Al Carlo aroma élménybeszámoló a Gandalf Liquid jóvoltából

Al-carlo-aroma-logo-600x315w

Itt is vagyok a beígért Al Carlo élménybeszámolóval. :blush: Megvallom őszintén nagyon vártam, hogy beérjenek. Már az illatuk elvarázsolt. :yum: Elég nehéz volt kivárni azt a 7 nap érési időt. De még mielőtt belevágok azt le kell írjam, hogy a 24H futárszolgálat hozta a csomagot, és nagy meglepetésemre a felvételtől számítva 5 perc híján 17 és fél óra alatt ért ide a csomag. Reméljük, hogy ez így is tud maradni, ugyanis ez bitang jó tempó! Ha a jövőben is tudják majd tartani ezt a gyorsaságot akkor, ha gyorsan kell valami irány a Gandalf Liquid webshopja! Csak úgy mellékesen megjegyzem, ez gyorsabb kiszállítási idő mint bármelyik konkurens webshop esetében. Szívből kívánom, hogy minél előbb és zökkenőmentesen tudják majd bővíteni @ButcherHUN -ék a kínálatukat. Sajnos olyan világot élünk, hogy már a kiszállítási idő miatt is elpártolhatnak a webshopoktól az emberek. De a gyors kiszállítással borítékolva van, hogy nőni fog a vevők köre. Tehát nem marad más hátra a Gandalf Liquid számára, csak az előre! :heart:

No, de kerüljünk kicsit közelebb a lényeghez. :slight_smile: Három tankban teszteltem a liquideket. A Trio, Berserker V2 és a Brünhilde MTL álltak rendelkezésemre. Ezek elég széles skálán mozognak levegőzésügyileg, ezért úgy állítottam be ezeket, hogy MTL vonalon belül a nagyon szűktől a nagyon tágig minden felhasználási módon tudjam párologtatni a nedűket. És természetesen a tekeréseket is azzal együtt variálltam. Egy héten át tesztelgettem a beállításokat, úgyhogy úgy érzem maradéktalanul ki tudtam próbálni minden verziót. Igyekeztem arra is törekedni, hogy felállítsak egy ajánlott setup-ot mindegyik íznek. Ezzel is segítve a majdani vásárlót.

De azt se felejtsük el, hogy minden élménybeszámoló szubjektív! Nem is csigázlak tovább Titeket…


Berry Tree – Erdei gyümölcs és dohány

Frissen tekert tankban ez első slukkok valami édeskés ám matt gyümölcs egyveleget hoztak. Direkt nem édeset írtam, ez csupán édeskés a gyümölcs miatt. A dohány picit eltompítja a gyümölcsök édes ízét, de nem túlságosan. Egy olyan matt jelleget adva ezzel a liquidnek amivel érzed, hogy határozottan ott van a gyümölcs, pont a dohány mellett. Tökéletesen kiegészíti ez a két íz egymást. Enyhén hasonlít a vegyes gyümis fekete teára, de a dohány jellegzetes íze miatt tudod, hogy ez bizony egy határozott dohány íz ami pont olyan arányban van az erdei gyümölcsökkel, hogy tökéletesen kiegészítik egymást. Ahogy mentem lefelé a wattal és a levegőzéssel egyre inkább a dohány kezdett dominálni, de a gyümölcsök akkor sem eresztették. Ám amint fordítottam a dolgon, és több wattal és több levegővel próbálkoztam egyre jobban kezdett az édeskés vonal kitisztulni, de a liquidben a dohány és gyümölcs harmóniája ugyanúgy megmaradt. Ez egy igen határozott és rendkívül finom egyveleg. Egész napos íznek is kiváló!

Ajánlott setup:
0.8-1 ohm magassága inkább kis kazánterű RTA-ban. A levegőzés valahol a homlokhorpasztós és a tág között. De hiszem, hogy DL tankban is hozza a vártat.


Salted Caramel – Sós karamell és dohány

Őszintén, nem erre számítottam. Azt hittem majd édes lesz. Vagy legalább édeskés. Hát, ez egyik sem. De ez így sem rossz. Sőt… Egész kellemes kompozíció pl. kávé mellé, vagy valami vaskosabb barna sör mellé. De még egy száraz borovicska oldalán is megállná a helyét mint kísérő. Ugyanis, ebből az aromából készült liquid száraz! Nem is csodálkozom, vénasszonyok nyara van, kiszáradt mint a kincsesi bányató… Itt a dohány az iránymutató, ez nem is kétség. A sós karamell nagyon a háttérben van, annyira nem lehet kiérezni. És a sót sem lehet kivenni. Alapból ugyebár, ha sós karamellt fogyasztunk akkor a só kihangsúlyozza az édes ízt, jobbá teszi és mellékízként megjelenik egy kis sósság. Nos, itt ilyet nem tapasztaltam. Szerintem itt az lehet, hogy a dohányt hangsúlyozta ki a só. Egyébként attól függetlenül, hogy száraz (a számat is kiszárította) finom cucc ez csak nem illik mindenhez. Viszont ahogy kokszosodott a tekerés a száraz érzés kezdett halványulni. A wattot és a levegőt is feljebb konfigurálva kissé fojtó a gőze. Lejjebb viszont kellemes, mint valami pikáns száraz dohány. Az íze nem vág arcon, elég szelídnek mondanám. Nem halvány, azért a kettőt ne tévesszük össze, csupán nem hivalkodó. Egy szó mint száz, kellemes élmény.

Ajánlott setup:
1 ohm körül és szűk kazántérbe, kevés levegővel. Én 10%-ban kevertem ezt is, de szerintem elbírná a 12%-ot is.


Vivid Tea – Jeges tea és dohány

Frissen tekert tankban első blikkre egy elég fura ízvilágot kaptam. Olyan volt, mintha haragudna rám a liquid. Egy dacos ízt kaptam elsőre, a citrom szó szerint beütött. De csak-csak megadta magát. Bőszen kerestem benne a teás vonalat ami csak akkor bújt elő mikor már túl voltam kb. negyed tanknyi liquiden. Egész addíg csak a citrom pöffeszkedett benne. Itt a dohány eléggé hivalkodó a tea halovány ízéhez képest. Tea… Sokat gondolkodtam mihez hasonlítsam. Aztán beugrott. Sima, natúr sárga Lipton. Mikor lefelé mentem wattal és levegővel elkezdett kisimulni az a dacosság amit kezdetben éreztem. Egész jó szűk levegővel. Ám mikor feljebb vittem a wattot és a levegőt, elkezdett egyre jobban a vízipipa dohányra (sishára) hasonlítani, mikor még feljebb merészkedtem már határozottan éreztem egy kis édes-savanyú vonalat is benne. De 18-20 watt felett elveszti az eredeti karakterét és inkább sishás beütésű lesz. Ez nekem nem egész napos íz, inkább lazuláshoz lesz megfelelő. Mint mikor az ember a vízipipa felé kacsintgat egy megfáradt nap után. Nem rossz aroma, az semmiképp nem mondható rá. Sőt, a teszt végére már szinte hiányzott, ha sokáig nem slukkoltam bele. Ahogy kokszosodott a tekerés egyre finomabb lett. De egy idő után engem eltelített. Az biztos, hogy ez egy megosztó íz lesz sokunk számára. Időt kell fordítani a tekerésre és a kísérletezgetésre, hogy megtalálja az ember azt a konfigot ahol a legjobb neki.

Ajánlott setup:
Ezt 10w vagy az alatt és 1 ohm fölé javaslom, a homlokhorpasztáshoz közeli állapotra.


Sun Dried Peaches – Őszibarack és dohány

Ez egy igazán édes barack lenne, ha nem fogná vissza a dohány. Így csak kicsit édeskés. A dohánynak köszönhetően kapott egy kis hátteret ami egyszerűen isteni! A dohány abszolút nincs túltolva, inkább a barack húzza maga után. Számomra kifújásnál kissé karcos, de az sem zavaróan, csak épphogy. Ez az aroma egy szóval: tökéletes! Mikor kezdtem lejjebb vinni a wattot és a levegőt nem éreztem másabbnak. Viszont ahogy mentem az értékekkel felfelé azzal egyenesen arányosan nőtt a karcosság. Szerintem nem mindegy, hogy csupán karcos, vagy TH-s. Ez biz a próbálkozásaim végére (18w környékén) már számomra kissé TH-s lett. És a háttérben megbúvó dohány is kezdett előrébb tolakodni, de még így sem nyomta el a barackot. Az ebből az aromából készített liquid nagyon jól cimborál az üdítőkkel és emellett simán elmegy egész napra is. Nálam No.1!

Ajánlott setup:
0.6-0.8-1 ohm környéke, levegős MTL-ben vagy DL-ben. DL-ben lesz karcosabb, kissé TH-s.


