Ami jó, az jó! Arcana 22 élménybeszámoló

Jelnleg várom az értesítő e-mailt a steampipes-tól, mert hamarosan, jön az új széria coccon rta

Amúgy meg nézegetem, és össze hasonlítottam a 2 rta-t, azaz a coccon rta es az arcana rta-t, mivel mindkettő 22mm átmérőjű, es mtl is, viszont az arcananak vannak előnyei is a cocoonnal szemben. Először is árban olcsóbb 30-35 euróval, másrészt meg, ugye, van a kazán oldalan az a bordázott rész, (alul meg felül) igy az arcana-t könnyebben szét lehet szedni… a másik meg tök sima… ezt így első körben.

4 kedvelés

Azért az nagy elöny ha nem szorul össze. Az arcana a Tripodra hasonlít csak olcsóbb…viszont a tripod meg jobb…

4 kedvelés
3 kedvelés

Én itt vettem…

4 kedvelés

Múltnap megjártam a testvérével, a corona v6-al, h fél napba került mire szét tudtam szedni, azt is úgy, hogy seb tapasszal tekertem körbe a deck alját, és úgy nem csúszott annyira… azért egy 130 jurós kazán esetében ez eléggé nagy hátrány lehet…

4 kedvelés

Én is így gondolom.

4 kedvelés

Nézem a tripod-ot, kb ugyanabban az árban van mint a cocoon, de gondolom jobb a tripod…

2 kedvelés

Ezt nem tudom én szeretem a Tripodot és a többi rta-át is a márkátol.

3 kedvelés

A corona v6-al egy hatalmas gond, először is, hogy hatalmas nagy… másrészt meg ugye acél sodrony viszi a levest fölfelé, és 4 lyuk van nekik, de bele kell tenni mind a 4et, mert másképp kifolyik a leves. Van 2 szilikon tömítő erre a célra a web oldalukon, de azt külön kell megvenni. Hát, ha mtl kazán, akkor adhatnák vele együtt a csomagban. Annyi pénzért… ami nem több mint pár juró…:thinking:

3 kedvelés

Igazad van. Én ekkora méretben és 4sodronnyal nem tartom igazi Mtl-nek.Szerintem inkább Dl cuccokat csinálnak.

4 kedvelés


Itt van egy élő példa. Corona v6, 130 juró, és berserker v2 klón, ami (jelen esetben ajándék volt @John jóvoltából) de amigy se lehet olyan sok árban, viszont ég és föld a két kazán iz visszaadása… a corona messze elbújhat a bersi mellett… beszélek itt a kivonatos levesekről…

Mindkettőben kanthal A1 28ga sima szálhuzal van. 5 menet, 2.5 magon, 1.03—1.09 ohm ellenállással. 13 watton mindkettő. De ízben messze elhalad a bersi a corona mellett.

5 kedvelés

Csakhogy nem tudom dl-ben használni. Mert a topcap fele le van zárva gyártásilag…



Kissé leveses, mert a Baffometto barna színe megfogja…

3 kedvelés

Egy Dl-kazánt hiába szűkítesz nem lesz Mtl

3 kedvelés

Lehet kapni dl topcapet is jó pénzért…:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ebből a v6-ból is van külön mtl es dl változat. Nekem az mtl van meg…

2 kedvelés

Igen tudom de ha meg nézed ez nem igazi mtl

3 kedvelés

Igazad van ebben…" jó pénzért "…
Tavaly mikor vettem, akkor volt a dl átalakító részei kb 70-80 juró…

3 kedvelés

Ez olyan mint egy v6-os auto henger lekapcsolásos spórolása …:grinning:

4 kedvelés

Pontosan így van… de mivel már több mint másfél honapja nem vettem semmit, igy lassan itt az ideje egy új valamire… ezért is kérdezősködök…

4 kedvelés

Rubik rta a jó írány csak mondom…:slightly_smiling_face:

4 kedvelés