[HALADÓ] 1. rész: Huzalok

Szia, én csak A1-et használok coilnak és semmi gond vele. A Sea Wolf 32G 0,3x0,8 alien clapton maradt hosszútávra. Könnyen tekerhető 3-as magra, izzít rendesen. 3-as magon 4 tekeréssel jelenleg 0,47 ohm érhető el vele, amit 40-45 w-on hajtok és megvan minden íz, elegendő a gőz is. Többször tisztítható leégetéssel, így csak vattázni kell hetekig.Ni-80-at használok meshlapban, de nem érzek különbséget az A1 meshlaphoz képest. Én tekeréshez nyugodtan ajánlom a fent említett huzalt, akár más gyártótól is szerintem dl-ben nem okoz csalódást. Nálam az SS nem jött be, fémes ízű volt a gőz. Vagy csak már nagyon megszoktam a kanthalt.

3 kedvelés

Sziasztok! Köszönöm a sok infót amit kapok. Kezdő e cigiskent, odin mini, bishop rta, mtl fused clapton ni80. Olvastam itt a kiégetését a huzalnak. Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, de a 0.8ohm helyett max 0.64 jön össze. Rosszul égetem talán ki, sok a 10w, mi lehet a gond? :pleading_face:

4 kedvelés

Szia igy hirtelen az jut eszembe hogy jól húztad meg a csavarokat ? Stabil legyen nagyon ! ,és legyenek egy szintben ! A tekercs vége ne érjen a tank aljába ha tudod mennyit kéne vágod . Először próbáld egy tekercsel ha dual tekersz. De nekem van egy egy Dovpo odin 250 c em és nekem is rosszul mér hajlamos hibázni pedig egy drága mod . Amivel biztos kitudod deríteni mivan ha rá rakod egy másik modra és azon is megnézzed mennyi az annyi. Én amúgy a saját odin omal nem is foglalkozom ha téved 0.1 0.2 ohmot mert téved sajnos EScribe programot rakd fel a gépedre és frissítgesd az ellenállást aztán amikor kidobja a közeli értéket lock old hogy ne kérdezzen hogy új tekercs e . Akkor nem idegesít majd . Ez sajnos egy ismer hiba az Odinal nem mindegyikre igaz atól függ milyet fogtál ki .

3 kedvelés

Szia. :blush:
Üdv köztünk, érezd jól magad! :heart:

Mindegyik mod téved picit. De az elég fura, ha nem megy 0.64 ohm fölé. Nálam jelenleg a Brünhildében 2.5ös magon van 6 menet mtl clapton és 0.85 ohm-ot mutat a Vsticking. Próbálj meg többet tekerni bele, hogy feljebb menjen az ellenállás. Illetve, ha van rá lehetőséged próbáld meg a modot tesztelni más tankkal is, hogy állandó e a hiba.

2 kedvelés

Kinga az Odinok 90 % téved ! Ez egy ismert hiba sajnos EScribe talán megoldja neki meg másoknak is !Ez enyém is hülyeséget ír mindig már nem is aggódok miatta gyorsan rádobom egy másik modra és rögtön tudom mi van (de mostanában rá sem rakom mert tudom hogy a dna chip buta ) pedig nem olcsó .

4 kedvelés

Őszinte leszek, nincs Odin-om. Csak arra gondoltam, hogy gyakran téved, oké… De mivan, ha nem is hajlandó többet mutatni 0.64-nél. :thinking: Az elég nagy baj lenne. Egyébként rajtatok kívül egyetlen esetről tudok, így annyira nem tudatosult még bennem a hiba “súlya”.

2 kedvelés

Szabad linkelni az oldalon ? Már mint linket megosztani ?

Természetesen. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

https://www.reddit.com/r/Vaping/comments/j9rgw7/odin_200_not_reading_coil_resistance_correctly/
Amúgy meg maga a Dovpo is elismerte túl nyúltak az érzékenység részen és át estek a ló másik oldalára rosszul mér tele van a net vele :wink: .Ez van az enyém is macerás én egyszerűen csak lockolom amikor aránylag jól kimérte .De azért igen szomorú hogy a dna chip ilyen lett.

3 kedvelés

Szia @Maszat,
ez a link pont a nem DNA-s chip-el szereltről szól…
:no_smoking:Only vaping!

