Billet box okosító

SZIGORÚAN CSAK SZEMÉLYES VÉLEMÉNY ÉS CSAK AZ OLVASSA EL AKINEK VAN ÖT PERCE! MINDENT AMIT LEÍROK SAJÁT BENYOMÁSOM ÉS SENKIT NEM SZERETNÉK MEGBÁNTANI AKI BÁRMELYIK FELSOROLT ESZKÖZ BOLDOG TULAJDONOSA! ELŐRE ELNÉZÉST KÉREK!

CSAK A SAJÁT IGÉNYEIM SZERINT KUTAKODTAM ÉS BIZTOS VANNAK BENNE TÉVEDÉSEK IS!

Sziasztok, ez nekem is egy kattanásom, ezért egy pár mondatot szeretnék írni ehhez a témához. Engem is érdekelt nagyon a Billet Box körüli mizéria, de úgy voltam vele, mint telefonban az ájFÓN vagy közelebb hozva a mi világunkhoz (bocsi G.J.) a vape-hez Modokban a Dani.
Ha eredetit veszel többszáz dollárért, akkor szinte csak egy dobozt kapsz (magát a modot és a tartályt…meg egy picit.), minden mást magadnak kell összeállítani hozzá. Ennek az ellentétei a klónok és a hasonló eszközök.
Itt meg túl sokat akarnak egyszerre és az sosem szül kiemelkedő minőséget és vapelési élményt.

Leírom az én tapasztalataimat a témában és arra jutottam, hogy sok-sok pénzt spóroltam meg másra (persze vape-re). Akit érdekel olvassa el, akit nem nyugodtan ugorja át a hozzászólásomat. Csak úgy érzem András pont hezitál ebben a témában és én is ezt teszem.

Előljáróban most leírom: HA ELÉRHETŐ LESZ, AKKOR ÉN BIZTOS TULAJDONOSA LESZEK A CTHULHU RBA AIO BOXNAK!

Klón Billet Boxokat nem kerestem, így nem is tudok semmit róluk (megnéztem őket).

Kezdtem az SXK (nem klón, saját fejlesztésű) SUPBOX és SUPBOX PRO-val. Szembe jött velem és az egyik oldalon bagóért akciózták az olcsóbbik változatot (SEVO Chip-70W), már majdnem kattintottam, de ez a sárga-fekete verzió nem az én világom (én az egyszerű formavilágú eszközöket szeretem…sokan azt írtátok egyikre-másikra “temetős”, ünneplős…ect…
Nem nagyon volt akkor még róla videó, de találtam egy német vapernél egy bemutatót róla és 10 perc alatt spórolt nekem jó sok kopejkát. Ronda műanyag, sorjás. A tankban Smok RPM porlasztókhoz való adapter található (mindenkitől elnézést kérek, de nekem ízre nem fain), de a legborzalmasabb az volt mikor ráébredtem, hogy nincs levegőszabályozása, ami nálam még DL -nél sem elfogadható, hát még MTL esetén!!! Van a csomagban egy 510 adapter, gondoltam faja, át lehet alakítani kvázi SBS modra, 24mm fogad. Igenám…az, hogy szerszám kell az eredeti aljzat eltávolításához az egy dolog, de ha aplikáltad az 510 csatit, felrakod rá a kedvenc tankod és szipákolsz a viszonylag jól muzsikáló SEVO chip-el (tud mindent:VW,VV,Bypass,TC), gondolsz egyet és egy másikra cserélnéd, akkor hopp jön a tankkal együtt az adapter is. Hmmm, csak a PRO változathoz (DNA) jár az RBA brigde, de ezek után már nem is érdekelt.

Ezek után találtam az ASPIRE BOXX modot.

