[HALADÓ] 1. rész: Huzalok

Ez mind megvolt, kékes a huzal, gőz van, íz is, és vissza is esett 0.6ra…muszaj lesz tényleg egy másik módon megnezni azt hiszem… :man_shrugging:

A bishop hajlamos arra hogy a csavar nem fogja meg rendesen a claptonokat húzzál rá …+mivel ebbe a tankba alacsonyan van a tekerés ízitás előtt fúj bele egy kicsit …

4 kedvelés

Sajnos hamarosan meló de holnap ranezek újra, mind a csavarra, hozzateszem 3ik huzal próba. Tudom jók a régiek is valszeg, de ne ezen múljon alapon vagyok. Esetleg teszek majd fel képet is, hátha nagyon benézek vmit. Addig is köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget is!:innocent:

4 kedvelés

Sziasztok ismét. Nos éjjel még sokat próbálgattam, és ugye ez a mod úgy mér újra ha kazánt tekerek le-fel. Így már volt hogy 0.7ohm volt, vagy 0.68. Viszont pár másodperc és leeesett minden esetben magától 0.62-re.
Külföldi fórumokon high resistance hiba szerepel főleg, és a nagytesónál főként. Onnan egy videó első resze, ahogy láttam szabad linkelni.
Itt magas resistance-t okoz a laza csavar majd később egy forrasztás az egyik csavaron úgymond, rögzítés gyanánt. És, máris pontosan annyit mér mint a másik modon… :man_shrugging:
Tudom ez távgyógyítas és az érintkezési hiba magasabb ellenállást okozhat ami logikus, de vajon alacsonyat is? Érdemes lehet szetszedni?:grimacing::grimacing::grimacing:

2 kedvelés

Én amondó vagyok, ha értesz hozzá és tudod mit csinálsz akkor megpróbálhagod szétszedni, de csak óvatosan.

2 kedvelés

Update​:scream:
Ha csak épp összér az 510s csati, tényleg csak épp, akk van egy pici kerregő hang, és kattog egy darabig és 0.74-0.79 között mér. Amint betekerem teljesen, kB 5 sec vagy egy izzitas és leesik. Van olyan higy a kazanon pozicionalni kellene az érintkezőt? Belül nem ér a coilhoz ez tuti. :exploding_head::scream:Vagy a kazán alja letestelne valahogy?
A módon csati mozog, nem ragad be vagy hasonló amúgy. Egy képet teszek h milyen állásban jó, hátha én vagyok a bena tényleg, vagy nemtom​:tired_face:

Ha teljesen beljebb tekered a tank középérintkezőjét akkor jó lehet. Mert a hézagból ítélve nagyon kint van. :thinking: Persze, ha lehetséges betekerni. Véleményem szerint nagyon benyomja a csatit és úgy testel le, házon belül. :thinking:

3 kedvelés

Így van, nincs rátekerve, hanem éppen h érezni hogy összeér a csati, és igy mér jól. Illusztrálni akartam a képpel h ilyen állásban mér “pontosan”. Amint betekerem telejsen, úgy rövid időn belül leesik az ellenállás:confused:

1 kedvelés

Erre gondolnék én is. A tank alján a csatin van lapos csavarhúzó hely, masnem a coilt kell majd figyelni hogy utána pedig nehogy az érjen a középérinkezőhöz​:roll_eyes:

2 kedvelés

Közben megtudtam, hogy a coilogy előre tekert huzal másnak sem hozza amit kell, szintén bishop, és ott egy Dani alatt. Szóval azt hiszem mgnyugodhatok így, nincs nagy baj.
Hálásan köszönök midnen segítséget, na meg a rengeteg olvasnivalót amiből tanulhatok itt! :blush:

2 kedvelés

Sziasztok,
Néhány év kihagyással most tértem vissza és meglepően sok az újdonság. Kicsit el vagyok veszve. :smiley:
Korábban Kayfun tank volt a kedvencem, illetve votl mellette több kicsi is. 0,2-es és 0,25mm-es Kanthal huzalt használtam, de ahogy láttam most már 0,3 alatt semmi nem kapható.
Mi lenne számomra az ideális választás, ha szeretnék maradni a régi jól bevált 1,5ohm körüli tekerésnél? Inkább az íz a lényeg, mint a nagy gőz.

3 kedvelés

Szia @szabo.gabor23 üdv köztünk!
Ezeket a szálhuzalokat ajánlom!
2,5 vagy 3 magon, 6-7 karikára :blush:

8 kedvelés

Köszönöm! :blush:

1 kedvelés

Szívesen, ha lesz még kérdésed, ne habozz segítünk :blush:

6 kedvelés