Ki mit rendelt? Ki mit kevert? 2.0

De mennyire büdös a bombo?

3 kedvelés

Nem tudom, nekem a kelkáposzta büdös, de van aki szeretni :sweat_smile:

8 kedvelés

Jó, a kelkáposzta okádékan büdös.
A latakia kellemesen büdös mint a petróleum vagy a penészes sajtok, especially rúzsos romadour.

5 kedvelés

Hát ha szíttál már kivonatos latakiát, hát nem olyan :sweat_smile:
Szerintem nem büdös.

5 kedvelés

Te Józsi! Milyen az új asszony az ágyban?
Hát van aki dícséri.

6 kedvelés

Most a Don Juan Supra Reserve-re vagyok teljesen rákattanva.

5 kedvelés

Ha bejönnek a Bombo-k, nyugodtan próbálkozz rá. Nekem ebből a vonalból a Cuban picit jobban bejön, mint a Latakia. Ha ez segít valamit.

6 kedvelés

Az olyan szivar ízű?

5 kedvelés

Hát… igen, de ezek szintetikusak, szóval ne pont azt az ízt várd, mint amilyen egy szivar íze, hanem valami arra emlékeztetőt. De amikor elöször kóstoltam, akkor megállapítottam, hogy ahoz képest elég közel jár.

6 kedvelés

Egyébként a BlendFeel-ek kivonatosak ugye? Ott is van Latakia meg Cavendish, na arra kiváncsi lennék még mert pipadohányban a cavendish egy gyüjtőfogalom és magát az eljárást takarja hogy ilyen nedves kivonatos dobozban meg hordóban érlelik. Ugye ez eredetileg onnan jött hogy a 15-17. században a boros meg párlatos hordókban a hajók odafele piát vittek, visszafele meg ugyanazon hordókban dohányt és amíg hazaérkeztek a dohány megízesedett a piáktól. És ez lett a Cavendish eljárás alapja.

6 kedvelés

Igen, kivonatos. Ha ezen a vonalon valami nagyszerűt akarsz, akkor a La Tabaccheria - Baffometto Reserve. Megkerülhetetlen.

8 kedvelés

Kivonatost soha nem próbáltam. A nem kivonatos dohányízekkel nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy semennyire nincs dohány ízük. Nagy várakozásokkal rendeltem be ?Journey? (hajós fehér cimkés) RY4-et meg desert shipet meg miegyebet és mindegyiknek ugyanaz a rossz spájz íze volt aminek köze nem volt a dohányhoz. Ezért félek a Goat-tól is (RY4) mert azt is a hajóshoz hasonlították valahol valaki.

6 kedvelés

A Goat a Journey-ből kivált fickók márkája, nem véletlenül vannak ugyanolyan elnevezések.
Szintetikustól sose várj igazi dohány ízt.
Peóbálkozz a kivonatosokkal!

6 kedvelés

Szintetikus “műdohányt” száz próba után, már csak a Pyramid-ot tűröm meg itthon.
A többi az mindenféle morbid íz, közük sincs dohányhoz.
Maradtak az Azhad’s -ok.

4 kedvelés

Azhad kivonatos?

4 kedvelés

Igen, mind azok. Persze ízesített is van. De az “alapok” nagyon jók.
(Signature1000, Gold Amerika, Kentucky, Latakia, Old Times, Turkish…)

5 kedvelés

Azhadból van valami olyan ami kivonatos de ugyanakkor édeskés, vanilliás vagy krém brülés vagy desszertes RY4 szerű?

5 kedvelés

Azhad - Dark bite. Az olyan kissé kakaós-szerűs.

6 kedvelés

Én a desszerteseket nem ismerem, csak a Persian Apricotot. Az jó barackos.

5 kedvelés

És az Azhad RY4 milyen?

4 kedvelés