Vaperina helyzetjelentés 3.2

Sziasztok! :slight_smile:

17 napja volt a legutóbbi helyzetjelentés és most megint. :heart_eyes: Sok dolog történt azóta amiről most jól beszámolok Nektek!

Szóval hol is kezdjem :thinking:

1. Utoljára megtekintett jelölés

Korábban ez a jelölés csak a témalistázás oldalon volt elérhető. Mostantól azonban a témán belül is jelöljük kis vonallal hol tartottál az olvasásban.

Róla beszélek :arrow_down:


2. Képek feltöltés előtti optimalizálása

Erről a funkcióról témát is indítottam, melyet itt olvashatsz. (Röviden annyi a lényeg, hogy a képeket mostantól 4MB felett, feltöltés előtt optimalizáljuk. Ezzel áthidaljuk a feltöltési korlátokat, ugyanis az optimalizált képek szinte minden esetben bőven 4MB alá kerülnek. Ez mindenki számára egy előnyös megoldás lehet. A felhasználó lassabb internetkapcsolattal is sikeresen fel tud tölteni nagyobb képeket is anélkül, hogy problémába ütközne.)


3. Téma indítás minden oldalról

Ahol nincs az eredeti téma létrehozása gomb ott megjelenik jobb oldalt a fejlécen. :slight_smile:
Screenshot 2021-07-22 at 18.44.50


3. Dizájn

Színek

Sokat változtattunk a színeken, színösszetételeken. Világosabb háttér, sötétesebb gombok stb…


Új téma gomb átdolgozása

Teljesen átalakítottuk az új téma gombot. Mivel ez az egyik legfontosabb funkció az oldalon így szerettük volna, hogy feltűnő legyen és modern. Külön stílust kapott a vázlat is.

uj-temagomb

vazlat-gomb


Privát üzenetek rész átalakítása

A privát, személyes üzeneteket mostantól kis buborékokkal különítjük el a többi nyilvános bejegyzéstől. Reméljük így könnyebben átlátható lesz.

A saját üzenetet mindig világoskék háttérrel jelezzük.



1. Asztali nézet

Mostantól teljes szélességben jelenik meg az oldal, így elegendő hely lett, hogy a kereső kikerüljön bal oldalra és a fejléc közepén elférjen a jelenleg online rész.

A jelenleg online rész is változott :arrow_down:
Jul-22-2021 18-11-40

Megosztás panel

Panel modernizálása

Screenshot 2021-08-10 at 1.05.07


Mobil nézet

Változtattunk a felhasználói menün, mivel egyes esetekben nem fért ki egy-egy menüpont és nem jelent meg. Köszönjük a visszajelzést @Viktor_Hajdu :heart:


Az új téma gomb stílusát vittük tovább mobilon az alsó menüsávra is.
Screenshot 2021-07-22 at 18.25.13


Rengeteg plusz fejlesztés, javítás stb…

Ez most ennyi lenne. Valamit biztosan kihagytam :thinking: Pótolni fogom, amint eszembe jut :slight_smile:

Mi a véleményed a változásokról? :slight_smile:

Köszönöm! Szép estét! :heart:

17 kedvelés

Szervusz Donát ! :slightly_smiling_face:

Köszönjük ! Respect ! Well done ! :heart: :+1: :ok_hand:

4 kedvelés

Szia Donát!
Hasznos újítàsok, amelyek mind mind fokozzák azt a frànya felhasznàlói élményt!:heart_eyes::wink::rofl: Kösziiiiiii! :heart::heart:

4 kedvelés

Köszi @Donat ! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia,

Nekem nincs mihez viszonyítanom újként, de szép fejlesztések.

Talán egy “pure black” dark mód, lehet elférne.
Kicsit hasznosabb, több okból, mint a mostani dark mód. De ezzel sincs semmi gond. :grinning:

3 kedvelés

Szia Ádám :slightly_smiling_face:

Üdv a Vaperinán :heart:


Mire gondolsz pontosan? :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Köszi :heart:

Nekem ilyen, lehet a telefon a dark módja miatt…

De pure black alatt tiszta feketét gondoltam.
Kép

Ez kellemesebb este a szemnek, illetve az oled miatt kevesebbet fogyaszt a kijelző…, ott, ahol éppen tiszta fekete a háttér.

