Ki mit rendelt? Ki mit kevert? 2.0

Rendben, ha meguntam, vagy úgy érzem, nem hozok több áldozatot az igazi alkalmassá tétele érdekében, megkapod.

Te most egy trabantban ülsz és próbálsz ítéletet hozni az autókról az alapján, amit a trabant tud. Nem szerencsés. :sweat_smile:

Ha egy 40-50 rtan túlvagy, na akkor lehet valamiféle objektív következtetést levonni.

És akkor is leginkább almát az almával érdemes hasonlítani, szóval egy mesh porlasztót ne hasonlítsunk egy szálhúzallal megtekert rtahoz, egy claptonnal megtekert rtat meg egy szálhúzalos porlasztóhoz. Szóval elég sokdimenziós a sztori, leginkább szerintem nem érdemes hasonlítgatni, mert két különböző műfaj, aminek az íz ráadásul csak egy szelete.

A caiman v5 rdaban például extra hosszú a vatta, tényleg olyan, mint egy vattavízesés, és nem szokta elveszíteni az ízt egyáltalán. Most nem akarok hülyeséget mondani, de vagy 3 cm hosszú vattalábakat szoktam belerakni, ami kb a duplája egy normál rtanak. És működik.

Én már az elején sem ajánlottam voltam a berserkert, mint tankot, mert 100 éves tech, azóta sok liquid folyt ki a szellőzőkön, vannak azért már jobb rtak a piacon. Vagy akkor tessék egy ego aioval összehasonlítani, mert kb egy idősek lehetnek.

2 kedvelés

Jogos a felvetésed. Az AIO-nál számottevően jobb a B3. Örülök, hogy ezt leírtad, mert ezek szerint elvethető a kromatográfiás elmélet. Egyelőre tapogatódzok, elképzelni sem tudom, mi eredményezhet ilyen nagyfokú ízveszteséget olyan folyamatoknál, melyeknél az alapok hasonlók. (Párologtatás). Neked van erre tapasztalatod, vagy elképzelésed? Közben éppen keresgélek más fajta huzal és vatta irányába. A tapasztalt jelenség azonban egyértelműen az, hogy valahol elveszik az íz ugyanabból a levesből, a másiknál nem. Olyan, mintha aktív szenes filteren szűrném a levest. Sűrítményt azonban nem találok. Mellé nem megy a gőz. Hová lesz az íz? Mi lehet az, ami semlegesíti? Ha ez megvan, a többi már aprópénz.

1 kedvelés

Jó kérdés, nálam ez úgy néz ki, hogyha nem adja, akkor rohadjál meg, veszek másikat. :rofl:

Szerintem ez nem olyan egyszerű sztori, de amit @Vaperina_Kinga szokott mindig emlegetni, a tank maximális tudását akkor lehet kihozni, ha teljesítmény és a levegőzés megfelelő arányban vannak a tank adottságaihoz képest. Ehhez jön még a tekerés kialakítása, a húzal anyaga, a vatta anyaga a kéz, ami megcsinálta, meg az íz, mert az sem mindegy az milyen. Szóval egy viszonylag komplex sztori, ami biztos, hogy a tekerés nagyjából a levegőző afc nyilásához legyen méretezve és a kazántérhez. Ha nagy a hely több vas kell bele, nagyobb levegő, nagyobb teljesítmény. És még akkor is lehet, hogy a kazán ennyit tud és nincs hovatovább. Nem te vagy az első, aki a berserkerre panaszkodik, és nem is te leszel az utolsó, ennyi béna ember meg nem lehet. :sweat_smile:

Szóval én megépítem, belerakom azt a tekerést, amit mindegyikbe és ha nem adja vele, akkor byebye.

6 kedvelés

Ezek szerint kézenfekvőnek tűnik, hogy ebből az elsőből igyekezzem kihozni a maximumot, aztán vegyek egy másikat, használjam azokat a konstansokat, amiket lehet, ill. amire korábban szert tettem és úgy hasonlítsam össze őket. A rejtély pedig nagyjából rejtély marad, mert ránézésre nem fogom tudni megállapítani egy eszközről, hogy mit várhatok tőle. Legfeljebb a folydogálása szempontjából.

