Lehetséges kontakthibák, és azok esetleges elkerülése

Azért akkut nem nagyon piszkálnám karcok miatt amíg van kontakt addig nincs baj ha van baj akkor érdemes használni acélgyapotot. Karcosabb festetlen fém felületre is jó finom polírozás hoz kis szappannal pici vízzel

3 kedvelés

2 honaposan még korai, de a töltő csatlakozásait már meg lehet óvatosan, és enyhén csiszolni, de az legyen inkább simogatás. Én nem acélgyapotot használok, hanem a legfinomabb csiszolópapírt. Nem szoktam vizezni (van aki vizes felületet csiszol át) hanem a végén a leápolt felületet is lemosom alkohollal.

Nem kell ezt túl gyakran, fél évente, vagy évente, attól függ mennyit van használva. De ezt mindenki maga látja mennyire matt a felület.

3 kedvelés

Meg egy hasznos ápoló szer műanyag, műbőr/bőr, fém felületre a szilikon spray de nem közvetlenül. Egy kis fújás microszálas rongyra és azzal ebben az esetben :grin:

5 kedvelés

Egy enyhén bevizezett nagy flexet vazelibe mártunk, majd alacsony, 6-8000-es fordulaton javítjuk a kontakthibás VT6 akksit :grin:

Mióta vapelek, mindig van 5-10 PZS a polcon, mindenes gyorssegély. Néha az 510 menetbe, és a tankok menetére rátörlök.
Mert olyan, mint egy sokszor tekergetett csavar. Képződik kis fémiszap a menetek közt.

4 kedvelés

Fényszórón szoktam használni polírozáshoz vagy króm felületten elektromos fogkefét preventel attól is csilli villi tud lenni minden . :grin:

3 kedvelés

Köszönöm mindenkinek!
A lényeg, hogy a modban a gombokboz fújjak be és az akksi csatlakozási pontoknál is töröljem meg időnként?

1 kedvelés

Szia!
Az akksi csatlakozási pontjait,azaz az érintkezőt a mod belsejében,illetve a záró fedelet is időnként nem árt áttörölni.Sőt,az akkumulátor töltőben lévő érintkezőket is.

2 kedvelés

Köszi szépen!

1 kedvelés

Mármint, az összerakott modban, és a nyomógombok mellett, hogy beleszivárogjon?
Azt több okból ne :slightly_smiling_face: sűrített levegő maximum.
Már, ha jól dekódoltam, amit mondani akarsz.

1 kedvelés

Igen, jól értetted.
Jogos, mivel magát a gombot esetleg a forrasztási pontoknál amúgy sem lehet így elérni, csak szétszedéssel, így nem jó semmire.
Köszönöm mindenkinek!