1 kedvelés

Értem. Igen akkor jól gondoltam :slight_smile: Csak biztos ami biztos.

Az alap sötét mód ilyen. Jók a színek és a megjelenés is a mobilodon.


Teljes #000000 feketét nem fogunk használni a sima sötét módban. Ennek az az oka, hogy a tiszta fekete háttér teljesen kiöli a képernyő által kibocsátott fényt ergo a szemnek sokkal keményebben kell dolgoznia és szélesebbre nyílnia, hogy a többlet fényt feldolgozza. Példaul egy szöveg esetén csak a világos betűk termelik a fényt ami könnyen összemosódhat és nehezen olvasható a tiszta feketén. Könyebb a szemnek ha nem full fekete és kisebb a kontraszt.

De azt hozzáteszem, hogy nem minden esetben van így. A gyengénlátóknak kifejezetten megkönnyíti az olvasást a magas kontraszt. :arrow_down:


Van nekünk egy WCAG színsémánk is amiről bővebben itt olvashatsz. :arrow_down:

Ahol több helyen használunk tiszta fekete színt a magasabb kontraszt elérése érdekében. Viszont most, ahogy látom nem 100% és javítani kell mert több helyen nem a megfelelő színt használjuk. Ezt hamarosan javítani fogom.

6 kedvelés

Amíg a fedélzeten táncolunk, lent a gépházban Valaki zsírozza a tengejeket.
Elnézést a hasonlatért, de ilyenkor ez szokot az eszembe jutni!

Köszönjük a Munkát, minden tiszteletem a Tiéd!
Gratulálok az eredményhez! :+1: :100: :heart:

5 kedvelés

Tudom, ezért is mondtam csak, hogy elférne.
Mert maga a DM elég relatív, hogy kinek mit jelent. De a fehérnél bármi jobb.

2 kedvelés

Utoljára megtekintett jelölés----nekem ez a kedvencem!A nyaralás alatt nagyon jól jött​:slightly_smiling_face:És még mindig van egy csomó lemaradásom,amiket nem olvastam el​:wink:
De minden nagyon szuper,köszönöm én is!Ügyes vagy!:smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart:

4 kedvelés


Szia Donát, én nem látom a többieket online!
10-perc múlva se…nálatok mi a helyzet, csak nálam van?

3 kedvelés

Szia Tamás!
Sajnos van egy hiba amire már napok óta keresem a megoldást. Eléggé random történik így nehéz kideríteni, hogy honnan ered. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy mihamarabb elhárítsuk a hibát. Elnézést a kellemetlenségért!

6 kedvelés

Danke, akkor megnyugodtam hogy nem nálam van a hiba! :facepunch:

3 kedvelés

Szia Ádám! Sziasztok! :slight_smile:

Kis meglepi :gift:

Beállításhoz látogass el a Beállítások / Felület fülre vagy kattints ide.

Majd állítsd be a Színösszeállítás alatt az Alapértelmezett és Sötét mód lehetőségeket és katt alul a Mentés gombra.

Példa.:
Screenshot 2021-08-01 at 12.10.41

Ebben az esetben csak a Fekete Felületet fogja használni…

Jelenleg még lehetnek kisebb nagyobb hibák benne. Még eléggé friss :slight_smile:

Köszönöm :heart:

10 kedvelés

Szia, nagyon szépen köszönöm. :blush:
Már át is állítottam erre, és az akkumlátorom is hálás érte…:smiley:

7 kedvelés

Ez jó, likeolom. :+1:

6 kedvelés

Klassz lett,köszönjük :wink:

6 kedvelés

Átneveztem a felületet mostantól szimplán Fekete Felület néven találjátok meg! Szükséges lehet újra beállítani…

8 kedvelés