2 kedvelés

Szia Gabi rosszat linkeltem csak gyorsan google tam bocsi de tényleg csal a mod . https://forum.evolvapor.com/topic/71366-vicious-ant-omega-wrong-ohm/
Az enyém is csal … bocsi a rossz link miatt

2 kedvelés

Szia @Maszat!
Ha az általad csatolt topicra alapozva teszel kijelentést bizonyos eszközökről, akkor a legjobb ha mechát veszel. Ott minden a te kezedben van (ez nem degradáló, mecházok is).

A csatolt topicnál sokmindenről szó van (510 csatitól kezdve a TC - ig) és egy frissen regisztrált fórumozó (Odin-os) hozzászólását veszed alapul a véleményed formálásához. Aki többet nem is szólt a fórumon semmihez se. Aki ismeri a DNA chip működési elvét, az nem mondhatja hogy ahogy te írod: “de mostanában rá se rakom mert tudom hogy a dna chip buta”.

A világ összes neves mód gyártója vagy dicodes vagy dna chip-el szereli a módjait (kivéve ha a saját fejlesztése nagyon top a szeren (lásd: pl. Starplat).
De ez csak egy chip…megveheted a Modmakeren te is és abba szereled amibe akarod.
Ha az egész mod alapjaiban rossz kivitelezés vagy konstrukciós hibás…ez lehet egy rosszul megtervezett 510 csatlakozás is, akkor bármivel szerelheted a szar akkor is szar lesz.
A Modmakeren megvehetem magamnak a legdrágább cuccokat is, ha képtelen vagyok normálisan összeszerelni valamit, ezért nem is próbálkozom.

Egy mod nem csak a chipről szól, ezt mindenki tudja. De ha már a DNA - ról van szó: eleve a gyártók saját arcukra és setupjukra állítják a frissen kihozott DNA - s modjaikat.

Nekem mindegyik DNA-s modom más és más beállításokkal kelt életre az első bekapcsolásnál és van amelyiknél téptem a hajam hogy ezt most miért is???
Teljes gyári visszaállítás és feltettem a saját tökéletesen működő verziómat. Lehetne erről órákat regélni, de gondolom aki ilyen kategórikusan kijelent valamit már teljesen biztos az igazáról.

:no_smoking:Only vaping!

2 kedvelés

Szia @Maszat!

Csak lőttem gyorsan pár képet a pontatlanságról, minden újra mérésnél az alábbi értékeket mutatja (elnézést a kép minőségért, de a lényeg látszik):





Való igaz változik minden mérésnél, de érdemes megnézni, hogy mennyit.
:no_smoking:Only vaping!

3 kedvelés

Huha, köszönöm mindenkinek először is!
Sajnos nincs a közelemben más mod, de megprobalom megoldani már csak kivancsisagbol is.
Hozzáteszem az enyém pont nem a dna chipes.
A plusz menet hajtást próbáltam viszont, semmi változás. Borzasztó, hogy egy 10k kategóriás mód terv után rábeszéltek erre úgymond, vagyis drágább kategóriára és… :confused:
Jól sejtem, hogy esélytelen hogy az összes előre tekert huzal hibás? Plusz az természetes, hogy frissen 0.2 majd miután kiegetem lesz 0.6 környéke?

Az 0.pár ezred az tök mind1

2 kedvelés

Nem ezrednek írtam, hanem tizednek. Ha belerakom a huzalt, megmeri és 0.21ohm pl, majd kiegetem és 0.64ohm környéke a vége.

Az előretekertek értéke annyinak kell lennie mint amennyi rajta van. Ha 0.6-os a tekerésed akkor a normális kilengés mindkét irányba fél tized, tehát 0.55 és 0.65 között jó vagy. De ezt modja válogatja. És azért ennyi, mert nincs két ugyanolyan mod (kivéve a Dicodes és DNA chipesek) ami ugyanazt mérné. Az én Yihi-m sem mér 2x ugyanolyat, pedig hogy mondták, hogy tök patent. Hát nem egészen. :slightly_smiling_face: Nekem mondjuk pont megfelel. :blush: Viszont aki már fogott DNA-s modot a kezébe, az tudja jól mire képes és, hogy pontosabb mint egy Svájci óra. Én csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy vajon a mod szenved e olyan hibától, ami miatt nem mér többet 0.64-nél? :thinking: Ja és egyébként leizzítás, vattázás és beliquidezés után változik az ellenállás, na de nem 4 tizedet. :flushed:

2 kedvelés

Bocs de nem neked írtam…

A képekhez akkor, sry, én néztem be!:roll_eyes:

2 kedvelés