Az átállásom óta már nem érzem cikinek magam

Itt olvashatod Ildikó, sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal kevésbé káros a dohányzással szemben! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00 -kor.

2019.márciusában álltam át az analógról elektromosra. Azóta rengeteg dolog vett pozitívabb irányt az életemben. Pl. már nem krákogok reggelente, és nem köpök fel furcsa színű slejmet. A nyelőcső égésem is teljesen megszűnt. A tüdőkapacitásom jelentősen javult. Ez megmutatkozik akkor, amikor pl. felmegyek egy lépcsőn. Sokkal fittebb lettem.

Imádom, élvezem azt, hogy nem büdös a kezem, a hajam, a ruháim, a szám. Bár mindig nagyon figyeltem a tisztaságra, és kizárólag kint cigiztem mégis zavart a szagom. Frusztráló volt számomra közelről beszélgetni egy nemdohányzóval. Mert tudtam hogy mit érez…

Sok éven keresztül komolyan úgy gondoltam, hogy imádok dohányozni. Ez az utolsó pár évben inkább pokol volt valamiért. Iszonyat szégyenérzet és lelkifurdalás gyötört amiatt, hogy nem volt kellő erőm letenni. Az átállásom óta már nem érzem cikinek magamat, sőt. Élvezem a finom illatos gőzöket, és élvezem, hogy a nemdohányzó emberek a környezetemben megjegyzik hogy milyen finom az illata. :slight_smile:

Szeretem azt is, hogy végre nem állítanak meg lépten-nyomon kéregetve. Nem utolsó szempont az sem, hogy több marad a zsebemben.

Az e-cigizésnek egyetlen egy hátránya ellenben van. Soha ennyien nem vegzáltak még semmilyen szokásom miatt! Ameddig napi 1 dobot cigit elszívtam addig senkit nem izgatott a környezetemben az, hogy miért csinálom ezt magammal, és ennek milyen hatása lesz az életemre nézve. Most hogy átálltam egy jobb és tisztább formájára máris temetni akar a fél világ. Miért?

A történetet beküldte :

Kókai Ildikó


Borítókép: Photo by Erik Mclean on Unsplash

2 kedvelés