Hogyan készítsünk liquidet házilag

E-liquidet készíteni sokkal könnyebb, mint elmagyarázni a módszert: úgyhogy ne ijedjünk meg. :slight_smile:
Előnye, hogy sokkal olcsóbban jövünk ki, mintha a trafikokban vásárolnánk a kész liquidet, illetve csomó féle-fajta aromából válogathatunk. Lássunk is neki! :slight_smile:

1. Az eszközök

  • Műanyag (cseppentős) flakonok. 10 ml-től 120 ml-esekig lehet kapni rengeteg helyen, bár célszerű onnan rendelni, ahonnan az aromát és/vagy alaplevet vesszük.
    A nagyobbacskákban értelemszerűen sok liquidet tárolhatunk, a kisebbeket meg könnyebb ide-oda szállítani, így ajánlott mindkettőből beszerezni pár darabot. :slight_smile:
    Van, aki a gyógyszertári barna pipettás üvegcsére esküszik, ez is jó, mert védi a lötyinket a napsugárzástól és könnyű beszerezni is.

  • Fecskendők. Érdemes egy kicsit (1ml, inzulinos fecsi) meg egy nagyobbat
    (10 vagy 20 ml) tartani. A kicsi az aromához kell majd, a nagy pedig az alapléhez.

Elvileg gyógyszertárban kaphatóak, viszont előfordul, hogy a patikusnénik kicsit
morcosak és nem hajlandóak kiadni. Ez esetben vagy keressünk másik patikát (mert itt
úgyis drogosnak néznek minket, már elrontottuk a renoménkat, mindegy már), vagy
pedig eleve rendeljünk onnan, ahonnan az alapanyagokat.

  • Műanyag pohár és benne meleg csapvíz A fecskendők tisztítására, pláne, ha több féle liquidet keverünk egyszerre. Két íz között mossuk el kicsit, mert belerondítanak egymásba. Ha végeztünk a kulimászolással, akkor is mossuk el az eszközeinket, mert
    legközelebb is ugyanezeket fogjuk használni. :slight_smile:

  • LiquidKeverde Merőben megkönnyíti az ember életét, ha nem neki kell szarakodnia a százalékszámításokkal, hanem még meg is jegyzi a receptet egy alkalmazás. Androidra biztosan elérhető, a másik két nagy mobilos áruházban érdemes szétnézni esetleg hasonlóért.

2. A löttyök

  • Alaplé Az alaplé tetszetős arányú VG-t és PG-t tartalmaz. Leggyakrabban az
    50/50 (egyensúly),
    70/30 (több VG – gőzbajnok)
    30/70 (több PG – ízbajnok) arányokkal találkozhatunk.
    Ehhez hasonlóan választhatunk nikotinmentes (0 mg/ml) és nikotinos változatot is. Nikotinos alaplével történő foglalatoskodás közben legyünk különösen óvatosak, főleg, ha NAGYON magas nikotintartalmúval dolgozunk!!! Szembe-szájba véletlenül se kerüljön, kézre csöppenéskor pedig bő meleg vizes-szappanos kézmosás javallott. Biztos, ami biztos, inkább húzzunk gumikesztyűt.

Nikotinos likvid készítése esetén célszerű lehet a Floravitától olcsón megvenni a
nagyobb mennyiségű PG-t, VG-t, majd nikotinos alaplevet máshonnan venni erősebb
koncentrációban, és lehígitani a kívántra.

Sokan tesznek desztilállt vizet az alaplevükbe (főleg télen, mikor a glicerin hajlamos
megdermedni a hidegben), ennek tüdőre gyakorolt hatása még annyira sem ismert, mint a sima liquid-gőzé, így nem ajánljuk használatát.

Alapvetően a VG sűrűbb, enyhén édeskés íze van, ez felel a nagyobb gőzért. A PG
hígabb, az ízanyagok (aroma) és a nikotin hordozója. Nikotinos levet napfénytől elzárt
helyen tároljunk! Hűtőzni egyiket sem szükséges.

Borászati szaküzletben, külön literes kiszerelésekben lehet venni a propilén-glikolt és a növényi glicerint. Ezek nyilván nikotinmentesek. Mindkettőből KIZÁRÓLAG a gyógyszerkönyvi minőséget szabad alapléként használni!!!