Roasted Cinnamon – Fahéj és dohány

Nem tudom, hogy írhatnám le ezt a különleges tökéletességet. Aki kedveli a desszertes ízeket és azokon belül a fahéjasokat annak ez az aroma szerintem egy kihagyhatatlan íz lesz. Itt a dohány és a fahéj kéz a kézben jár. Iszonyatosan összeillenek. Talán a fahéj az ami dominánsabb, de egy igazán halvány füstösséget ad neki a dohány amitől pikáns lesz az egész. Külön a dohányt nem éreztem ki, teljesen rásimul a fahéjra, ami ebben a liquidben se nem fojtó (mint a natúr fahéj), se nem édes (mint a fahéjas sütik esetében). Egyszerűen tökéletes. Kifújásnál is csak ez az ínycsiklandozó egyveleg érezhető. Abszolút letehetetlen! Ez számomra a másik No.1! Ez az íz azért különleges, mert bárhogy állítgattam a tankokat ez a fahéjas dohány minden konfiggal ugyanazt hozta. Így ehhez nem írok ajánlott setup-ot. Ezt bármibe tedd is, finomnak kell lenie!


PG-VG

Az aromák mellett érkezett némi PG és VG is. Természetesen külön-külön és nikotinmentesen, ahogy azt a törvény előírja. Ízesítetlenül elgőzöltem 3ml-t a kettő egyvelegéből, csakhogy minden kételyemet eloszlassam. Mint közvetlenül illatra, mint gőzölve ízre is tökéletes és tiszta! Ebből keverve a kész liquid is tiszta és finom lesz! (Egyébiránt ezt a mentes alapot a későbbiekben szeretném felhasználni.) A címkére picit kitérnék, ugyanis néhány arománál is a Gandalf Liquid saját címkéjével fogtok találkozni. A hatályos törvényeknek megfelelően a címkének tartalmaznia kell többek között az összetevőket, gyártót, forgalmazót és a lejárati dátumot (utóbbi lehet külön matricán is). Ennek megfelelően a Gandalf Liquid egy igazán vagány és dizájnos saját tervezésű matricát tett az olyan termékeikre amiket porciózniuk kell. Ilyen pl. a PG és a VG, de van pár aromamárka amik a viszonteladók számára csak nagy kiszerelésben elérhetőek. Ezeket porciózás után címkézik fel saját kezűleg. Nekem bejön a címke dizájnja. Ezaz Gandalf Liquid! Így kell ezt!




Flakon

És végezetül természetesen az sem mindegy mibe töltjük majd bele az otthon készített liquidünket. A finom aromákat és a PG-VG-t megfejelve, kaptam 5db 110ml-es üres csőrös flakont is. Számomra elég fontos a flakon, ugyanis egy keményfalú flakonból bosszúság tölteni a tankunkat. És az is gyakori gond (nálam legalábbis), hogy hiába tekerem rá a csőrös kupakot és a cseppentő kupakját, a flakonjaim közül van néhány ami nem zár rendesen ezért kiszivárog a meneteknél a liquid. Ha ez táskában következik be, az igazi katasztrófa! A Gandalf Liquid által forgalmazott flakonok tökéletesen zárnak mindenhol, hermetikusan. Puha falúak, ezért a töltés is egyszerű ezekkel. Bár ez apró dolog, de véleményem szerint gondtalanságot hozhat a Vaperinák és Vaperek számára. Épp ezért a flakonnak is van prioritása.


Egy szavam sem lehet!
A PG-VG tiszta és lágy! A flakonok jó minőségűek. A futi nagyon hamar ideért és még ajit is kaptam. :blush: :heart: Ami pedig az aromákat illeti: Ez a számomra új ízvilág nagyon magával tudott ragadni. Ezek kivétel nélkül testes aromák, hála a dohánynak. Nagyon feldobta ezeket az amúgy alapízeket egy kis dohány. Ám az még számomra is rejtély, hogy vajon ugyanazt a dohányt használta -e a gyártó mindegyik íznél? Mert a dohányok karaktere viszont mutatott némi különbséget, csak nehezen kivehető mivel itt nem pont a dohány a húzóerő. De lehet, hogy csak a hozzájuk adott ízek miatt változtak egy kicsit. Mikor már kezdtek kokszosodni a tekerések lágyan egymásba olvadtak az ízek ami kellemes összhangot teremtett. Ami egyébként várható volt, viszont itt nem tapasztaltam összecsúszást ami egy 4-5-6-7-8-24 ízből álló arománál vagy koncentrátumnál tapasztalható. Amikor összecsúsznak az ízek az azt jelenti, hogy egy sok ízből álló aroma teljesen más ízbe megy át a kokszosodás során. Elveszti azt az ízek közötti egyensúlyt ami egyébként még friss tekeréssel megvan és mondhatni egy új, fura íz jön létre ami cseppet sem hasonlít ahhoz amit a leírásban írtak. Az, hogy ezeknél az aromáknál így egyben maradtak az ízek csak annak köszönhető, hogy az Al Carlo rájött arra, hogy a kevesebb bizony tud többet is hozni a többnél.

