Képek feltöltés előtti optimalizálása

Sziasztok! :slightly_smiling_face:

Tesztelünk! :tada:

Új funkció a képek feltöltés előtti optimalizálása! Mi is ez valójában?

Az okostelefonok kamerái folyamatosan javulnak, és ennek eredményeként folyamatosan növekvő méretű képek készülnek. Például egy Galaxy S21 Ultra 12000x9000 pixel méretű képeket készíthet. Egy ekkora kép sok alkalmazásnál hasznos. De számunkra ezek a gigantikus képek feleslegesek.

Ezért :arrow_double_down:

Mostantól a felhasználói oldalon, a felhasználó böngészőjében történik a képek optimalizálása, így a szerverről lekerül a teher és a CPU több párhuzamos feltöltés során sem terhelődik túl ergo gyorsabb lesz a feltöltés.

A képeket amennyiben 2048px szélesek vagy nagyobbak és nem átlátszó hátterek (PNG), optimalizáljuk. A képek tömörítésével és (amennyiben a készüléknek elég erős hardvere van) méretezésével a minőség minimális romlásával optimalizáljuk az eredeti feltölteni kívánt képeket.

Párszor előfordult, hogy gyengébb hálózatról feltölteni kívánt képek esetén a feltöltés sikertelen volt és csak annyi látszódott, hogy pl.: ( Feltöltés 20210713_100619.jpg…). A felhasználó oldali optimalizálással ezt megpróbáljuk 100% -ban kiküszöbölni. Ugyanis mostantól nem az eredeti pl.: ~4-5MB -os kép kerül feltöltésre, hanem az optimalizált ~300-400KB -os.

A kódolás MozJPEG -be történik.
2014-ben a Mozilla új projektet jelentett be: MozJPEG néven. Az évtizedek óta tartó JPEG-fájlformátum továbbfejlesztett kódolója, amely nem rontja a kompatibilitást a böngészők meglévő dekódereivel.


Ezek után a képet CDN -en keresztül átkonvertáljuk WebP fájlformátumba, amennyiben a böngésző támogatja. Ezzel a képméretet még inkább redukálva.


Mostantól ha képet töltesz fel, először azt fogod látni, hogy Feldolgozás: fájl neve… Majd miután végzett az optimalizálással (feldolgozás), elindul a feltöltés ami ~néhány másodperc lesz.


Ez még viszonylag kezdetleges és előfordulhatnak hibák. Amennyiben hibát tapasztalsz kérlek, jelezd! :slightly_smiling_face: Köszönöm :heart:

20 kedvelés

Ez jó hír, köszi!!!

6 kedvelés

Hello Donát!

Ez nagyon jó hír.
Köszönjük!

5 kedvelés

Klassz, mától nem kell sk méretezgetni, automatikus lesz. Szuper.

5 kedvelés

Az elmúlt pár órában komolyabb tesztekkel terheltem itt az oldalon is. Sajnos még nem az igazi a tesztek során néhány probléma lépett fel ezért jelenleg visszaállítottam, amíg nem megfelelő a működése. Azonban a max feltölthető méretet megemeltem 4MB -ról, 8MB -ra. Ez a 8MB a legtöbb kép esetében elegendő.

9 kedvelés

Szia Donát! Jó hír, jó megoldás. Köszönjük!

3 kedvelés

Köszi @Donat ! :heart:

2 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Javítva! Beaktiváltam, teszteljük kicsit és meglátjuk :slightly_smiling_face: Ez felülírja a 8mb - os határt, kb bármekkora kép feltölthető…:slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Köszi Donát!!! :smiling_face_with_three_hearts: :+1:
Ejj de fogom szeretni a 4K minőséget betöltés közben! :rofl: :smiling_face_with_three_hearts: :grinning: Én kérek elnézést, de ezt nem tudtam kihagyni! :rofl:

7 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ide töltsön fel képeket és lehetőség szerint írjátok le milyen eszközről, mennyi idő volt és mekkora volt az eredeti kép mérete.

Sajnos a mi eszközeink végesek és mivel az optimalizálási folyamat készülékfüggő (mert a készülék erőforrásait használja) így nem elég és nem lehet mérvadó az általunk használt készülékeken végrehajtott tesztelések.

Szeretnénk, hogy kialakuljon egy általános eredmény erre vonatkozóan és annak megfelelően tudjuk a továbbiakban alakítani az optimalizálási folyamatot. Ehhez az szükséges, hogy minél többen töltsétek fel és minél több adattal rendelkezzünk.

Nagyon köszönjük :heart:

9 kedvelés

Samsung Galaxy A50
3,23MB
1860x4032
12sec

8 kedvelés

Kb 10mp

7 kedvelés

Volt vagy 4mp.

Samsung A52

7 kedvelés

Ez egy nagyobb kép, kb. 9mp.

6 kedvelés

Ez meg most 7mp, pedig 17mb-os kép.

6 kedvelés


Asztali PC
6000 x 4000 pixel (24.00 MPixels)
4,97 MB (5 218 882 bájt)
kb 2,5 másodperc

7 kedvelés

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Köszönöm mindenkinek aki töltött fel képet. Általánosságban elmondható, hogy a képek optimalizálása ~5-15 másodperc, ami szerintem eléggé sok. Most változtattam rajta, így egyenlőre csak a 4MB - nál nagyobb képeket optimalizáljuk feltöltés előtt.

8 kedvelés