Hozza kell szamolni?

Sziasztok,
Amikor kevertek szmotyit, Ti hozza szamoljatok a PG-VG aranyhoz az aromat?
Hallottam olyat is, h igen, olyat is, h nem.
Arra gondolok,h az aromat egy az egyben PG-nek veszik.
Peldaul egy 100 ml 70-30as liquid kevereseknel a 15ml aroma (ha 15%osra akarom kihozni) az beleszamit a 30ml PG-be.
Ti hogy vagytok ezzel?
Koszi!
Peti

3 kedvelés

Számold pg-nek, abból nem lehet baj, pg alapú :+1:
(Pláne, ha sokat kell hozzáadni - vannak olyan aromák, amik 10-15 százalék akár…)

5 kedvelés

Szia Peti! Igen, bele kell számolni, mert nem mindegy, hogy 50/50-et akarsz, de csak 40/60 lesz a vége.

3 kedvelés

Én speciel nem szoktam túlkomplikálni. Bekeverek 1 litert 50-50-be. A dohányost erősebbre keverem. Pl. 100 ml alap 50/50 + 10 ml 100%-os nikotin + aroma. Egy flakonba bele, az úgy jó. Gyümölcsösnél DL-be meg 400 ml alapléhez 10 ml 100-as nikotin. Ezt 4 felé öntöm, hozzáadom az aromát, és elégedetten mosolygok. Képes vagyok mustáros virslit enni lekváros kenyérrel. :sweat_smile:

2 kedvelés


Ha csak nem éppen 25%, ami 70/30-nál már 37.5… :smiley:

1 kedvelés

Akkor én túl komplikálom, soha nem keverek alaplevet, minden arománál és keverésnél kiszámolom és mérem a pontos mennyiségeket. Fura is lenne ha nem így csinálnám, lévén van olyan aromám ami 5% kér 50/50-nél és van olyan is ami 25%, pl Tribeca Halo vagy Dinner Lady Lemon Tart…

2 kedvelés

Sosem értettem, miért jó az előrekevert alap. Csak a baj van vele :grin:

3 kedvelés

Shortfilleknél kényelmes lehet, megfelelő PG/VG alaplé meg booster használata, de én sem preferálom. Ugyanazért a PG/VG-ért csak mert összeöntötték sokkal több pénzt kérnek, lehúzásnak tartom. A lustaság drága hobby! :wink: :rofl:

3 kedvelés

Nekem jó, mert én szélsőséges vagyok, 80 pg/20vg-t használok. Abba aztán nem számít, mennyi pg aroma megy :grin: de amúgy érdemesebb kikevergetni, aláírom.

2 kedvelés

Koszi a valaszokat,
En se alaplevel “dolgozom”. Mindent akkor merek ki, amikor keverek es az aromat PG-nek veszem.
Csak gondoltam rakerdezek, mert tobben ugy veszik, mintha az aroma “semleges” lenne.

2 kedvelés

Nem. Nem te bonyolítod túl, csak én vagyok ilyen lusta. Én nem veszek sok aromát, azt is ritkán. Főleg mostanában azokat, amiket csak felöntesz alaplével a 60 vagy 120 ml-es flakonba.

2 kedvelés

Én baromi lusta vagyok, de ez rettentően nem célszerű. 1.5-25% között használok aromákat, iszonyatosan el tudná vinni a végeredményt.

3 kedvelés