Sok sikert kívánunk a Gandalf Liquid-nek! :smiling_face_with_three_hearts: Izgatottan várjuk a bővülő ízpalettát! :heart_eyes:


Köszönöm a lehetőséget és, hogy elolvastátok! :smiling_face_with_three_hearts: Gőzben gazdag szép napot Nektek! :kissing_heart:

36 kedvelés

Köszönjük szépen :blush: örülünk, hogy a futár is átment a vizsgán :grinning::grinning:

7 kedvelés

Kész vagyok! Nyáladzok, mint a fogazó gyermek! :star_struck: Kösz a részletes, aprólékos ismertetőt, szinte éreztem az ízeket! :smiling_face_with_three_hearts:

Neked melyik lesz “állandó lakód”? A teszteltek közül melyiket rendeled meg hosszú távú fogyasztásra?

7 kedvelés

Ha egyszer ezek elfogynak, akkor a barackosat és a fahéjasat mindenképp. Azok lettek a kedvenceim, az áll a legközelebb hozzám. De ennek ellenére bármelyiket szívesen fogyasztanám. :slight_smile:

4 kedvelés

Köszönöm a megerősítést. A leírásod alapján is ezek álltak közelebb hozzám. Mindketten a bakancslistámra kerültek. Első helyen állnak a következő beszerzési listámon. :star_struck:

4 kedvelés

Szia Kinga! Gratula, jó lett! Kész leves színére lennék kiváncsi ill. édesítő mellékízt érezni? Mennyire kokszol?

3 kedvelés

Friss keveréskor:

Ezt most csináltam:

Nem kokszolódik túl gyorsan, 3 napig bírta a tekerésem egy ízzel, az egyébként nem túl sok. :thinking: Nagyjából 30-40ml fogyott összesen. Ezek a tankok nem eszik annyira a liquidet. :slightly_smiling_face: Semmilyen mellékízt nem tapasztaltam. A barackos és az erdei gyümölcsös csak édeskés, de nem hivalkodóan. A fahéjas, sós karamellás és a teás pedig egyáltalán nem édes. És az édesítőt sem éreztem. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Nekem az al carlo SNV-knél nagyon zavaró volt az édesítő, pedig több fajtát is próbáltam!

3 kedvelés

Szia Gábor! Mikor megjelent az Al Carlo 3rendelésem szuper volt azután jött az édesítő! Azért is kérdeztem rá Kingára mert az borzasztó! Ezek szerint az aromáknál nem viszik túlzásba! Lehet egy próbát megér!

5 kedvelés

Köszi az infót! :+1:

2 kedvelés

Köszi a tesztet @Vaperina_Kinga! A barackosat és a teásat még nem kóstoltam, a karamellás érik még illetve a street melon nevezetű al carlo aroma. Kíváncsian várom a dinnyés ízt dohánnyal keverve. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szuper lett a teszt, köszi. Öröm volt olvasni.

Szeretek teszteket olvasni, tehetnél ki minden héten :slight_smile:

2 kedvelés

Kíváncsi leszek, hogy vélekedsz majd róluk. :blush:

4 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

@Vaperina_Kinga Amint túl leszek a kóstoláson jelentkezem!:wink::grin:

1 kedvelés

Nálam is kezd beérni, hogy egyszer ezeknél is rendelek. Kár, hogy nikotin nuku.

2 kedvelés

Sok helyütt nincs nikotin. Azt én is máshonnan szerzem majd be. De az aromák és alapok között érdemes nézelődni. :blush: Rendeljetek, hogy fejlődhessenek. :blush:

6 kedvelés

Köszi a tesztet érdekes volt. Kár,hogy egyiket sem szeretem :grinning:

3 kedvelés

Az egyéni ízléssel nem lehet vitába szállni. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Írásaid viszont szívesen olvasom tetszik a stílusod…

3 kedvelés