3 kedvelés

Azért nehéz erre válaszolni, mert mindenkinek más a jó. Én például nem szeretem a szűk mtl, inkább ilyen 1.5-2mm levegő között mozgok, amiket én használok tankokat, azok ezzel működnek. Illetve azt vettem észre, hogy a byka féle deck felépítés viszonylag jól tűri a pontatlanságot, és viszonylag stabil ízt ad. De van akinek a berserker is működik, vagyis megfelel. Diplotat, tripod 2, byka 7, 8, 9, se, ezekből van klón én ezeket tudom ajánlani, de a klónok minőségéről tudni kell, hogy elég hektikus. Ha van ami tetszik érdemes rákeresni itt vagy csinálni egy topikot, hátha jön valaki, aki használja és tud tanácsot adni, azt nem javaslom, hogy megvegyél valamit 0 infoval, mert utána már nehéz a lóba visszalapátolni a ganét. :rofl:

6 kedvelés

Nem is tudom kitől​:joy::thinking: @Ispy vettem tavaly egy byka-se klónt…
Azóta is tökéletesen működik (az 510 alján kellett tömítést cserélni) …
Lehet kifogtam…

2 kedvelés

Azért írtam amit, mert bár a byka klónokat ismerem, azok elég jók, se a tripod 2, se a diplomat klónt nem láttam, így nem tudom mennyire jók. A tripodnál ráadásul 3 bajonett zár van, ott azért nem árt a pontosság, mert vagy szétesik magától, vagy csőfogó kell hozzá.

1 kedvelés

Tamás, neked tartoztam még a Traubi felerősítés tapasztalattal.Felnyomtam 6,5 százalékra. B3-mal néztem én is és a kollégám is, szintén az ő B3-jával. Semmi nem változott, gyakorlatilag eltűnik az íz. Másik eszközzel majd holnap ránézek.

Én gyümiseket a törpéből szívom :wink:

1 kedvelés

Köszönöm István! A segítségedre fogok még számítani. Úgy döntöttem, bajlódok még egy kicsit ezzel a Bersivel, már csak azért is, hogy megértsek összefüggéseket, ha ez lehetséges. A “kedvéért” már külön készítek löttyöket 3 mg/ml nik-re az extra TH elkerülésére, mert mint írtam, meg akart fullasztani. Ez segített, de ezt a nikotin hiányt itthon bepótolom a jól bevált nagy ízű E-Leaf Ijust 3-mal, amin 4 ml-es GTL tank van 0,8-as porlasztóval és 5 lyukra nyitott levegő nyílással és 6 mg/ml-es üzemanyagot használ. Tudod, 8 óra munka, 8 óra szórakozás. Most ez utóbbi van.

2 kedvelés

Nekem arra a legjobban az URSA Mini jött be. Mi az a törpe? Mondjuk ez is az.

Dvarw, nekem az mtl fl van…
Én gyümiseket coffee mill-t szívok

2 kedvelés

Én is ezeket, plusz csokisokat. Gyümölcsösből csak meggyest, eprest, citromost, málnást és vad szamócást.

Az a fránya enter… :grinning::wink:

1 kedvelés

Mi a gondod vele?

Mindig leütöm… :joy::joy::joy::joy::joy:
Ja és itthon még nem is tudják hogy leütöttem :wink: éjszaka felébredtem és akkor történt az incidens :joy::joy:

Szerintem ilyenkor jöhet a másik húzal, másik vatta, másik magátmérő, más tekerésszám stb, aztán majd lesz valahogy. :sweat_smile:

1 kedvelés

Illetve inkább 1 Byka v9 klón, mint 5 db B3…az a tank valahogy maximum közepes íz, th. Mondjuk én se sokat gyakoroltam a sajátomon, a Th hiány miatt…nem leszólom, de valahogy nem került a “maradós” polcra…

3 kedvelés

Nekem v1 volt, az állandóan folyt, meg v3, annak meg a bajonettzáras topcapje olyan gyenge volt, hogy magától leesett, így el sem jutottunk az építésig. :sweat_smile:

1 kedvelés