelés

…és a fólia szîne???bocs​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

?Kifejtenéd kérlek? :grin:

1 kedvelés

Akkor lomha ha a felizzás ideje hosszabb…(ramp up time)

2 kedvelés

Az egyik modban ződ a másikban meg barna :rofl::rofl::rofl:

2 kedvelés

Igen ez lehet a magyarázat. Köszönöm :slight_smile:

2 kedvelés

Vannak szînek melyek negatív energiával bîrnak!!! Gondoltam behozom a spirituális aspektust is​:rofl:

2 kedvelés

Hát, röviden: a mod kiadja a pwm modulált fűrészfoghoz hasonlatos jelsort, watthoz számított kitöltési tényezővel, frekvenciával. A tekerés lomha, lassan reagál. Átlagolódik rajta a nagyfrekvenciás kimenet teljesítménye. Ugyan az van, mint a kapcsolóüzemű tápok, vagy DC-DC konverterek zöménél.
Csak a full mecha modok kapcsolják direktben az akkut a saját DC körével a tekercsre.
Minden egyéb esetben pwm jellegű modulációval jön ki a kakaó.
Muszáj is, hiszen egy step-up konverzióra képes áramkör tud csak egy 4.2 Voltos 18650-ből akár 7-8 Volt kimenő feszültséget előállítani, ha a tekercs ellenállása a beállított teljesítményhez ekkora feszültséget kíván meg, hogy a kellő átlagáram folyjon.

Röviden: a VariWatt baró, ez ecigi negmentője. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

LG-nél van benne logika, citromsárga, kék, barna, fekete - egyre nagyobb kapacitás (és ár).

2 kedvelés

@Zoli76 Nagyon vágod.:+1: Én meg teljesen foglamatlan vagyok.:grin:

1 kedvelés

Á, pongyola félig, de nagyjából erről van szó.
A VariWatt vokt a legnagyobb elektronikai előrelépés.
Azóta olyat tekerünk, amilyet akarunk, x féle anyagból, a mod mindig szépen leméri, és kiszámolja nekünk. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szóval ha 18650-es 3000mAh-s 30A egy akkus mod bír ~300 puffot 40w-on 0.3ohm-os porival és a 2 akkus mod ~500 puffot 45w-on 0.2ohm-os porival az normális új akksik esetében?

1 kedvelés

0.2 és 0.3 Ohm lesz az…nem kötekedésből csak jobb ha pontosan tudod

2 kedvelés

Nagyjából (modja válogatja, mennyire jó hatásfokú az átalakító).
Igen, és @Zsolt68 jól mondja, 0.2 és 0.3 ohm. Elég alacsony ellenállások ezek az elektronika világában. Komoly terhelés.

1 kedvelés

Ha csak a rideg számokat nézzük
3000mAh=~10.8Wh
10.8Wh/40W= 0.27h= 972s
3s puffokkal számolva 324 puff(inkább 270-280 gyakorlatban)

Az viszont baromi kevés, 450-500 puffokat szedek ki a sokéves samu25R-ekből az újkorában is csak 2500mAh volt​:thinking:

4 kedvelés

Javítottam. Azt akartam írni csak siettem a buszra. Meg nem volt rajtam a szemüvegem. :rofl:

1 kedvelés

Értem? Értem! Köszi!

1 kedvelés