Vaperina Helyzetjelentés 2.9

Sziasztok! :slight_smile:

1 hete volt a legutóbbi helyzetjelentés, most meg megint van :slight_smile:

Nézzük sorba a változásokat:

1. Kedvenc kitüntetések

Mostantól a kitüntetések oldalon lehetőséged van megjelölni a 2 legkedvencebb :blush: kitüntetésed, amelyek a felhasználói kártyádon biztosan meg fognak jelenni.


2. Címkék összevonása

Összevontuk a Kérdések és a Társalgó kategória címkéit. Így mostantól mindkét helyen használhatóak. Ennek oka az, hogy sok olyan téma volt pl.: a kérdések kategóriában ami inkább a társalgóban lett volna csak ott nem volt található pl.: a keverés címke. Ezt áthidalva most használható itt is ott is…

Ezen kívül eddig a szerkesztőben az adott címkecsoporton belül 5 címke közül lehetett választani viszont mostantól az összes címke megjelenik.

Ez egyébként a kategória választásnál is probléma volt: Egy adott kategóriában indított témánál, kategória választásnál csak az a kategória és alkategóriák voltak láthatóak ahol éppen indítva volt a téma. Itt már megjelenik az összes kategória és lehet akár könnyedén váltani is köztük.


3. Képek (2k)

A képek minőségén is szükségesnek éreztem javítani. Így mostantól 2K -ban azaz PC-n 2048px szélességben, mobilon pedig 1080px szélességben jelennek meg.


4. Szerkesztési folyamat gyorsítása

Ha eddig a bejegyzésed szerkesztetted 2 dolog történt: 1. lefrissítette a teljes oldalt (a témát) és 2. megkereste a szerkesztett bejegyzésed és oda ugrott. Most a bejegyzés szerkesztési folyamata azonnali.


5. Gyorsmenü áthelyezése

A főoldalon helyet kapó gyorsmenüt :arrow_down:

áthelyeztük ide :arrow_down:
A profilképre kattintás után a második hely (extrák)

Screenshot 2021-05-31 at 21.36.49


A fő szempont itt is az volt, hogy gördülékenyebb legyen az oldal betöltése és leminimalizáljuk az esetleges ugrálást, amelyet a gyorsmenü későbbi betöltődése okozott.


6. Asztali nézet alakítása

Akik PC-ről használják az oldalt, bizonyára észrevették a változásokat. Leginkább témán belül változtattam. Egy letisztult és jobban a tartalomra fókuszált átalakítás lett.


A keresés kisebb módosításokkal egy letisztultabb, könnyebben áttekinthető designt kapott. Bal oldalt témák, jobb oldalt felhasználók / csoportok / kategóriák / címkék.


7. Optimalizálás

Rengeteg elavult / nem szükséges kódsort töröltem, modernizáltam. Folyamatosan más és más, jobb megoldásokat keresek. Ez természetesen észrevehető az oldalon is, stabilabb, gyorsabb és gördülékenyebb a használata. Egyszóval felhasználóbarátabb.


8. További hibajavítás stb…


Törlésnél a felesleges szöveg eltávolítása

Eddig ha a Szerző törölte a bejegyzését akkor egy feleslegesen hosszú szöveget írtunk ki. a bejegyzést a szerző visszavonta, 24 óra után törlődik amennyiben nincs jelentve stb…
Bőven elég az, hogy (a szerző törölte a bejegyzést) vagy (a szerző törölte a témát)


Azt hiszem ennyi :thinking:

Szép napot Mindnekinek! :blush: :heart:

19 kedvelés

Köszi @Donat,

hát igen egy program akkor van kész, amikor, őőő, izé…kb. soha. :rofl:

7 kedvelés

Köszönjük szépen :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszi Donát! Jól jött az infó a gyorsmenüről, napok óta az oldal aljáról navigáltam oda. Többnyire feltűnnek a változások, és megvannak a megoldások is, de most… A “zsebben” nem vettem észre. :grinning: :wink:

4 kedvelés

Amikor áthelyeztem akkor írtam róla itt :arrow_down:

Elnézést :confused: azt hittem elegendő lesz, de akkor majd kitalálunk valami helyet az ilyen közleményeknek, változtatásoknak. Egyébként is gondolkozom valami hasonlón csak még nincs kiforrva a dolog.

Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmem! :blush:

4 kedvelés

Igen, így már megvan Donátom! Én voltam a hülye mert olvastam is, csak nagyon nem jutott eszembe a dolog amikor kellet volna. És kezdtem megszokni az “end” gomb használatát ha a DIY-ra volt szükség. :wink:
Pedig télleg csak egy Cavintont felejtettem el bevenni! Azt hiszem… :wink: :rofl:
Szerintem megfelelő a tájékoztatás ebben a formában is!
Gond csak akkor van (nálam) amikor nem minden nap használt funkciókat érint a dolog. Kicsit kimarad és azonnal elfelejtem… Most már kattintgatni fogok mindenhova és mindenre. :wink:

4 kedvelés

Nem nem. Teljesen igazad van, hogy egy nagyobb, minden nap használt funkció változtatását (mert ez az volt) máshogy kell leközölni. Tovább szem előtt tartani és az átszokás folyamatát elősegíteni… Ezeket most sajnos nem vettem figyelembe, de tanulok belőle és legközelebb másként lesz! :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

@Donat Köszi a sok munkát, amit bele raksz!

5 kedvelés

Na ez és ilyen sincs máshol! Köszi Donátom! :+1: :hearts:

5 kedvelés

Köszönjük a folyamatos munkádat! :+1:

5 kedvelés