A végső megoldás

Igen értem én. Csak sérti az elveimet. A priluki nálam anyagi szempontból jó volt egy ideig,aztán már az is olyan drága lett,hogy töltött cigire tértem. Most már csilliárdokba kerül az is. Idegesít az is,hogy régen ilyen hengerekben lehetett kapni 120-150 gram dohányt. Most chipses zacskóba raknak 50 grammot. A töltött cigi után szivarkát szívtam mert más adókategória és jóval olcsóbb kiadósabb és ha nem szívod elalszik nem csak elfüstölög. Na szóval azt akartam én ebből kihozni,ha valami eléri az árban az ingerküszöbömet akkor keresek alternatívát.

6 kedvelés

1200- ha jól tudom :joy:
Sajnos ez van azokkal az aromákkal is amik úgymond “kimentek a divatból” találni kell másikat helyette.
Egyet kell értsek veled,és elég sokminden így van.
Valamit,valakiket le kellene váltani vagy helyettesíteni egy jobbal.

3 kedvelés

A rendszer így is úgy is megy utánad… A társadalom amibe élünk eldöntötte, hogy jövedelmed 80%-át visszaveszi (adó-fűtés-étkezés-gyógyszer-orvos) a maradékot meg irányítja és ott is ő áll.

2 kedvelés

20 évig dohányoztam. Kezdett idegesíteni a fulladás meg a reggel feketét köpök. A vape óta minden tünet megszűnt. A fulladást már csak az asthma miatt van néha.

6 kedvelés

Sajnos igazad van.

2 kedvelés

Ahogy itt is és más topikokban is többször meg lett említve, állam bácsinak (és a világban úgy általánosan) elsődleges a pénz. Minden más csak utána jön, sajnos. Tehát ha van olyan termék amire rákattannak az emberek (lásd a függőség mint szerencsejáték, alkohol, dohány stb.) vagy nem tudod kikerülni (pl. üzemanyag), akkor azt sarcolják hiszen tuti bevétel, hiába drágul, a többség úgyis megveszi vagy kénytelen megvenni.
Az aroma példádra több hasonlat: VG-t, PG-t használja a kozmetikai-, élelmiszeripar de ha liquidben van, akkor már jövedéki termék. Vagy pl. szőlő → bor illetve szilva (vagy bármi amiből lekvárt lehet főzni :smiley: ) → pálinka, utóbbiak már jövedéki terméknek számítanak. Valamint régen olvastam, néhányan elhasznált sütőolajjal kezdték üzemeltetni a dízel autójukat, erre jött a királyi adóhivatal és ugrottak a büntetések mert amint az üzemanyag tankba töltöd máris jövedéki adó kötelessé válik a sütőolaj (is). És itt megjegyzem, nem az esetleges (átlagosnál nagyobb) környezetszennyező jellege miatt büntettek, hanem elmaradt adóbevétel, no comment.
Csodálatos világban élünk…

6 kedvelés

Volt egy útifilm, amibe egy 114-es Diesel Mercivel járták körbe a világot csak összekéregetett sütőolajjal.

Még az adókkal sem lenne gond ha pl normális szociálishálóra költenék, de amíg olyan egészségügy és nyugdíjrendszer van mint amilyen addig én ezektől minden fillért sajnálok.

4 kedvelés

Nem mellesleg trafikéknál is van cucc. Bár élesben nem találkoztam még velük.

4 kedvelés

Majdnem 4000 Ft. Nikotin nélkül. Egy 120 ml-es longfill nikotin nélkül 12 000 Ft. Egy longfillt most nagyon durván számolva 5000 Ft-ból kihozok nikotinnal mindennel együtt. Ez az, amiről a többiek is beszélnek, és ami engem is kidegel. Nem normális ez az adóztatás. Egy 4000 forintos aromára rátesz 50% jövedéki adót, és azt még 27% áfával megtoldja. Mindjárt lesz majdnem 8000 Ft. Tudom, hogy nem tudok mit tenni ellene, de akkor is baromira idegesít.

1 kedvelés

És még egy gondolat az aromáról.
A vicc (vagy inkább elszomorító) ebben a helyzetben az, hogy odafent olyan törvényalkotók, döntéshozók hoznak szabályokat, akiknek szerintem még a legalapvetőbb ismeretei sincsenek a vapelésről, csak hallottak róla hogy sokan csinálják.
Merthogy az aroma (és szerintem a longfill is) nem is lenne jövedéki termék a törvény szerint. De nyilván, önkényes nav stílusban arra is rákerül a 33Ft/ml jövedéki adó (ha egyáltalán van ilyen jelenleg dohányboltban).

Jogszabály: “töltőfolyadék: olyan folyadék, amelyet az elektronikus cigarettába vagy a dohányzást imitáló elektronikus eszközbe a gyártási folyamat során töltenek be, ideértve az elektronikus cigaretta vagy a dohányzást imitáló elektronikus eszköz utántöltésére, többszöri használatára szolgáló folyadékot is”

4 kedvelés

Az a baj ez EU szinten igy van. Ezt fejtegettem az elöbb,hogy ha sütibe teszem akkor semmi gond az aromával,de ha elszívom akkor már jövedéki termék. Ezzel az erővel a chili paprika is lehet jövedéki termék mert @Zoli76 elszívta. Egyszerüen csak egykalap alá vontak mindent ami a vapeléssel kapcsolatos folyadék.

4 kedvelés

https://vaperina.cc/t/uj-adok-es-korlatozasok-az-e-cigarettara/42889/35?u=gangsta_gergo

2 kedvelés

Nem 2015. márciusát emlegetik?

3 kedvelés

Dede szerencsére még bőőőven van idő :smile:

3 kedvelés