  • Aroma: Itt minden ízlés és pénztárca kérdése. Érdemes belezuhanni a gyártók
    kínálataiba és jó alaposan szétnézni, mert annyiféle van, mint égen a csillag. Ezek
    önmagukban NEM használhatóak e-cigarettákba.
    Figyeljünk a keverési százalékokra és az érlelési időre!

Ajánlott aromamárkák kezdésnek:

  • Revolute (és alfajai: sima, High End, Vape or DIY stb.)
  • Solub
  • Twisted Flavors
  • Vampire Vape
  • Big Mouth (hajlamos kokszolni!)
  • Inawera, Capella, TPA (sok az egykomponensű íz)
  • úgyis meg fogod találni a magad ízét, nem féltelek! :wink:

Nos, ahogy zajlik röviden:

  1. Találd el, mennyi likvidet szeretnél készíteni.
  2. Nézd meg, hogy mekkora a keverési arány! Általában 10%, de lehetnek durva eltérések is.
  3. Érdemes utánuk nézni az interneten.
  4. Ha VG-többletű az alapleved, érdemes picit több aromát rakni hozzá.
  5. ezek alapján számold ki, hogy miből mennyit raktok a flaskába:
    Példa 1: 100 ml likvidet akarsz készíteni, az aroma gyártói ajánlása 10%. 100 ml 10%-a
    10 ml, tehát 90 ml alaplevet és 10 ml aromát öntesz össze.
    példa 2.: 25 ml liquidet szeretnél készíteni, az aroma gyártói ajánlása 18% (tényleg vannak ilyenek). 25 ml 18%-a 4,5 ml (25x0,18), tehát 20,5 ml alaplevet és 4,5 ml aromát töltesz a flaskádba.
  6. Ha összeöntötted, csavard rá a kupakot rendesen, rázd össze, hagyd érni (lásd lejjebb).
  7. Mosd el a cuccokat alaposan.

4. Az érlelés

  • Minden elkészült lötyire ráfér minimum 3 nap érlelés, de van, ami egy egész hetet igényel. Ez nem szigorú dolog, nyugodtan megkóstolhatod közben, semmi bajod se lesz tőle. De idővel minden finomabb. Dohányoshoz 2 hét ajánlott, illetve annyi a minimum.

A gyártó által megadott érlelési idő alatt naponta párszor rázogassuk meg őket, nyissuk ki eztán 20-30 percre, hadd levegőzzenek, majd hagyjuk őket békén a következő zaklatásig. Kinyitogatást csak a nikotinos likvid igényel, mert az érés ideje alatt termelődnek olyan gázok, amik egyrészt csípőssé teszik a liquidet, másrészt a kupakban is kárt okozhatnak a nyomással. Ha nullásat szívsz, elég csak rázogatni néha.

A meleg jót tesz az érésnek, de a napfénytől továbbra is tartsd őket távol.

  • MIT NE CSINÁLJ
    NE forrald fel/NE rakd forrásban lévő vízbe, főleg ha nikotinos! Szétbomlik tőle a nikotin és fuccs az egész eddigi áldásos munkádnak.
    NE mikrózd!
    Lehetőleg csak vaporizáció útján fogyaszd, tehát: ne nyeld le, ne jusson nyálkahártyára, ne locsold vele a virágokat stb.

  • MIT CSINÁLJ
    Élvezd a munkád gyümölcsét. :wink:

30 kedvelés

Szia! Érdeklődnék a Nikotinos alaplevet honnét tudnám megrendelni? Üdv:Robert

Szia Róbert! :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szia! Köszike nézem. A Pg-Vg alap a Floravitától teljesen jónak tűnik! Igen megnéztem ez nem kimondottan a legjobb!

