510 csatlakozók tisztítása?

Sziasztok,
érdeklődnék, hogy van-e valakinek valami bevált módszere a kazánok, illetve a modok 510-es csatlakozóinak tisztításához?
1-2 kazánom csatlakozójának a menete kívülről elég szépen befeketedett és nem tudom mivel lenne érdemes nekimenni úgy, hogy ne okozzak benne kárt, illetve érdemes egyáltalán? (az 510 menetére gondolok, nem a pin-re)

1 kedvelés

A kazánt szerintem egy száraz papírzsebkendőt rászorítva megforgatod, szépen kiszedi a menetek közül a koszt. Liquid úgyis jut közé néha. A modot ronggyal szoktam szárazon, mert annak a csücskét meg lehet csavarni. Azt majd megmondják az okosabbak, de szerintem vegyszert inkább ne.

1 kedvelés

Ugyan igy en is. Ezt csinalom.

köszönöm szépen ! :slight_smile:

Én is csak kitörlöm, vagy ha van Chip Spray-m akkor azzal befujom.

Max 2 hetente chip spray, plusz papírtörlő kombináció az összes fém - fém menetre, pl 510, de én az akku csatlakozókat is rendszeresen takarítom… A modot nekem egyszerűbb, mert acél, ott mehet valami alap vegyszer óvatosan, tehát nem aztatunk.

Nekem van rotary tool (tudjátok ez a kézi csiszoló cucc) annak van ilyen réz drotkefe korongja , azzal gyönyörűen lehet pucolni 510 et , de ahogy előttem írták zsepi köröm adjneki , tökéletes módszerek , menetek közé amugy is bemegy a por meg minden így én hetente takaritok.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap múlva. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.