Ami jó, az jó! Arcana 22 élménybeszámoló

Nemrég kölcsön kaptam egy ismerősöm Arcana 22 MTL RTA-ját, nem mellesleg célzottan egy élménybeszámoló erejéig. Az Arcana Mods és Pipeline által tervezett és gyártott Arcana 22 igazán ígéretes tesztalanynak tűnt, ugyanis már több helyen is szanaszét dícsérték, plusz jónéhányatoknál is megtalálható a vape gyüjtemény részeként, ezért gondoltam rossz nem lehet… A név amin sokat nem agyalhattak. 2022-ben dobták piacra, 22mm-es, így már kézenfekvő is. Arcana 22, amit minél többször mondogat az ember annál jobban cseng. Csapjunk is a tarhonyás lecsóba! Előljáróban azt azért el kell mondjam, fájó szívvel adtam vissza az eredeti gazdijának…

Arcana Mods & Pipeline - Arcana 22 élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a tankkal

Meg kell állni egy pillanatra a lent látható doboznál. Azért mégiscsak egy 40ezres high end tankról van szó, aminek a gyártója nem csupán a tank gyártásánál tett bele 110%-ot, de a dobozra is odafigyeltek, ez azért ritka! A mágneses fedelű doboz nehezen horpad, nehezen szakad, olyannyira időtálló, mint a benne pihenő tank! Ezért már a dobozról meg tudjuk ítélni, hogy valószínűleg egy csalódásmentes termékről van szó.

A doboz a szokásos csetreszeket rejti: egy kupac pót tömítés és pótcsavarok, valamint pót szigetelések, 4db AFC: 0.8, 1, 1.2, 1.4mm belső átmérőjűek, amiből az 1.2-es gyárilag a tankban van. Emellett találunk a dobozban még 2db POM (polioximetilén) anyagú drip tip-et, és egy PSU (poliarilszulfon, avagy poliszulfon) anyagú betekintőt is.

A drip tip-eket ki majd be tudjuk csavarni az 510-es drip tip aljzatba amit aztán a top cap-re teszünk. A két drip tip belső körmérete ugyanakkora, viszont az egyik vékonyabb és egyenes, míg a másik tömzsibb és ívelt. Számomra az utóbbi jött be kényelmileg, a vékonyabbik szerintem túl merevnek hat.

Az AFC betétek, amik a középérintkezők is egyben, ezért valójában az airpin megnevezést használja a gyártó. Mint látható is rajtuk oldalról engedik be a levegőt. A felső furat van leszűkítve 0.8, 1, 1.2 illetve 1.4mm-esre. Ezek egyébként menet közben is könnyen cserélhetőek, nem jelent gondot az sem, ha meg van tekerve a tank. Csupán egy csavarhúzó szükséges a cseréhez.


A tartály és build deck összeszerelése

Sokunknak valószínűleg nem mutatok újat, ugyanis nyomokban az UD Bellusra emlékeztet a tank felépítése. No, de haladjunk balról jobbra: a menetes drip tip illetve az aljzat amibe beletekerjük, a top cap, a tartály felső fém része, az üveg betekintő, a kémény ami a deck felső része is egyben, végül a levegőállító gyűrű amit a tőle balra található kémény+deck-felső hybrid-re helyezünk fel. És a képbe még pont befért a build deck is, de erről kicsit később…

Az üveg elég vastagnak tűnik, de azért nem kockáztatnám meg, hogy összetörjön. Egyszerűen csak ráhúzzuk a kéményre.

Majd mehet is rá a deck felső fém része, amit bármennyire is próbálok ráhúzni, van belül egy fém perem ami nem engedi tovább, így nem csak attól menekülünk meg, hogy túlhúzzuk a meneteket, hanem attól is, hogy a nagy erőkifejtéstől elroppanjon az üveg.

A levegőállító gyűrűt két o-gyűrű fogja, viszont azt szintén meg kell jegyeznem, hogy ez valami nagyon minőségi gumiból készülhetett, mert nem kínszenvedés a levegőállítót a száraz o-gyűrűkre felhúzni és forgatás közben könnyedén forog, viszont azért érezhető, hogy a gumi masszívan a helyén fogja.

