Akku probléma, avagy mindig van új a nap alatt!

Sziasztok! Ma olyan dolog történt velem ami eddig még soha! Pár töltés után megadta magát az újonnan vásárolt 21700-as samsung 40T-m! A jelenség a következő volt, 15 wattról a tűzgomb megnyomására leugrott 1,5 -2 wattra, majd utána két tüzelésnél rendben volt, majd ismét leugrott a teljesítmény! Újra tekertem a tankot, először arra gyanakodtam, hogy ott nem stimmel valami! Két, három tüzelés rendben ment majd ismét előjött a gond, 50%-os töltöttségnél! Na irány a töltő,é s ott ért a meglepetés, hogy nem vett föl egy deka töltést sem, betettem egy másik mondba és ott is ez volt a gond, betettem a töltőbe és először 9%-ot mutatott a töltöttség, majd kivettem és újra betettem akkor már 100%-ot mutatott de töltést nem vett föl semmit, hagytam a töltőn hátha felébred de fél óra multán sem tért magához! Kellems húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!

4 kedvelés

Sajnos ott igen nagy a belső ellenállás, gyanús hogy tényleg kuka. Akkor mutat ilyeneket, higy terheletlenül megvan a feszkó, terhelve megnyikkan. Ezt a töltő sem tudja kezelni.
Ha van lehetőség, gari…
(Tipikusan így halnak meg pl. a mobiltelefonok is…)
Szerintem sokat állt az akku, vagy rosszul tárolva.
Töltő gondolom nem a keggagyibb. Ha mod se tölti, töltő se, akkor az sajna rossz…
Viszont! :rabbit2:

2 kedvelés

Meg kéne mérni műszerrel mégis pontosan hány volton áll. Ha lehetséges, és csináltál már ilyet akkor érdemes lenne megbikázni, hogy kezdje venni a töltést. Bár van olyan töltő amelyik életre tudja kelteni. Ám ha sikerül a művelet, viszont másodszorra is ennyire alámerül, akkor hagyni kell a francba. Esetleg, ha kicsalható az érték, hogy mennyire meríti le a mod, az is hasznos adat lenne. Illetve még, ha feltölt, kicsit figyelni (műszerrel néha rámérni), hogy magától merül e. Nem mellesleg ha nincs készülékben nem meleg esetleg?

Szerk.: elnézést, lemaradt, hogy Boldog Húsvétot kívánok viszont! :hugs:

1 kedvelés

Igen, tuti valami ilyesmi probléma van vele, csak meglepett mert még nem jártam így akkuval! (hát ez a nap is eljött) :wink:

1 kedvelés

Írtam még tippet, és a Kinga is ügyesen.
Sajna én is jártam így 30T-vel…
És most egy Basen 21700 is vaxakol, pedig 1 éves sincs. :neutral_face:
Még az Lg a legstabilabb.

1 kedvelés

Köszönöm Kinga, ilyen mérési lehetőségeim nincsenek, majd ünnepek után intézem, már rendeltem is gyorsan kettő másikat, másik helyről! :grinning:

2 kedvelés

Az már drága csodatöltővel se lenne se stabil, se 100-as (sajnos).
Műszerrel mérni is csak névleges környékére terhelve reális (pl. 20-50 watt műterhelés).

2 kedvelés

Ha ennyire új, akkor felmerül a gyanú, nem -e gyártási selejt? Az jó kérdés, hogy van - e ezekre garancia? A megbikázás inkább az öreg akkumulátorokon tud segíteni, ahol valamilyen lerakódást lehet az elektródákról a nagyobb árammal lezavarni. De még az is elképzelhető, hogy belülről valami rossz hegesztés levált, ha olyan hirtelen jött elő a hiba.

3 kedvelés

Hello
Jó pár éve foglalkozok akkumlátorokal munkám miatt de a bikázást és a csepptöltést nem ajánlom a lítium-ion akkumulátorok nem tolerálják, mert nem tűrik a túltöltést.(A “bikázás” bárhogy is tudjuk ezt eszközölni) túltöltést eredményez.Ha mégis túltöltjük az akkumlátort, az lítium-darabkák leválását eredményezheti, ami instabilitást okoz, és ez veszélyes. Mivel a túlmerítést is meg kell akadályozni, a beépített áramkör akkor is leold, ha a terheletlen feszültség kevesebb, mint 2,5 Volt/cella. Ilyen értékeknél már olyan mértékben kisült az akkumulátor, amiről hagyományos töltővel már nem hozható vissza.Nálad valószínű az utóbbi helyzet áll fen.Vagy gyártáshibás az elektronika vagy az anodlezáró kupak a hibás.Ne kísérletez vele, gari vagy kuka…

9 kedvelés

Jó tudni, köszönjük. Akkor tévedtem. :slightly_smiling_face: De megjegyzem, volt 2 eset amikor sikeres volt a bikázás. Ám amint elérte a kellő voltot ment töltőre.

2 kedvelés

Igen igazad van Kinga van olyan eset mikor működhet a bikázás,de szándékosan fogalmaztam úgy nehogy valaki ezzel próbálkozzon (lítium aksinál) mert csúnya baleset is lehet belőle.Nagyon nem mindegy hogy 1 laikus hogy áll ennek neki.

4 kedvelés

Abszolút igazad van, és én kérek elnézést. :heart:

2 kedvelés

Sztem inkább új akksi legyen mint a kísérletezés… Nem olyan nagy összeg egy új akksi… És sztem, ha épp nem lehet rendelni a húsvét miatt, bárki kisegít egy akksival… De ez szubjektív… Ki h gondolja…

2 kedvelés

Nem kisérletezek, én is így gondolom, van több akksim nincs probléma! az a pár ezer forint nem ér annyit, hogy bármi probléma is legyen!

4 kedvelés

Nem megbántani akartalak, csupán egy ötlet volt… :smiling_face:

1 kedvelés

Dehogy bántottál meg, soha nem piszkálok olyan dolgot amihez nem értek! Bár gyerek koromban láttam az összes Mekk Elek rajzfilmet! :grinning: :grinning:

6 kedvelés

Ha mekk elek-ről veszel példát, akkor csak óóóvvaaattooossaaannnnn… :joy: