Ellenállás ingadozás

Sziasztok. Tekerésnél ingadozik az ellenállásom. Tekerés és vattázás után 1.41 ohm-ot mutatott. Miután össze raktam a kazánt, már 1.71 volt. Szívtam belőle párat, most 1.51
ohm… Mi lehet a gond? Mit nem csinálok jól? Segítsetek légyszi…
Köszi.

Most meg már 1.56 ohm
A tekeresem: SS316L 29ga clapton huzal, 3 magon, 7 menet, (most 1.62ohm), 9-10 watt. (ares 2 kazán)

2 kedvelés

Szia @Robertino_daf!
Nézd meg a lábakat a tankban, jól van e rögzítve, nem áll ki stb. Ha ok, akkor alul a csatlakozonal. Próbáld meg másik modon!

1 kedvelés

Epp most szedtem szét újra, és ellenőriztem. A lábak le vannak szorítva rendesen, meg töröltem az 510-es csatit is, a kazán alját is es a mód csatit is. Ugyanaz…

1 kedvelés

Próbáld meg másik modon is, ha azon is ugrál, akkor tuti a tekeréssel van valami. Még az is okozhat hibát, hogy a labtartó egység kilazult, vagy megborult az egész.

1 kedvelés

Rá tettem 3 módra. (külön külön. :grin:)
Az aspire nautilus 1.62-1.64 mutatott,
Az eleaf istick power2, 1.54-1.56.
Sztem így már jobb lesz. De nincs 0.30 ohm eltérés, hanem csak pár század eltérés az ugy akkor jo lehet…

1 kedvelés

Nekem is csinált ilyen különös dolgokat a voopoo drag x, azóta nem használom azt a modot, cseréld ki​:grin: Ha ugrál nagyokat, az nem a legjobb! Kicsi még belefér

1 kedvelés

Amire még érdemes figyelni, hogy a tekerés izzításkor szépen belülről kifele izzon fel.
Ne legyenek éles áthúzások, mert akkor is lehet ilyen ingadozás.
OFF: Ni80 huzalnál annyi fontos, hogy ne legyen túlságosan felizzítva, csak sötét narancssárgás maradjon.
Ha viszont mások modon jó, ahogy láttam, akkor a moddal lesz a gond.

2 kedvelés

Köszönöm a segítséget… Nektek… Akkor sztem mod vásárlás lesz hamarosan… :joy:Amugy se vettem már modot, van jó féléve… :grin::grin::grin:

U. i. Még lemaradok a rendelési ranglistán… :joy:

1 kedvelés

Szervusz Robi !

Ne csodálkozz ! Az ss huzal pont így csinálja mindenkinél ! :grin: :innocent: :wink:

7 kedvelés

Ne nagyon emlegesd itt a vásárlást, mert mindjárt ugranak a fiúk​:rofl::rofl::rofl:

3 kedvelés

Eloszor gondoltam h a mag átmérő miatt van. Mert eddig 2.5-re tekertem, és most, (nem tudom mi jött a fejembe), de megtekertem 3-as magra… :grin:

1 kedvelés

Látom, vetted az adást… :smiling_face::smiling_face::smiling_face:
Ti, hölgyek, mindig annyira oda figyeltek minden aprócska részletre… :smiling_face:

2 kedvelés

Tanuld meg az SS huzal állandóan változik ! Nincs ebben semmi különös ! Van amelyik mod jól kezeli és van amelyik ugrál le és fel, mert hidegen is más az ellenállás és melegen is ! :wink: :hugs: Sőt tovább megyek ha bevattázod és meg lekvidezed akkor is más lesz az ellenállása ! Ezért van a TC módban a lock opció is hidegen le lockolod és akkor úgy tökéletes ! :wink:

11 kedvelés

Ezt jó lesz tudni… De hát, mindig tanul az ember, (mégis bután hal meg… :joy:)…

3 kedvelés

Hetente felmerülő probléma…mindig születik egy új poszt erről :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Most akkor töröljem mert túl sok poszt lesz a végén? :joy:
Nyugi, csak viccelek… Már hiányzott, őszintén, egy kis vaperinázás, mert az utóbbi 2 hétbe alig voltam jelen, az új melóm miatt… De mindig jó érzés, úgymond… Visszatérni… :smiling_face::smiling_face::smiling_face:

3 kedvelés

Tőlem maradhat :slightly_smiling_face: eddig nem tünt fel neked amikor az ss-t használtad?

3 kedvelés

Nagyjából, kb 2-3 hete használok ss huzalt… De annyira nem tűnt fel…

2 kedvelés

akkor szemed az úton…az jó

8 kedvelés

Na mondok egy érdekeset ! Aegis solo , vagy aegis max modon az ss huzal ellenállás értéke nem változik ! Azért mondom , mert van mindkettő és jól kezelik az ss huzalt ! :wink: :innocent: :hugs:

4 kedvelés