A top cap bajonett zárat kapott, ami tökéletesre sikerült! Szintén könnyedén jár az o-gyűrű masszív fogása ellenére is, és csupán egy fél fordulatot kell elforgatni a feltöltéshez. A kémény tetején látható kis o-gyűrű-t szinte észre sem lehet venni. Szárazon nem mozdul el, cseppet sem nehezebb a top cap-et felhelyezni, és még tökéletesen tömít is.

Az Arcana 22 build deck-je egy postless deck, amiben azért van 4db lefogató csavar, mert bár csak egy tekerést fogad, annak bárhogy is állnak a lábai, akár ellentétesen (az előre tekert coil-okra jellemző) akár nem, azt gond nélkül le tudjuk fogatni, méghozzá elég erősen. A hernyócsavarok nem lőtyögnek, nincsenek is túl mélyen, így könnyebb csavarozni. A szálhuzalon kívül az MTL Clapton-nal is lazán elbírnak. A két oldalon látható lyukacska az etetőlyuk funkciót töltik be, és mivel ezek elég aprók így válogat a vatták közül.

A build deck is bajonett zárat kapott, ami bár szokható, de mod nélkül elég nehéz kivenni a helyéről, ámbár nem lehetetlen…

A deck felső részén, avagy a kémény alsó részén belül pedig látható a bajonett zár csatlakozása. Ha belehelyeztük a build deck-et és pole-pozícióba tettük, akkor se nem lötyög, se nem mozog, magától nem mozdul el.

A levegőt az Arcana 22-n több lépcsőben lehet állítani. A deck belső részén és a build deck-en is három levegőbeömlőt találunk, viszont összerakás után ezekből maximum kettő amit egyidejűleg szabad szemmel láthatunk. Ugyanis, ahogy a videón is látható, ha jobbra tekerjük a levegőállító gyűrűt, akkor már megtesz egy nagyjából 90 fokos fordulatot aminek köszönhetően csak a legszélső levegőbeömlő lesz látható, amin 3 kis lyuk is található. Így klasszikus MTL stílusba lőhetjük be a tankot. Ha viszont visszaforgatjuk, akkor már ismét két levegőbeömlőnk lesz, fejenként 3-3 lyukkal, ami azért már sokkal levegősebb élményt biztosít. Ellenben viszont, ha a build deck-et fordítva tesszük a helyére, úgy a harmadik levegőbeömlő nem lesz látható, így csak az az opció marad, hogy vagy megelégszünk a levegősebb, két levegőbeömlős megoldással, vagy pedig megfordítjuk a build deck-et, hogy ismét mindhárom lyuk a helyén legyen. A fejenként három kis lyukkal ellátott levegőbeömlőket kedvünk szerint hagyhatjuk nyitva. Viszont ennél a tanknál érezhető lesz, ha akár csak egyet is elzártunk, hála a jó minőségű tömítőgyűrűknek.

Ahogy a lenti videón is látható, a build deck-et úgy tudjuk kivenni a helyéről, hogy előbb lenyomjuk kicsit a tankot, majd látszólag elzárjuk egyetlen lyukra a levegőzőt, majd magunk felé húzva már ki is jön a helyéről. Ha a levegőbeömlőket forgatva az egyiken nem látszik nyitottnak az összes, akkor valószínűleg fordítva van a helyén a build deck. Ha nem a build deck kivételéhez készülünk, hanem el szeretnénk zárni a liquid-et, akkor egyszerűen a másik irányba, azaz ballra forgatjuk koppanásig.


Tekerjük meg

Ahogy a tankhoz kapott útmutatóban és az Arcana weboldalán is írják, oldal irányba meg kell kicsit trimmelni a vattát, hogy rendesen kapja a liquid-et, mivel túl kicsi az etetőnyílás. Ha nem trimmeljük meg nehezebben jönnek az ízek, vagy pedig sokáig marad vattaízű az élmény. Ezért jól meg kell válogatni milyen vattát teszünk ebbe a tankba. Nekem a szokásos Vapefly Cotton Cloud’s tökéletesen hozta a vártat, ellenben a BP Mods vattába már beletört a bicska. A trimmelés laza vatták esetén se maradjon el, mivel a szűk hely miatt összetömörül a vatta.

Első tekerés: 2.5ös magra 4 menet kanthal. Nem mertem több menetet tekerni, a szűk levegőzés miatt. A vattákat variáltam, BP Mods és Cotton Cloud’s között. Utóbbival volt tökéletes! Tömörebb szerkezetű vattákat meg sem próbáltam beletenni, szintén a túl szűk hely miatt.

Második tekerés: 2es magra 6 menet kanthal. A konklúzió ugyanaz, a megtrimmelt Cotton Cloud’s vattával tökéletesen hozott minden ízt.


Élménybeszámoló

Azt hiszem rosszat nem tudok írni erről a tankról! A megmunkálása tökéletes! Az anyaghasználata szintén tökéletes! A huzalt lefogatni egyszerű, egy kezdőnek is hamar adja magát. Egy pici negatívum azért akad, ami nem is igazán negatívum, hanem csupán a tank sajátossága a kialakítás miatt. Nem csupán a vatta szerkezetére érzékeny, de a mennyiségére is. Ezért ebbe sok vatta nem kell, máskülönben nehezen jönnek az ízek. A build deck-en lévő vattaárkok nagyon kicsik és alacsonyak, így eleve nem is fér el sok benne, és ne tömörítsük a vattát, hanem inkább használjunk kevesebbet, vagy laza szerkezetűt és azt terítsük szét.

A jó anyaghasználatról még az is biztosít minket, hogy sem a menetek között, sem a levegőzőnél, sem az újratekerés során nem szökött ki egy csepp liquid sem. Jó néhány tankra jellemző, hogy egy idő után könnyezik valahol, ha elfárad a vatta. Nos, itt ilyenről szó sincs!

Az íze a szokványostól a “leteszem a hajam”-ig terjed. Természetesen ez a vattázástól függ, ezért érdemes kicsit kísérletezgetni ebbe melyik való. Amennyire én észrevettem aromákban nem válogat, hozta a desszerteset, a kekszeset és a dohányosat is, hiba nélkül. A 3.5ml-es tank nehezen fogy ki ezért takarékosnak mondanám. A második tekerés során, ami 2es magra történt 6 menet kanthal-lal, jobban esett az 1.4-es AFC-vel használni. Míg a 2.5-ös magra tekert 4 menet kanthal-lal az 1.2-es AFC domborított nagyot. Így azt kell mondjam az AFC-kkel is kell kicsit játszani, mert magméret és menetszám függvénye, hogy melyik milyen élményt nyújt. A gyártó szerint a tank MTL és RDL felhasználásra is alkalmas, szerintem az RDL-től ezzel az alapfelszereltséggel azért messze ven, de MTL-nek nagyon is tökéletes. Ha RDL-ként szeretnénk használni, akkor meg kell vásárolnunk a külön kapható 3db-os AFC szettet, ami egy 2.2, 2.4 és 2.6mm belső átmérőjű airpin-t tartalmaz.

Ha már élménynél járunk, szerintem ez a tank cseppet TH-s. Nem sikerült annyira leültetnem a tekerést, hogy semennyi TH-ja se legyen. Azt tudjuk, ha feljebb húzzuk a tekerést akkor TH-t növelünk, na de ebben a tanknak alapértelmezett tartozék a torokkaparás. Nem kellett sok idő, hogy rájöjjek, mivel lassan áramlik be a levegő, meg viszonylag hosszú utat is tesz meg a tekercsig, ezért ez a lassú levegőáramlás teszi TH-ssá. Ami van akinek jó, van akinek nem. Engem friss tekeréssel zavart kicsit, de később már hozzászoktam, így nem mondanám túlzóan kaparósnak, de, ha valaki azt kedveli, akkor csak feljebb tolja a tekerést és kész. Megjegyzem a TH nem befolyásolta az ízeket, amire csak kevés tank képes.

Így az Arcana 22 nálam ötösre vizsgázott!

A teszt sikerességéhez a legpontosabb elektronikával és legegyenletesebb elektronáramlással teszteltem.

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

31 kedvelés

Szép ez a tank,(hát még a MOD)ha nem DL-eznék,vadásznám is a clone-ját.
Amit idáig olvastam,jó lett nagyon! :saluting_face: :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Köszönjük a tesztet! :+1: Jól sikerült.

6 kedvelés

Én tudom, hogy nem főállásban csinálod itt nekünk az alapos megfigyeléseket és azért sejtem, hogy időigényes is ugye a mindenre is kiterjedő illusztrált olvasmány készítés, de mindig olyan tartalmasra sikeredik, hogy nem lehetne-e még kérni belőle mondjuk például az összes tankra vagy mindegyikre… :+1: :hugs:…persze csak, ha nem vagyok telhetetlen?

7 kedvelés

Kedves Kinga :hugs:
Köszönjük szèpen,ezt a minden kis apró rèszletre kiterjedő èlmènybeszámolót.Mint mindig,most is èrthetően megfogalmaztál mindent.
Mèg az sem kizárt,hogy egy ilyen tank lesz nálam a következő.:slightly_smiling_face:
Ès nem mellesleg nagyon jól mutat a piros modon.:heart_eyes:

8 kedvelés

Köszi Kinga! Jó lett a teszt! Én sem találtam fogást rajta. Ár-érték arányban mindenképp jó választás.

7 kedvelés

Ismét egy remek :hugs: azt is el szoktam olvasni tőled, @Vaperina_Kinga Kinga, ami amúgy lehet hogy nem is érdekelne, de ebben a tálalásban lebilincselő olvasmány.
Köszönjük :+1::hugs:

5 kedvelés

Köszönöm mindenkinek! :hugs: Örülök, hogy tetszett. :blush:

6 kedvelés

Kedves Samu! :heart: Én örülnék a legjobban, és persze Ti. :hugs: Amint érkezik valami hozzám, már nyitom is a laptopot és kapcsolom a fényképezőt és a kamerát. :blush:

7 kedvelés

Köszönöm John! :hugs: Mindenképp megéri. Nálam minden várakozást felülmúlt. :heart_eyes:

6 kedvelés

Köszönöm Robi! :hugs: Szerintem akarva sem lehet fogást találni rajta. :slight_smile:

5 kedvelés

Annyira csúszik a palást? :roll_eyes:

5 kedvelés

Nem fogjátok elhinni.
Mindíg is tetszett ez a kazán.
De még nem vettem rá magam a vásárlásra :grin:
Klassz a teszt,és öröm olvasni :hugs:hmmm……azannya mikor visszapörgetek :grin:
(Nem,nem veszek többet :joy:)
Tudom,tudom…….

9 kedvelés

Szuper leírás. Azt tegyük hozzá, hogy az alsópolcosoktól alig 1.5x drágább, cserébe sokkal fájdalommentesebb akármelyiktől. 2.5-es tekeréssel, 1.2-es levegővel, hibátlan. Az a leírás meglepő volt benne, talán még az is benne volt, hogy milyen hosszúra vágd a vattát mm-ben :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Köszönöm Gabesz! :hugs: Nem mértem le, viszont 2mm-rel túl lógott a deck szélénél, utána trimmeltem. Az eredeti hossz megmaradt és úgy tettem a helyére. Mikor rövidebbre hagytam, mert egyszer azért elcsesztem, akkor trimmelés után nem jutott elég vatta az etetőnyíláshoz. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Én nem szoktam vele finomkodni. 1,2 levegő mellett 2,5 mag, 5-6 menet NiFe30, BP Mods 2,5mm vatta cc. a deck szélénél vágva, csak úgy szemre ahogy sikerül. Kicsit kifésülve lyukba betömköd, örül :smile:. Szépen működik.
A TH-s észrevétel tökéletesen jellemzi a tankot, kellemesen torokkaparászó minden egyes slukk, és mégsem megy az íz rovására. A kifejezetten édes leveseknél(amiket más tankból már csak szájhúzogatva szívok el) jött elő még egy pozitívum, miszerint egész jól hozza az ilyen levesek ízét is úgy, hogy az ember gyomra nem fordul ki a szirupszerű édességtől, nem nyom el mindent az édesítő íze. Ha valaki jó MTL tankot keres, akkor ne keresse tovább…:point_up::grin:
RDL-re pedig ott a Tripod​:white_check_mark:
(Van hozzá RDL pin készletem, de valószínűleg sose fog belekerülni. Ez nálam kifejezetten MTL tank.)

11 kedvelés

Szép leírás, ügyesen megtervezett tartalom, mint minden alkalommal eddig. :blush:

5 kedvelés

Nem láttam a klónját, de ez az eredeti nálam kinézetre dobogós tank. Mivel a teszt szerint kivételesen jól is teljesít így duplán ajánlható.
Köszi a már megszokott remek tesztet @Vaperina_Kinga -nak :hugs:

5 kedvelés