Megint költözünk! (hibakeresés)

Sziasztok! :slight_smile:

Már kb 1 hete fennáll egy probléma az oldallal. Ez a hiba eléggé kiszámíthatatlan és az is lehetséges, hogy nem mindenki észlelte ugyanis teljesen random történik. A lényege, hogy egyik pillanatról a másikra, egyes fájlok esetében nem tudunk kommunikálni a szerverrel. Ez azt eredményezi, hogy nem jelennek meg megfelelően a fájlok mivel nem tudjuk betölteni.
A dolog mögött az áll, hogy a szerveren tárolt fájlokat nem a megfelelő fájlformátumnak érzékeli és utána ezt a fájlt ebben a nem megfelelő formátumban próbálja menteni a cache -be.

Felvettem a kapcsolatot az összes szolgáltatóval, mivel én úgy gondolom nem nálunk van a hiba. Hiszen bármiféle módosítás, változtatás nélkül is megtörténik a probléma. Szóval ezért is problémás a dolog.

A CDN szolgáltató közölte, hogy feltehetően nem náluk van a hiba mert az origin szerverről tehát a főszerverről hozzájuk már a rossz fájl érkezik. A főszerver szolgáltatója (Vultr) közölte, hogy nem áll módjukban segítséget nyújtani.

Úgy gondolom, hogy valamiféle limit lehet a rendszerükben, amelyet nem tudunk felülírni. Arra a döntésre jutottam, hogy sajnos csak úgy tudunk további hibakeresést folytatni ez ügyben, hogy folyamatosan kizárunk dolgokat. Jelen esetben a főszervert fogjuk lecserélni mert ez a legvalószínűbb, hogy a hiba forrása.

Tehát ma illetve holnap hajnalban megkísérlünk egy költözést Vultr -ról UpCloud -ra. Nem szeretném, hogy a továbbiakban is ez az állapot a felhasználói élmény rovására menjen. Szóval hajnalban megint költözünk, ha minden jól megy! ~00:15 -től részlegesen vagy nem lesz elérhető az oldal!

Elnézést kérek mindenkitől az eddigi kellemetlenségekért! Remélem nem lesz több… :heart:

30 kedvelés

@Donat mindent IS nagyon köszönünk​:heart::kissing_heart:

9 kedvelés

Sikeresen átköltöztünk az UpCloud szerverére! :white_check_mark: Meglátjuk milyen lesz…remélhetőleg gyorsaságban és stabilitásban is megfelelő. Ha itt is jelentkezne a hiba, (remélem nem fog) :crossed_fingers: akkor megyünk tovább…

16 kedvelés

Maximális respect a munkádért :+1:

4 kedvelés

@Donat köszönjük a ráforditott munkádat​:100::+1:

4 kedvelés

Sziasztok! Sajnos úgy néz ki a hiba továbbra is fennáll :confused:

5 kedvelés

Sziasztok!

Az történt, hogy az új szolgáltató UpCloud fogta és minden előzetes értesítés, figyelmeztetés nélkül felfüggesztette a Vaperina fiókot 08:14 - kor.

Ezért nem volt elérhető az oldal és természetesen engem is kizártak. Mivel tudom, hogy ilyen esetben teljesen felesleges írni nekik és kb csak az időt húznám vele, így inkább azt a döntést hoztam, hogy ismét át illetve visszaköltöztetem az oldalt a Vultr -ra. Így a legutóbbi biztonsági mentéssel, ami minden nap hajnali 3-kor készül visszaállítottam. Tehát ~5 óra kiesés van… Elnézést kérek azoktól akik esetleg ebben az időben tettek közzé az oldalon… :confused: Ez volt a legjobb megoldás ebben az esetben tekintve, hogy az ilyen tiltások még napokig elhúzódhatnak. Természetesen felveszem velük a kapcsolatot ez ügyben is.

Elnézést a kellemetlenségért :pensive::heart: Jó reggel volt az biztos :confused:


A másik hiba jó eséllyel a másik szerverünkön, illetve mint utólag kiderült valószínű globális problémáról volt szó annál a szolgáltatónál. Először azt írták nincs semmi aztán írtam, hogy de van megnézték a másik szemükkel is… Tegnapelőtt este csináltak egy javítást és a tegnapi nap, illetve azóta nem jelentkezett a probléma sehol. Remélem, hogy ezzel azt elfelejthetjük!

12 kedvelés

:kissing_heart:
Én mindig nagyon megijedtek,mikor nem tudom elérni az oldalt​:cry:
:joy:

8 kedvelés

Köszönjük a gondoskodást!!!

Engem is váratlanul ért.
Nem vagyok felkészülve rá.
Nem érzem még elég erősnek magamat egy ilyen hirtelen “elszakadáshoz”!!!:grin:

Ilyenkor meredt szemmel, egyre csak a mélységet bámulom…:pleading_face:

6 kedvelés

Hát megjött a válasz, hogy miért kapcsoltak le :flushed: :thinking:

Tehát olyan okból függesztették fel amelyet nem közölhetnek velem :thinking: az szép…

3 kedvelés

“Kulturált” megoldás, amolyan isten hozott a világunkban üdvözlet… Hogy a jóég tegye őket kecskévé!

7 kedvelés

Mint egy Vogon közkatona:

Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen. Az ellenállás értelmetlen…

4 kedvelés

Látom, még mindig nem nőtte ki a betegségeit a hostolás, pont ezek mentek VPS-nél :joy::joy:

2 kedvelés

Chromeban van egy oldal mindig megnyitva a Vaperinának. Akárhányszor be szeretnék lépni, ezt csinálja.

Az alkalmazásnál nem csinálja. Majd használom így. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ez valószínű azért van mert az előző szerveren volt még akkor az oldal és ma reggel ahogy költöztettem nálad a cache-ben mentette a kijelentkezett állapotot. Így amikor megnyitod mindig arról a pontról indul így mindig szükséges a bejelentkezés. :thinking:

Ha nem azt a lapot nyitod meg, hanem egy újat és ott nyitod meg a Vaperinát akkor a bejelentkezett állapotot kell mutatnia. Ha így van ahogy gondolom. Akkor annyit csinálj zárd be azt az oldalt és nyiss egy újat.

4 kedvelés

Jól gondoltad! Köszi! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés