Longfillek minősége

Nem tudom mi a különbség longfill,és shortfill között. Nekem a 60 ml-short,a 120 ml long. Lehet nem így van,de megtanultam így élni. Ami érdekelne,hogy miért kerülnek sokszor több mint duplájába,mintha sima aromát venne az ember. Csak az érési idő rövidsége miatt? Én ,naívan azt hittem ,minőségileg esetleg jobbak,mert hát ugye elronthatatlan,optimalizált százalékban vannak keverve. Úgy tűnik ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Mondok 3 konkrét példát
Pinky Blitz: mangós-barackos. Keverés után brutál intenzív,nagyon finom íz. 1,5-2 hét múlva az íz úgy tűnik el,mintha sosem lett volna. Szinte csak az alapnak az ízét érezni,amivel felöntöttem.
KTS Tea Melone: felöntés után brutál jó sárgadinnye íz,a háttérben minimális tea. 1 hét múlva kemény tea íz,a háttérben sárgadinnye. 2 hét múlva csak tea,sárgadinnye sehol.
Six Licks Bite the Bullet:feketeribiszke,ánizs,jég 3 év!!! érés után (pillanatnyi figyelmetlenségemet kihasználva elbújt), ugyanaz az intenzív finom íz,mint bekeveréskor.
Ezek szerint az időn kívül semmi értelme a filleket venni?

Hát az egyik egy majdnem üres flakon, egy hosszabb lére eresztett aromával, ami már elő van érlelve, majd neked kell ezt feltölteni alappal és nikkel. Ez a longfill.

A másikban meg alig van némi hely, mert az már nikotin nélküli bekevert leves, amihez már csak a nikotint kell hozzáadni és ready to go. Ez a shortfill.

4 kedvelés

Ezt az infót megköszönöm. Ezek szerint shortfillel,még nem is nagyon találkoztam.

1 kedvelés

Elég ritka állatfajta, longfill több van.

Nem használok longfill-t, de ha használnék sem lenne olyan gondom mint neked mert 1.5-2 hétig elfogyna a 120ml :grin: (persze sejtem, hogy nem csak egy ízt használsz)