Hellvape destiny probléma

Sziasztok!
Már kérdeztem máshol is, de kíváncsi vagyok ti mit mondtok a problémámra.
Adott egy hellvape destiny, amit eléggé nehézkes volt megépíteni, pedig elvileg nagyon könnyű.
Használtam wotofo Kanthal claptont, vapefly alien claptont coilt, wotofo 0.3-as cipőfűzös vattát ( nem tudom pontosan milyen coilokról van szó, mert a 2 wotofot ajándékba kaptam, akitől vettem a tankot és ez a vapefly-os az a 8in1 csomagból vettem ki)
Az összes coil, amit próbáltam a 0.3-0.45 ohm körüli értéken belül vannak és 40-45 watton nyomatom. Az alaplé liquidhallos 6mg nic, 70vg/30pg.
Noha most az a problémám, hogy egyszerűen nem ad ízt a tank jó pár gyümölöcs liquidnél. Próbáltam sütiset(donut puff almás fánk vagy mit) is és az már jobban muzsikált vele ennek örültem, de a gyümölcsös ízek nagy többsége elég halovány volt vagy csak szinte semmilyen íze se volt.
Az egyik ilyen liquid egy witchcraft tropicool volt(17%ban keverve), aminél néha volt íz néha meg nem, de többségben nem volt semmi íze. Minden liquidem 70vg/30pgvel használok és eddig semmi probléma nem volt. A másik tank, amit használok 1 profile unity rta, de ebben a tropicoolos liquid tök jól átadta az ízeket. Mondták, hogy a profile jobban ki fogja adni az ízeket, de hogy ekkora különbséggel én nem értem ezt.
Próbáltam a destinyben chill pill waterlemonadet is annak egy ideig volt íze aztán meg így eltűnt (pedig már nagyon régen szívtam, csak még maradt egy kevés), de még mindig jobb íze volt, mint a tropicoolnak
Esetleg bevált módszereket tudnátok írni?
Milyen coilokat használjak? Leginkább előre tekerteket használnék.
Tudom mindenkinek más-más, ami jó, de lehet nekem is az fog beválni :wink:

Előre is köszi a válaszokat!

1 kedvelés

Szia! Üdv a Vaperina közösségben! :slight_smile:
Ebben a videóban is találsz tippet:

Illetve ami nekem nagyon bevált DL-ben huzal:

Mindkettő ugyanolyan, csak más a gyártó. :slight_smile:

4 kedvelés

Ilyen nagyságú huzalnak 3as magon jónak kellene lennie a destinybe, nem?

A videó nem rossz, de a pali nem sok mindent mond a videóban…:confused:
Fehér Tomit is néztem és az ő építése alapján csináltam, de azóta se jó a történet…

Ilyen paraméterekkel rendelkező huzal nekem jó volt a Destinyben.
Nem “kell” , jónak lennie, mert egyéni ízlés dolga, de valószínűleg jó lesz. :slight_smile: Amúgy nagyon relatív, én pl próbáltam már Doomot, Kylin M - et, és profile rdta-t is mesh lappal, és a Profileból nekem nem sikerült még jó ízt elő hozni mesh lappal.

A Fehér Tamással nekem személyes problémáim vannak, ezért csak ritkán szoktam nézni.

Még nem sok tank fordult meg a kezem alatt, de profile az egyik legjobb, csak olyan kényes a vattázás, hogy szerintem eddig sose sikerült eltalálni patentra. Mindig volt valami baja…
Neked a destinyből sikerült kó ízeket “kinyerni”? Milyen aromákat használtál, amik beváltak?
Ahogy néztem ni80as huzalok, amiket küldtél, csak itt jön a másik mágia, mert kitudja melyik lesz, ami nekem bejön. SS? Kanthal vagy lehet a ni80…? :frowning:

