Coil választás

Én személy szerint a fused clapton-okat ajánlom.

Anyagban ni80, kanthal és ss316l között gondolkodnék a helyedben, ni80-at ajánlom de azt nikkel allergiások nem használhatják, ha ebbe a csoportba esel akkor kanthalt ajánlom, az SS316l-nek túl pici lenne az ellenállása… szerintem.

Alsőkörben ajánlanék egy “trimming tool” beszerzését hogy megfelelő hosszra tudd vágni egyszerűen a lábakat. Ami még jól jöhet egy “coil jig” , ezzel jó igazgatni ha már bele csavaroztad a tekerést, továbbá csípőfogó a lábak vágásához, és kerámia csipesz is jól jön a hot spotok kidolgozásához.

Dual fused clapton (2x26+39)
Ha nem tiszta mit jelentenek a számok akkor 2x26 mert kettő 26ga átmérőjű huzal van körbetekerve (+39) egy vékonyabb 39ga huzallal (én ehhez hasonlóval használtam a ZX-emet, perfekt)

Triple Core Fused clapton (3x28+harmincakármennyi) (most nincs ilyen vape42-n)
vagy Alien v2 (3x28+34)
Hasonló méret hasonló teljesítmény mint az előbbi, hogy neked melyik jobb azt neked kell kitapasztalni.

Ha valami nagyonbra vágysz: Triple Core Fused clapton (3x26+36) vagy Quad-core Fused Clapton (4x28+40) esetleg ez az izé amit el se tudok képzelni hogy van összefonva…
előbbi hármat én csak szólóban használnék, dual coil-ként nem, de ahány ház…

ha valami fancy drágább cucc kell (akkor ne engem kérdezz mert sóher vagyok) akkor: TMN80 Sose próbáltam, egy másik fórumon agyon dícsérték… én sajnálom rá a pénzt :stuck_out_tongue:

Ha még jobb kell akkor hand made mert ez mind occó pici kínai cucc

Egyébkén még megemlítem hogy 24ga sima huzallal is szépen elmuzsikál a porlasztó vagy fused helyett síma claptonnal. Természetesen mind a kettő sokkal olcsóbb is, gyakorlásra tökéletes :slight_smile:

ui.: ezek csak az én preferenciáim, mindenki, kicsit vagy nagyon máshogy vape-el mint a többi… neked kell kitapasztalni neked mi jó… bocsi… lehet kicsit TLDR lett

5 kedvelés