Na gondoltam ez már olyan nekem való fekete vagy talán az ezüst lenne jó? Az első csalódás: ennyi pénzért nincs benne TC! Csak VW, VV és Bypass. A normál verzióhoz, ami az alap (nem kis pénzért) csak egy Nautilus BVC -s tank jár, ami tök jó, csak nem erre vágynék egy “Boro” életérzésnél (nem tudom mi az). Nem tagadom az Aspire Nautilus BVC porlasztók nem rosszak (jó régi fejlesztés, az új 2S Mesh igazán kellemes), de erre a célra már van egy Aspire/Taifun GT Special Edition tankom ha porlasztósból szeretném habzsolni a gőzöket… De van a DELUXE Kit amiben aztán minden jóság benne van. BOX Pod a Nautilus porlasztókhoz, BOX Pod a BP MODS porlasztókhoz (nem is ismerem ezeket a porlasztókat) és maga a csoda: Qbix RBA! Na kidobnék egy halom pénzt és van három tartályom, amiből csak egy szekciót szeretnék használni, de milyet is? Ha az alap normál verzióhoz megveszem külön a Qbix RBA-t egy vagyonért, ott lennék, mintha a DELUXE verziót venném. Ez az Atmizoo-val közösen fejlesztett RBA borzalmasan macerás valami, tök jó hogy van egy csomó AFC, de a nagyobb (2,0-től felfelé, mert juhé van itt ám DL user is!) csak úgy tudod használni, hogy szétszeded az egész decket, míg az MTL AFC középről kivehető. És ha ez nem lenne elég, akkor a coilok behelyezése és a vattázás katasztrófa. És a megfolyásról, a deck elárasztásáról nem is beszélek. Rádaásul a modon a tankot takaró palást szeret önálló életet élni (magyarul kicsúszik a helyéről). Nem, nem az igazi. Hát akkor nekem nem lesz “Boro” élményem…még kvázi “ócon” sem. Na még nem adtam fel és megláttam az ABYSS AIO-t.

Nagyon érdekes a formavilága de ennyi. Olyan messze áll a Boro-tól, mint én és a hegymászás. De még egy pár szösszenet ha beleszerelmesedne valaki: a tankot csak úgy tudod cserélni (ami egy hengeres valami, amibe berakod az általad preferált coil adaptert vagy brigdet) hogy szét kell szedni az egész tetejét és oldalra elhúzkodni. Akku csere dettó (mellesleg tök jó hogy ha akarod akkor 21700 akkut is tudsz használni, de ennek megint nagy ára van), RBA ha jól emlékszem ehhez sem jár alapból, hanem külön kiegészítőként kell megvenni, de ez már annyira nem is érdekelt.
És ekkor jött a képbe a CTHULHU RBA AIO BOX…

ez tényleg egy Billet Box, voltak olyan pofátlanok hogy a teljes formavilág visszaköszön. De pár hozzászólással fentebb leírtam, hogy mit adnak hozzá és az pont az amit szeretne az ember indulásnak. Van Nautilus BVC porlasztóhoz adapter, ha szeretnéd, de adnak hozzá egy teljes értékű RBA-t kompletten! A felépítést nézve olyan, mint az ARTEMIS és akkor biztos hogy szuper ízeket lehet belőle kicsalni és a max átmérője 2.0 AFC. Szilárd írja, hogy lehet azért akarják többen eladni, mert nem tud jó ízeket adni…én biztos vagyok benne hogy ez téves bár én még nem láttam élő embert, aki akárcsak bemutatta volna ezt a kis eszközt (leszámítva a hivatalos bemutató videót). Az tuti, hogy aki mega-brutál tekeréseket akar bele rakni az rossz élményekkel fog gazdagodni, elnézve az ARTEMIS-hez hasonlatos decket és szűk harangocskát. Itt nem lesz sub ohm csata a wattokért. És akkor itt jön még a képbe a BP MODS Pioneer Insider, aminek a felépítése nagyon hasonló a Pioneer tankhoz (csak téglalap alapon) és az AFC pineket (0,8-tól RDL 3,5-ig) is úgy kell cserélni, semmi szenvedés és pazar ízek. Plusz megoldották az összes Billet box tank problémáját: ami egyes esetekben enyhe, de más tankoknál brutális kondenzáció fellépése vapelés közben. Egy ügyes megoldással ezt nullára redukálták.
Ha mégsem lesz AIO BOX-om, akkor lesz Insiderem, már azt is tudom mibe fogom belerakni. Ha nem lenne nyilvános ez a felület, akkor ide is írnám, de inkább nem.
A Hósapka legyen veletek!

:no_smoking:Only vaping!

10 kedvelés