1 kedvelés

Én csak ni80as huzalokat használok jelenleg, nekem azok jöttek be.
Aromákból nagyon vegyes a felhozatal, gyümölcsös ízekből többfélét kipróbáltam már, meg dohányos aromákat is szoktam használni, azt fél DL-ben inkább.
A Unityt pont a macerás vattázás miatt kerültem eddig. Mesh lapból is rendeltem most ni80-at, és ha hozzám kerül mesh tank, akkor azzal is fogom tesztelni.
A Destinyben is a már írt típusú huzalból készült tekerést használtam, annyi különbséggel, hogy az gyárilag tekert volt. Egyébként itt a videóm a Destinyről, hátha tudok segíteni vele:

3 kedvelés

És esetleg konkrét aroma családokat, amik neked beváltak DL-re?
Nekem is van pár, de kíváncsi vagyok te miket mondasz.

Huzalt most honnan érdemes beszerezni?
Amit küldtél dual coil, de a triplenek is bele kellene férnie?
A külföldi shopokból nem lehet normálisan rendelni, mert a legtöbb értelmes fizetési mód így megszűnt és nem tudom mi az új rendszer.

2 kedvelés

Nekem ami tetszik, és fogok is rendelni az a Dinner Lady. :slight_smile: Asszem 3 aromát próbáltam tőlük, sima aroma formában (nem snv), azok bejöttek.

Amit tuti nem veszek, az Atmos Lab, Big mouth, coffe mill.
Chill pillnek van egy kettő, ami bejött, de olyan is, ami nem.

Amit küldtem az nem Dual coil, 3 szálból van össze tekerve. Van olyan huzalom is, amelyik több szálból áll, de annyira nem szeretem, mert lassabban hül le.

Huzalt én fasttechről szoktam rendelni, pont tegnap is, de kínai új év van, ezért csak 17-e után szállítanak ki, ha jól emlékszem. A rendelés menetéről/mikéntjéről raktam fel ide videót. :slight_smile:

https://vaperina.cc/t/paypal-utan-rendelesi-tapasztalatok/3982?u=haaszzoli

3 kedvelés

Coffee millel mi a baj? Chill pillből is volt, ami nem jött be, de a legtöbbet imádom, szinte állandó vételek.
Ezt a dinner ladyt is néztem, de kicsit sokallom érte az t a több, mint 3 ezret.
Nekem azzal eddig hála isten semmi bajom se volt.
Megfogadom a tanácsod és rendelek majd ilyen coilt, ami ajánlottál.
A videódba is bele nézek majd :wink:

1 kedvelés

A Coffee mill nekem nem jött be. Amit próbáltam, azok nem voltak jók, ezért nem is próbálkozom mással. :slight_smile: Ettől függetlenül lehet olyan, mint a Vampire Vape, hogy van 2-3 jó ízük, a többi pedig már nem sikerült olyan jól. :slight_smile:

A huzal nagyon relatív, nekem nagyon bejött, és egy Győri vaper társunknak is, egy wotofo serpent elevate tankban. :slight_smile:

Szia! Hogy áll a téma? :slight_smile:

1 kedvelés

Az építésben sikerült elérnem áttörést, mert végre az egyik liquiddel van íze és ez nagy szó :smiley:
Az a baj, hogy most valahogy sikerült, de lehet kövi építésre megint csak lejátszom ugyan ezt a kört, de remélem nem.

1 kedvelés

Wotofo vatta csere volt igen nagyon sokszor(túl sokszor is), de sikerült megoldanom egy olyannal, hogy 3as vattából simán leszedtem egy keveset és úgy megpróbáltam és most valahogy jó. Lehet sokat vettem le és most néha nagyon megdöntve kicsit ereszteni próbál a liquid, de sikerült megcsinálnom jól :smiley: Több napi szenvedés után sikerült megcsinálnom jól.
Másik vattát is próbáltam, de ott pont elrontottam a méretet szal inkább vissza tértem a cipőfűzőshöz

3 kedvelés