Hűtőborda?

Sziasztok!
Kivételesen egy gyors kérdés.
Van bármi értelme hűtőbordát használni tank alá?
Gondolok itt erre:

Hát alá sztem nem sok, inkább fölé. Ha megnézel egy tetszőleges tankot, aminek van hűtőbordája, az nind fökül van, hisz arra megy a meleg gőz.
De ki tudja? Ha valaki annyira láncban tolja, hogy annyira forrósodik a deck, lehet, hogy van némi hatása.

1 kedvelés

Jártam már így.
Atom forró tank lett a vége.

1 kedvelés

A hűtőbordát hasznos dolognak gondolom, akartam is venni a a “42-es” boltban, de kifogytak. A neve az ami félrevezető lehet, én ugyanis a tank és a mod elszeparálásában gondolom sorsdöntőnek a szerepét.
A vépelés legnagyobb elenségének a mod-ba észrevétlen szivárgó liquvidet tartom és a megnövelt “hűtő” felületen ez szinte lehetetlennek látszik.

Ha láttok valahol, engem érdekelne 22-24mm méretben két-két darab.
(Persze a szilokon gyűrű-karika is megoldás lehet erre a problémára.)
kieg: …csak az nem fém, hamarább elfáradhat.

2 kedvelés

Megfelelő tekerés és nem melegszik nem folyik… ez a hűtő borda nagyon össze nyomja az 510 csatlakozó rugóját sokkal jobban mint egy tank…ami nem szerencsés szerintem.

3 kedvelés

Így van. Egy tökéletes világban nincs szükség se rövidzár védelemre, se “hűtőbordára”.

A felszerelésem a mindennapokban rengeteg veszélyforrásnak van kitéve a munkámból adódóan, de a hétköznapi felhasználás is szülhet baleseteket.

Ha egy tárgyunkhoz ragaszkodunk és én ilyen vagyok, igyekszem minden praktikumot és a rendelkezésre álló védelmet felhasználni.

Bár nem fogtam még kézben, így nem tudom, de a hűtőborda pin-je menettel állítható lenne, úgy működne a dolog a mod-on lévő középérintkezővel.

1 kedvelés

Mondjuk egy Hellvape Seri RDA-nal tuti jol jon :slight_smile:

1 kedvelés

Nem menetes. Sima csúszka. És brutál hosszú a pin. A borda alsó része fel sem fekszik a modra csak lóg a levegőben. Reszelni kell a pin hosszából.

Köszönöm!

Ez nem elhagyagolható információ.

Ezek az aprónak tűnő hiányosságok teljesen más megvilágításba helyezik a létjogosultságát, leginkább a szivárgás védelemmel kapcsolatban.

Mint írtátok is, a hűtés funkciója meg célját vesztett, extrém felhasználás esetén is gyenge hatásfokúnak gondolom a mod és a tank között., ha feltéve, de meg nemengedve mégis szükség lenne rá, amit kétlek.

4 kedvelés

A modot védi attól, nehogy átforrósodjon, nem a tankot.

2 kedvelés

Kiegészítve azzal a ténnyel, hogy @Janos_Groszeibl -nak ismét igaza van:
Gondot okozhat a pin rugónál :+1:reszelni kell az biztos. Neféljünk a szavaktól, ugyanis “a tények makacs dolgok”.

Bocs,hogy nem fejtettem ki jobban én miért nem használom azt hittem mindenki ismeri…

Majdnem vettem is, ha nem lennének kifogyva, aztán reszelgetnék, mikor melyiket…
Nincs mese! Egyszerű a matek, nem hiába: Tíz év tapasztalatot pontossan tíz év alatt lehet szerezni.
:handshake: :+1: