Arbiter coil

Sziasztok. A véleményeteket szeretném kérdezni,azzal kapcsolatban hogy milyen ellenállású tekerést (coilt) vegyek az Arbiter 2-höz? Illetve hogy hány watton ajánlott annak működtetése?
Hogyan lehet kiszámolni hogy hány Ohm hány watton használható.
Nagyon hálás vagyok bármilyen válaszért, linkekért, információért.
Előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek :slight_smile:

2 kedvelés

Szia Shonico!
Nem ismerem a tankot, de van itt egy ajánlás:

Az én ajánlásom profánabb: sokféle tekerés kipróbálása után leszel majd a rádszabott tudás, a neked legjobban fekvő tekerés tulajdonságainak birtokában. Sok lehetőség van és különbözőek a célok és a megoldások…

A teljesítmény is egyén függő, kinek hogyan adja, de ha túltolod, a végén mindig megég. Alacsony értékre állítsd és onnan kezd el növelni. Tudni fogod, ha túllőttél a célon. A hűtésre is figyelj, a légbeömlőn is múlhat…

Olvass sokat, itt a legjobb helyen vagy a témában! Használd keresőt, a kulcs szó a “tudástár”! Pl.:

6 kedvelés

Nagyon köszönöm. Értem mire gondolsz.
Kísérletezésre fel!!!
:laughing:

5 kedvelés

Lemaradt:
image
(Az előbb a link mellé kimásoltam ezt a lépet is az oldalról, de telefonról nem sikerült helyesen beillesztenem…)

2 kedvelés

Köszönöm szépen,de ez azt látom hogy a szolóra van. Duálra építeném és szerintem olyan 0,3-0,4 ohm ellenálásra. És olyan 50w-tol felfelé kezdeném próbálgatni. Szerinted jó lehet?
Köszönöm a választ. :slight_smile:

2 kedvelés

Kezdheted alacsonyabbról is, nem kerül semmibe ha óvatos vagy… :pinching_hand:

2 kedvelés

Rendben :slight_smile: köszönöm szépen!

2 kedvelés

Bármilyet. Olyan tág a levegőzése, hogy mindent elbír. Én anno 2x0,4 ohm ni80 trifused(?) claptont tettem bele 2,5 mm magátmérővel kb 65 watton.

3 kedvelés

Köszönöm szépen!!! Ez lesz az indulásom!!!
Szuper! :smiley:

2 kedvelés