Ha valaki jó podra vágyik

Igen jól gondoltad​:smiling_face:bár​:thinking:fiatal volt a tulaj hölgy :grin:meglepődött mikor mondtam én mennyi vagyok​:rofl:
Ennyit mondott “wáaú” jelentsen ez bármit is :rofl:

3 kedvelés

Ez jót jelent, vedd dicséretnek! Nekem is jól szokott esni mikor megtudják mekkora lányom van :blush::joy:

3 kedvelés

Nekem ezt csak a kutya szokta mondani, hogy dobjam már el a labdát. :rofl:

girl-fake

Pont így.

Kicsi vagyok én még ahhoz, hogy bárkinek bármit megmagyarázzak és őszintén: a legkisebb késztetést sem érzek rá. Kb egy hete kezdtem vapelni… Igaz napi 30-40 szál töltött cigi helyett azóta csak ezt szívom, a cigire rá se bírok nézni és már a szaga is kezd zavarni. Én is mtl vonalon indultam el, az Ursa nano pod mellé vettem poris kazánnal modokat is. Gondolkodtam építős kazánon is, de egyenlőre 2 gyereket nevelek és az idős beteg édesanyámat gondozom munka mellett, nem igazán lenne időm b@szakodni vele. Az én igényeim kielégíti ezen a téren egy pod meg 2 mod. Meg tetszik az is, hogy zsebrevághatok 3-4 fejet, mindbe más ízű lötyit rakok és ha unom az édeset váltok egy savanykásra. Imádom a mangós hűs liquideket, de néha jól esik egy jeges limonádé, vagy egy cola ízű szmötyi is. :smiling_face_with_three_hearts:
Nem akartam én senkit semmire rábeszélni, de lehet hogy egy szűk mtl-es is jó hasznát veszi mert kompakt, méretéhez képest jó a teljesítménye, a pod 180 fokos elforgatásával és egy külön csúszkával is lehet a levegőztetését állítani, cserélhető benne a pori, variálható stb. és egy komolyabb tank árának a töredékébe kerül. Jah, mtl




4 kedvelés

1hete vépelsz és tökéletesen fogalmazol, képben vagy a témával amiről írsz…gratula! :+1:

2 kedvelés

Egy kicsit lehet elbeszéltünk egymás mellet :slight_smile:
Mindenki azzal vapel ami kellemes neki,
És ez nem ár kérdése felfele sem , de lefele sem.
Azért is kérdeztem mert “szaladgálósnak” én is használok PODot,
viszont nálam az első számú “szempont” amit keresek az az íz visszaadás.
Na én itt ebben nem látom azt, hogy az URSA NANO PROt+ üres podfejek+ porlasztók,
váltsam erre. És mint feljebb írtam is nem ár kérdése számomra.
A vape hardverek egy végtelen kompromisszum, és ráadásul ez még egyéni preferencia kérdése is.
De attól én senki kézségét nem nézem le (mert ki vagyok én?)
Sőt én még azzal is egyetértek veled, hogy hogy a “kevesebb néha több”

Köszönöm, a kimerítő választ is :slight_smile: , csak azt nem érzem hogy ez számomra upgrade lenne.
(a gyűjtögető, mindenáron próbálgató időszakomon, meg már túl vagyok )
De attól még másnak lehet jó…

Tisztelettel

7 kedvelés

Ha Nano Prom lenne, és nem a sima Nano én sem gondolkodnék rajta. Viszont a sima nano catridge hajlamos melegben folydogálni, én meg meló közben kint vagyok órákat 35 fokban is az utcán, (motoron) és a zsebemben bizony melege van. Erről viszont azt írják többen is hogy nem folyik és itt ugye mint a pronál csak a kazánt kell cserélni ha elfárad, nem az egész fejet. Az ízeket minden kütyüm közül messze a kis nano adja ki a leginkább, ezért is bacca a csőröm mit tudhat a nagy tesó, meg hát egy hosszabb műszakot a kicsi aksija nem bír ki, abban meg majdnem 3000 mAh csücsül. Így nekem upgrade. :smile:
Vape napot!

2 kedvelés

Ne haragudj, de elsiklottam a válaszod mellet.
Ha a fenti linkeden szereplő Ursa Nano PODról beszélünk?

Akkor nyugodtan megveheted, az Empty Cartridget + porlasztókat :slight_smile:
Mert Ursa POD vonal minden tagja kompatibilis, az összes kiegészítővel.

https://www.lostvape.com/lost-vape-accessories/ub-mini-platform/

(ennek az alján látszik is hogy lesz “MTL” Empty Cartridge is, illetve hogy majd előbb, utobb
lesz 1,2 és 1,4 ohmos pori is)

Akár tartalék setnek is :slight_smile:

Tisztelettel

3 kedvelés

Mi a javasolt pori jelenleg hozzá?
A kérdés kicsit költői, már berendeltem az asszonynak egy Ursa pro+ 5 üres fej+ 25db 1Ω-os ub coilt, csak a tapasztalatok érdekelnének​:thinking:. Az 1Ω eddig bevált,nagy mellényúlást nem csinálhattam

1 kedvelés

Nem nyúltál mellé :slight_smile:
Ízben mind jó .

