A végső megoldás

Sziasztok!
Most már pár hete arról szól a fórum, hogy mi lesz velünk mert 2025-ben nagyjából ellehetetlenítik a boltokat ahonnan rendelünk.
Párkányba nem tudok személyesen kimenni, biciklim van amúgy gyalog járok mint az állatok.
Elképzeltem a legrosszabbat:
Nincs honnan rendelni, vagy van de ki kell érte menni külföldre, vagy nem szállít magyarországra, stb stb.
Vagy: 5ezer helyett 120ml longfill 30ezer ft lesz. Akkor én nem veszek többet.
Nem lesznek boltok, semmi se lesz, Lehet cigizni megint.

Ekkor az én megoldásom amire jutottam:

PG-t és VG-t magyar webshopból beszerzem, nem hiszem, hogy azt is adóztatják.
Aroma: vannak sütiaromák egész jók az aromapalotában. 6-7ezer / 120ml flakon.
Nikotin: vagy baromi drága lesz vagy nem is lesz vagy esetleg végső megoldás Nemzethy dohányboltban van kis flakon 3x áron, 1500 Ft-ért, az is megteszi.

Kérdés kritikus pontja: Ezek a sütiaromák bekeverhetőek-e 50% PG/VG levessel, vagy mivel van ez hígítva? Elkeveredik? Kicsapódik? Eloszlott stabil emulziót képez? Szívható?

Azonkívül extra kérdés extra eminens válaszadóknak:
Ha ellehetetlenítik a VAPE piacot attól vajon meghal a MOD és TANK piac is? Nem lesznek kazánok, coilok, modok, semmi?

Köszönöm ha válaszol valaki.
Szerintem itt a kérdések java még nem volt így feltéve, csak jövedékiadós téma volt, meg a környező kelet-európai piac várható helyzete, úgyhogy szerintem ez maradhatna külön téma is. Köszönöm az adminoknak is!
Peace, béke, jólét!

11 kedvelés

Hát, nemtom, nekem a franciakrémes nem lesz jó… :thinking: Amúgy minden téren megbolondult a világ (ja mondjuk ez se nyugtat).

10 kedvelés

Eszterházi torta is van.

9 kedvelés

Az aromapalotás sütiaroma az valójában ugyanolyan aromakeverék mint bármelyik vapeshopban kapható koncentrátum. Nagy valószínűséggel ezek is Capella, Flavor West, Flavour Art, Inawera vagy bármelyik más további gyártó alaparomáinak keverékéből áll. Egyedül a kivonatos dohányaromák lehet problémásak. De ebbe bizonytalan vagyok mert nem használok ilyet és nem tudom a készítési folyamat hátterét.

Nikotin a legnagyobb probléma az egész jövőképben de szerencsére itthon még beszerezhető a nicshot.

Kína ugyanúgy ömleszteni fogja a termékeit a világra mert kereslet mindig is lesz rá. Aliexpresses hasonlattal élve eladják forrasztónak. A kazánt meg párologtatónak. Továbbá a gyártóknak semmi oka megszüntetni az eszközök gyártását amikor épp most indult be a szabályozás az EU-ban és extra adók kivetése.

Hogy mi lesz 2025 után? Semmi. Csak kényelmetlenebb lesz egy picit de működni fog ez a piac továbbra is. Fasttech bezárás után sokan azt hitték eljött az apokalipszis de helyette megjelentek más piaci szereplők és lehetőségek. Franciák lépése engem meglepett és egyáltalán nem vártam, hogy ilyen gyorsan intézkednek. (“kopp-kopp” remélem azért itt még sok minden változhat) A legtöbb felhaszálónak az a legrosszabb és azért is raktároz literszámra aromát/PG/VG/nikotint mert megszokta a bevált termékeket. Bizonytalansággal tölt el amit senki se szeret.

Összegezve csak pozitívan mert a jövőtől való félelem csak szorongást szül ami kihatással van a mindennapokra :slight_smile: ( továbbá üres pénztárcát :rofl:)

17 kedvelés

Majd kérek szépen 2 Latte Kia-t meg három Contra Puncsót :roll_eyes:hátha…

8 kedvelés

Kapsz te mindjárt nemzethy latte avokádót, slim fitet…

5 kedvelés

Én felkészültem…nik betárazva, vg pedig legrosszabb esetben borászoktól (velük talán nem csesznek ki lerabló sarccal)
Egyéb lehetőség: lámpavas a törvényhozóknak…persze EU szerte

8 kedvelés

Én bejelentkezhetek egy laktózmentes matcha lattéra? :smiley:

5 kedvelés

Vagy ahogy a nő mondta a benzinkúton: Látte Máccsiátó.

7 kedvelés

Elektronikai boltban lehet kapni huzalt. 195 méter 10-15 ezer körül kapható. Szerintem ennyi egy életre elég. Amint megvannak mondjuk a határidök vattából is belehet tárazni egy életre. Estleg @zoli76 kitud segíteni a cipősdobozából.:rofl::rofl: Aroma?? Láttam cukrászati aromákat azoksem vészes árban vannak. Max lefolyó lesz ha nagyon nemsikerül. A nikotin lesz szerintem is bökkenő. Majd kisérletezünk. Beáztatunk 3 doboz barna sofit aztán a levet adagoljuk az alapléhez. Igy lesz kivonatos arománk is.:sweat_smile:

10 kedvelés

Ez sok-sok évvel ezelőtt is téma volt…aztán nemigen csinálta meg senki, illetve ha csinálta is valaki, megmérve semmilyen tudományos módszerrel nem lett. Illetve így az ízéről se tudni. (Pg-ben áztatás volt a téma anno​:roll_eyes: de hát ez így elég pongyola módszer. Mondom én, aki chilipaprika-magot is áztattam liquidben :scream:ja, csípett is, pár slukk erejéig adta a th-t is, aztán ugyanaz történt, mint ételnél - elzsibbad a száj, nyelv, a hatásnak annyi. Ezt szülői felügyelettel se próbáljátok ki :point_up:)

6 kedvelés

Mondjuk 10 cm Rebook? :thinking::joy: Van 10 évnyi Mujim…

5 kedvelés

Szerintem nem kell ráparázni.
Hangulatkeltés az egész.
Magyarok vagyunk, megoldjuk!
Eddig is megoldódott mindig.

7 kedvelés

Igen olvastam a hadikészletről ami valahol lapul nálad.:sweat_smile:

3 kedvelés

Ha ráérzel a titkára,nekem elbújhatnak a csodavatták mögötte pedig hidd el megvettem már szinte mindegyiket :joy:

6 kedvelés

Ezt csak elvi szinten hoztam fel. A világvége utáni utolsó nap után talán. Én biztos nem fogok zárjegyes levest venni. Akkor inkább a fűszeres polcon keresgélek. Belegondoltatok,ha esetleg itthon is lehetne majd aromákat kapni zárjegyesen mennyivel lenne drágább mint mondjuk most külföldről? Rárakják majd a jövedéki x% adót majd az egészet újra megadóztatják még 27% áfával. Ha lenne alternatíva benzint se vennék.

2 kedvelés

Cukrász és pálinka aromák mind vg vagy pg alapúak .
Ajánlom figyelmébe mindenkinek .

6 kedvelés

Na ja én utálom a gyümis levest… :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Dió aromát is lehet kapni. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Igen azt néztem én is rum hozzá és kész… :slightly_smiling_face:

6 kedvelés