Ki mit rendelt? Ki mit kevert? 2.0

Én nem ezt szoktam. Ma pl. ez volt:

"Mi a szar, papapapamm!
Mi a szar papapapamm!
Mi a szaracénok serege vagyunk.
Egy nagy f@sz papapapamm.
Egy nagy f@sz papapapamm.
Egy nagy faszekerce a mi fegyverünk…

A legjobb az aroma, aminél mire betörik a vatta már lehet is cserélni. :grin:

Neki tetszik…nekem már 9 watton olyan langyi a gőze, hogy broáf…szóval nálam nem talált be.

Nalam.egy slukk 5-6 mp, egyszerűen képtelen voltam szívni, próbáltam 0.6-os, 1 ohmos porival, kinyítva teljesen, szűken, mindegy volt. Nem mintha bánnám. :sweat_smile:

Egyébként tényleg langyos a gőze. Most beleszívtam 3x egymás után. Viszont nem melegszik túl a rendszer és nem égeti le a légzőszervek nyálkahártyáját. Igaz, TH-negatív.

1 kedvelés

Itt is indul a mozgalom :rofl:.
image

Ma kicseréltem a bersiben a Ni-80-at kantalra és új típusú vattát kapott. Egész jó ez eredmény az íz terén. A két napos, kiemelt cuccos istt látható:

Már egészen jó íze kezdett lenni, ennek ellenére cseréltem. Figyelemre méltó a vattán látható foltok elhelyezkedése. Ezek nem égés, vagy pörk anyagok. Kétféle lötty volt a tankban, időnként váltogatva. Az egyik víztiszta, a másik barnás.Ezek szerint az aroma anyagok lassan, a pg/vg-hez képest késéssel vándorolnak, mint ahogyan egy kromatográfiás oszlopban, vagy rétegben illik. Szerintem ezért (is) lehet nagy jelentősége a vatta szálszerkezetének. Kíváncsi leszek a jelenlegire, az milyen lesz.

4 kedvelés

A vatta mindenképpen egyfajta szűrőként viselkedik. Ami sokszor nem is baj, szerintem. Ezért is kell több hetes érés néhány komplex liquidnek. Hogy lehetőleg beolvadjon szinte minden.
Sokszor gondolkodtam én is olyan elvű vape eszközön, ahol csak egy mini fűtőlap van. (Csináltak is ilyet anno, belső fűtőszál, kerámia bevonattal…de nem volt szuper, és hamar rásült az anyag). De arra is rásülne, még hamarabb, mint erre…

1 kedvelés

Ez tulajdonképpen egy puffer. Elindul rajta a leves. A leves alkotói különböző sebességgel haladnak a vattában, ezért szétválnak egymástól. Azért haladnak a lassúak is, csak később érnek oda, ahol gőz lesz belőlük. Minél hosszabb utat kell megtenniük, annál nagyobb lesz ez a különbség. Szerencsétlen esetben az aroma alkotóinál is szétválnak az ízek. Először lesz valami, aztán később ehhez társul még valami, aztán megint valami és így tovább. Ezt jól meg lehet figyelni (nekem legalábbis sikerült) akkor, ha a vatta cseréje nélkül váltasz aromát. Nagyon sok slukk után kezdenek megjelenni az új aroma ízei, de a régiből is igen sokáig megmaradnak ízek. A leves tartályból való fogyásából pedig ez nem is következne logikusan. Én is úgy gondolom, az eszményi megoldás az lenne, ha a fire gomb egy porlasztott adagot nyomna a fűtőszálra, ami nem égne oda. Minden közbenső dolog már csak ront ezen az ideális helyzeten. Az más kérdés, hogy ezt az ideális megoldást nem egyszerű elérni.

Sajnos igen, csak szupertiszta desztvíz nem égne oda :roll_eyes: szóval a vatta, mint közeg, szükséges rossz.

Ez így van. Viszont úgy gondolom, sikerült megértenem a vatta jelentőségét a vape ízminőségében. Minél kevésbé alakul ki a folt a vége és a közepe között, annál jobb. A szerkezeti kialakításban szerencsés, hogy a vatta a két vége felől kapja a levest, ezért a közepén dúsul majd az anyag előbb-utóbb. Mindezek miatt nagy lehet a jelentősége annak, hogy a vatta jobb-és bal oldali vége, ill. keresztmetszete minél jobban hasonlítson egymásra.

Akkor én jól csinálom, egybefüggő fekete szokott lenni :thinking:
Ízekre sem panaszkodom :rofl:
Ez a vattapamacs a képen szinte még szűz. Vissza kéne rakni​:sweat_smile:

Az ízek teljesebbé tétele érdekében cseréltem eddig nagy gyakorisággal a tekercset és a vattát. Meg kell tanulnom és értenem ezt az RTA rendszert. Sokat segítettetek, szerintem még fogtok is.

Egyébként meg, ha már kép… a közepe finoman meg van égve, laza volt. Nem töltötte ki rendesen a tekerést–>a drót a nem megfelelő hűtés(és rossz porlasztás) miatt túlmelegedett(ami meg ízvesztéssel jár​:thinking:), megégette a vatta befogott felszínét. Ha hagytad volna még 2 napot, kétoldalról minden ellenállás nélkül kihúzhattad volna. Két darabban.

Én is gondoltam ilyenre kiszedtem a vattát, az nem volt megégve kicsit sem. Inkább azt látod, hogy többször is leizzítottam a drótot, mielőtt beletettem a vattát elkerülendő a későbbi borzasztó ízt. Sajnos a fotók nem az optimális fényviszonyok mellett és nem optimális készülékkel készültek, ezért azt hiszem, az a sötét szín a dróton nem feltétlenül mértékadó. Egyébként ennél a tekerésnél nem volt égett íz. Más kérdés, hogy az előzőeknél ez gyakran előfordult.

Végre, valahára, befutott a csomag, öröm van meg boldogság a köbön! :heart_eyes: :grinning:

8 kedvelés

Megy a dohányvonal rendesen ahogy látom :wink::grin:
Egészségedre

1 kedvelés

Köszike @Cepha, gyümölcsössel kezdtem, aztán desszert dohány+jóféle dohány ami maradt.
11-év urtán már csak a jól bejáratott amomák peregnek, néha néha egy-egy újdonság azért befigyel! :+1:
Sajna a körülöttünk lévő országokban nincs sok választék aromák terén.
Így az Olasz aroma vonal a nyerő, ami szerintem hatalmas, sajna drága de kit érdekel engem nem, mert hülye azért nem vagyok! :joy:

3 kedvelés

Most kevertem egy Aromamester málnát. Friss-üde, még buborékos is. Érlelésre nem volt idő. Egyelőre úgy érzem, lehetne édesebb, de elmegy. Így “nyersen” leginkább a rúzsra emlékeztet…

A Magdi? :grin:

Jó hasonlat, nagyon régen nem volt dolgom rúzzsal.

Tudod, a nyál a legjobb oldószerek egyike. A nadrág slicc körüli részét szopogatással meg tudod tisztítani. A rúzs ott ha ritkán is, de előfordulhat.