Akkumulátor csere

Nem rossz a VTC5A, bár én inkább barna LG párti vagyok. De a Sony a toplistában van, úgy nemzetközi szinten. :slight_smile:

Az okostöltők kiírják mennyit töltelek bele, de azt nem, hogy mennyi maradt benne. Ahhoz, hogy meginduljon a feltöltési folyamat (avagy visszatöltés) némi elektron szükséges, hogy az akkuban maradjon. Ez a teljes kapacitás 10%-a. Vagyis, ha 2000-et tolt bele, akkor az azt jelenti, hogy 2300 van benne fullra töltve. Én azt szoktam javasolni, hogy amikor már egy 3000-es akku csak 2000-et tud felvenni, akkor ildomos lecserélni. Tehát jobban nem is csinálhattad volna. :blush:

Amire figyelni kell akkuk terén az igazából függ a tanktól is, hogy milyen huzallal használod, és annak ellenállása mennyi áramot fog majd kivenni az akkuból. 20 amperes akkut szoktam javasolni, az általában mindent ki tud szolgálni. A VTC5A a maga 30-40 amperjával inkább DL felhasználásra ajánlott, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogja megállni a helyét. A 2600mAh-t jelenleg pozitívan fogod értékelni a megromlott barna LG-k után. Én nem látom akadályát, hogy ezt vásárold. :slight_smile: Viszont a kapacitás miatt én maradnék az LG-nél, de ez már egyéni vélemény. :slight_smile:

6 kedvelés