Geek Vape Aegis Max akkufedél

Vapertársunktól érkezett egy megkeresés felém, hogy meg tudnám e menteni a modját. Egy már utángyártott akkufedél megszorult a vázban. Végül is sikerült kiszednem a fedelet “kis” erőszak árán. Ekkor vettem észre, hogy a markolatot díszítő keretről lejött a festék egy apró helyen, a javításra szoruló modról leszereltem a keretet, a további sérülések elkerülése miatt. Azonnal feltűnt, hogy az anyaga műanyag, korábban nekem is volt Aegisem, bár nem ez a változat, azt még fémből készítették… Tovább vizsgálgatva az akkufedél anyamenetén vettem észre a következő turpisságot. Egy nagyon tetszetős, rozsdamentes hatást keltő, bevonat alól kilátszott a sérült anyamenet valódi anyaga az alumínium… Aki kicsit jártas a menetek, menetek funkciója és anyaghasználata terén, az bizonyára tudja, hogy egy M24X0.75-ös bevonatos alumínium anyamenet nem fogja sokáig bírni a ki-be tekergetést, főleg ha a fedél anyaga rozsdamentes (ez csak feltételezés mert az eredeti nem került hozzám) és ráadásul ki és be kell húznia illetve tolnia a vízszigetelésésért felelős o gyűrűt. Összegezve: akinek nem feltétlenül fontos a vízzárás, az szedje le a tömítő o gyűrűt…

18 kedvelés

Felhozom a témát,hátha másnak is hasznosak lehetnek az itt leírtak.
Nem terveztem csobbani a modommal :slightly_smiling_face:,úgyhogy az O gyűrű eltávolításra került.
Köszönöm szépen hogy megosztottad velünk!

4 kedvelés