Annyi hogy ugyan akkora POD levegő beállításnál,
(ugye a “sima” NANOn, illetve nálatok az ARTon nincs is, lehetőség az állításra)
Minél kisebb az ellenállás annál “levegősebb” ,(DL soha nem lesz :slight_smile: )
itt akkor a 0,6os , majd a 0,8as, illetve az 1ohmos a leg “szűkebb”.
Én saját részről ezért is várom az 1,2 ohmost :slight_smile:
(ha mégsem válna be nálad az 1es, akkor beszer. árban átveszem :slight_smile: )

Tisztelettel

2 kedvelés

Köszi. :smiley:
Nem lesz rá szükség, most is a hozzá járó üres fej+ 1 Ω porit nyúzza, eddig nagy sikersztori, rém elégedett. Az 1.2Ω azért érdekelne, így kóstolgatva szerintem elbírná.
Neki nincs összehasonlítási alapja igazán, úgyhogy nem is nagyon bolygatom, használd, ha jól esik.

2 kedvelés

Ezért érdekes ez az URSA vonal :slight_smile:
Ezt nagyon kitalálták az MTL eseknek,
(nem akarnak Sub ohmtól elmenni az Extrém szűk MTLig)
Mindig dobnak ki új PODot most pl.
https://www.lostvape.com/product-item/ursa-nano-air/#

De azt lehet látni előre hogy milyen irányba megy a fejlesztés,
nem írják le hogy mikor de az tudjuk hogy mik lesznek majd.

Itt árban, kinézetben mindenki megtalálhatja hogy milyen készülék tetszik neki,
illetve dönthetsz, hogy akarsz foglalkozni a pori cserével, vagy neked jók az X ohmos
fejek cserélgetése.
És ha akár sima Nanoról valaki upgradelni akar mondjuk Próra,
akkor csak átpattintja a dolgokat és kész.

Egy utolsó gondolat , én @BagirAkiBika helyében ha bevált a Nano inkább vettem volna egy másikat,
és akkor tuti akár milyen hosszú a nap kihúzom 2 vel. És napközben mehet a “vaper legó” :slight_smile:
(de nem vagyok a helyében, és nem is ítélem el hogy másként döntött)

Tisztelettel

1 kedvelés

Ez az air nekem is új, eddig elcsúszott ingerküszöb alatt :+1:

1 kedvelés

Megfordult a fejemben nekem is hogy megtartom (még meg van) de a melegben folyással nem tudok mit kezdeni és még a gtl/gtx poris pod tankoknál is tapasztaltam folyást, 70 feletti VG többletnél is. A Light Sabre is megfolyt és az Eleaf T80 tankja is, előbbibe 0.8 ohmos gtx, utóbbiban 0.4 ohmos gtl pori volt. Szintén az ursa mellett szól az ízvisszaadás is, ugyanazokkal a lötyikkel teszteltem, a másik kettő ha nem is sokkal, de.elmarad mögötte. Viszont az akku az folyamatosan gyengül ahogy használjuk, az ursában beépített van, tartós használatra lehet olyat kellene vadásznom amiben cserélhető van. Ez mondjuk a Luxe XR-nél is negatívum, ha jól sejtem az is beépített akkus de ha a tényleg nem folyik akkor megérdemel egy esélyt. Nem utolsósorban bitang jól néz ki szerintem.
Íme, gtx pori alja és ez lakásban szobahőmérsékleten 70VG/30PG lötyivel.
:grin:


Az ursa 1 és 0.8-as podfejek ennél jobban folynak nálam. :thinking:
A vége az lesz hogy bekattanok és veszek egy jó mtl rta tankot…

1 kedvelés

Ez van, amikor eltalálnak mindent akkor agyonvágják egy beépített akkuval…mert a porlasztókon való kaszálással nem elégednek meg.

3 kedvelés

Öööö…mint mtl rta felhasználó, egyetlen egy dolgot tudok ehhez hozzátenni: vegyél!
:smiley:

3 kedvelés

Helyre igazítás :slight_smile:

A NANOn is van levegő állító :slight_smile:

Tisztelettel

2 kedvelés

Erre mondtam neked ha még tartalékban is használod az URSAt
akkor is Emty Cartridge + Pori

Nincs semmi olyan mint nálad. És ez szigorúan 50-50 sőt én a CBDét is ebből szeretném,
ami meg 70/30 vagy 80/20 de PG többlet.

Attól használhatsz nyugodtan RTAt is vagy mint én is RBAkat(boro).
Itt nem is az a kérdés hogy mit használsz, hanem hogy milyent :slight_smile:
Mert mindegyikből van a “dobd el” kategória, meg azért van a magasabb polc is,
és ez igazából csak a te preferenciádon múlik :slight_smile:

Ne vagy - vagy ban gondolkodj szerintem, hanem is-is ben ,
és ha ezek számodra minőégiek akkor nem a tutit kell keresned,
hanem “csak” élvezni az utat :slight_smile:
Legyen minőségi PODod, RTAd, ha akarod RBAd ha akarod,
és mondom saját számodra legyen az.

És ne kapkodj, ezek már csak eszközök,
a legfontosabb döntést már akkor meghoztad,
amikor letetted az analógot :slight_smile:

Tisztelettel

6 kedvelés