Szia Róbert. :slightly_smiling_face: A Liquidhalltól rendelt alap úgy van hogy küldenek 0ásat és boostereket. A kellő mennyiségben és arányban. Ha összeöntöd, akkor kapod meg a kellő mennyiséget és erősséget. Ha esetleg erősebbet szívsz, akkor ajánlanám a EliquidVG webshopot. De megjegyzem, a Liquidhallnál rendkívül jó minőségű minden. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Jut eszembe, a Floravita csak 0ástat árul. Mivel borászati segédeszköz bolt. Ők nem foglalkoznak nikotinnal. :slightly_smiling_face:

Köszi az infót! Igen már néztem azt is. Osztok szorzok, sajna még így is igen sokba van . A Nicliquid.com oldalról nincs valami infód?

3 kedvelés

Kezd összeállni a lötyi-mutyi csak a legfontosabb,a nagyobb mennyiségű Nikotin hiányzik! Nem mellékesen elfogadható áron!

1 kedvelés

Rendeltem már onnan. Nem rossz. Az ára tetszett, erősebb mint az itthoni alapok. Viszont több idő is mire megjön. 2-3 hét legalább. De gondold át azért mert ismerősömnek fenn akadt a vámon mert 2 palackkal rendelt egy csomagba. Az meg haladta a 300ml-ert.

2 kedvelés

Azt kifelejtettem hogy az 100mg-os volt. Meg nekem is annyi jött. Erős nagyon. :grinning: Beleszagoltam és megfájdult a fejem. :joy:

1 kedvelés

Köszi a válaszod. Akkor 500ml-el ne is próbálkozzak?

Hááát, én nem nagyon merném. Mivel ha megfogják, a magyar jogszabályok szerint nagyon nagy bünti jár a 100mg-ért. 21mg a plafon.

Hát akkor el kell engednem ezt a történetet. Marad a jól bevált előre gyártott alaplötyi. Ember mindíg agyal hogy lehetne minél jobb áron jobb lötyit kihozni, de sajna már jobban lehúznak mint az analógosokat!

Mert ugye nem lehet azt mondani hogy a 4hónapja vásárolt 1liter 12es leves 8k helyett 15k. Szerintem ezt nem a rendszer integrálta!

Ugyan ez van ezekkel a vaper csatornákkal is sajna! Sok sikert Nektek!

Egy liter 12es 16ezer párszáz az EliquidVG-n. Ha hozzáadod az aromákat, szerintem akkor sem olyan drága, és még talán itt a legolcsóbb. De ha mondjuk vennél kintről 250ml 100ast, azt mire 12esre higítod az sokkal több lesz mint 1 liter. Csak a mennyiség nem mindegy. Te fél litert említettél, én arra írtam hogy hááát az azért rizikós. De ha pl 2x rendelsz 250ml-ert mondjuk 1 hét különbséggel az okés. Csak egyben ugyebár nem lehet. De ne úgy fogd fel hogy minket húznak csak le. Havernak az 1 kiló arab kávéját vették el. :flushed:

1 kedvelés

Igen fél litert említettem! Mert a literes nem biztos hogy szavidőben bírná! Számoljunk, 500ml Pg100mg Nikotin/ml kerül szállítással 50Eur -18000Ft Ebből készíthető 4180ml 12es leves! Amihez még hozzá kell számolnunk 3liter Vg az 4000Ft +1liter Pg 2500Ft Ha ezt összeadjuk 24500Ft 4liter 12es és még mard is! Azért ez nem kevés Ft ami a zsebembe maradna nem?

Vape42 partner trafikjában is lehet kapni, nagyon jó. Rendelni onnan nem tudsz, csak személyesen.

1 kedvelés

Hogyne! Igazad van! Én is ezt kalkulálva rendeltem be. Csak a vám miatt írtam. Viszont annyi a pozitívum hogy nincs rajta sehol hogy alap vagy nikotin. Álcázzák a flakont is. Csak ha már megfogták, nem engedik tovább akkor azt nehéz elrendezni. Ismerősöm is csak úgy tudta hogy elsimítani, hogy neki ne legyen baja, hogy hagyta veszni, lemeccselte a weboldallal. Azok ugyan újraküldték a cuccot, mostmár külön csomagolva. Csak maga a procedúra… Majd 2 hónap volt ez. :pensive:

2 kedvelés

Nem tartom jó ötletnek a források nevén nevezését,gyanítom itt is nem egy nav-os stb kuksol.Alaplevet lehet majd a nemzeti lófa…dohányboltba is venni,maradjunk a fehér úton.