A Vaperinák elleni erőszak megszüntetésének világnapja

Sziasztok!

Ma egy komoly témával jövök, hiszen rendkívül fontosnak tartjuk, hogy szót emeljünk ez ügyben Mi is! Mint bizonyára tudjátok ma van a nők elleni erőszak megszüntetésének napja. Mi a Vaperinánál egytől-egyig kiállunk a Nőkért és a legnagyobb tisztelettel vagyunk feléjük. Az erőszak minden formáját mélységesen elítéljük! Minden erőnkkel arra törekszünk, hogy egy ilyen mentalitású Közösséget teremtsünk és akik ez ellen vannak azoknak ITT HELYE NINCS, mint azt már korábban is rengetegszer elmondtuk.

Nők elleni erőszak 2020.XI.20_.pdf (1,1 MB)


Úgy gondolom sikerül a lehetetlen és valóban egy nagybetűs Közösség születésének lehetünk szemtanúi. Ez csodálatos érzés! Csodálatos, hogy ellent tudunk mondani a már sok-sok éve felállított sztereotípiáknak. Nem biztos, hogy túl célravezető mindig a Facebookkal jönni, higgyétek el van annál súlyosabb (e-cigi) közösség is….ahol még rosszabbul mennek a dolgok.

Elárulok egy kulisszatitkot. Na szóval miért jött létre Vaperina? Ugye erre a kérdésre már számtalanszor választ adtunk, de mi a valódi ok amiért ez a weboldal kellett?

Sokszor megkaptuk, hogy maradjunk a Facebookon mert ott van minden az emberek úgysem mozdulnak onnan stb…. Nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de nekem kín szenvedés felmenni oda, egyszerűen utálom. Utálom amit a Facebook tett az emberekkel! Rendkívül elszomorít, hogy a Facebook teljes mértékben kiölte az empátiát az emberekből. Minden egyes új funkcióval, amiért az emberek annyira oda vannak, ezt teszik! Csak, hogy egyet említsek, reakciógombok! Ezek a gombok csak azért lettek elhelyezve, hogy az embereknek lehetőségük legyen mélységesen megbántani, felháborítani, elbizonytalanítani és elkeseríteni más embereket. (nézik a tűréshatárt) Amikor egy haláleseten röhögnek az emberek és még sorolhatnám……. Szóval miért kellett Vaperina?

Vaperina azért kell, hogy az embereket megszabadítsuk a Facebookon felvett káros szokásaiktól!

Ezért kellenek a sokak által gyűlölt és megkérdőjelezett Bizalmi szintek is. Ezzel tudjuk ugyanis leginkább szabályozni és már a kezdetekben kiirtani ezeket a káros szokásokat. Vannak sajnos olyan esetek amikor nem teljesen sikerül, ekkor jön képbe a világ legjobb Közössége. :slight_smile: A Közösségi Szabályzatot is ennek függvényében alakítottuk ki. Nem tűrjük az olyan viselkedést és lehet megsértődni meg elküldeni a ….ba, de nekünk a legfontosabb, hogy Ti egy nyugodt, biztonságos helyre léphessetek fel nap, mint nap, ahol kölcsönös tisztelet és barátságos környezet vár. Ha nem tennénk semmit ez ellen, akkor pont azt a réteget, azokat a Tagokat veszítenénk el teljesen jogosan, akik miatt létrejött Vaperina.

Ez az ami miatt kell Vaperina! Ez az ok, ami miatt megszüntetjük a Facebook csoportot is.

Elnézést kérek, ha ezt esetleg nem tartjátok relevánsnak a téma tárgyával, de kissé lesarkítva az, higgyétek el!

Az erőszaknak több fajtája van és sajnos ezt az interneten is megtapasztalni egészen pontosan a különböző közösségi oldalakon. Mindnyájunknak volt már “szerencséje” hozzá sajnos. De azt tudnotok kell, hogy nem mindenki ugyanúgy dolgozza fel az ilyet. Van aki legyint egyet és ennyivel el van intézve, de van akire nagyon komoly hatást gyakorol egy-egy ilyen dolog.

Ezért nem mindegy mit írsz! Nincs joga senkinek megbántani a másikat! Mutassuk meg, hogy lehet ezt normálisan is csinálni csakúgy, mint eddig! Köszönjük! :heart: :slight_smile:

24 kedvelés

Elvonulok sírni. :heart:

5 kedvelés

Köszönjük! :heart:

5 kedvelés

Donát, gratulálok a szöveghez! Nagyon jól össze szedted a gondolatokat! Pont ez az oka annak is, hogy itt vagyok Veletek! :slight_smile: Köszönöm a kitartó munkatokat! Köszönöm ezt a nagyszerű kezdeményezést!
Lehetőségeimhez mérve maximálisan támogatlak benneteket! :slight_smile:
Sok - sok kitartást, és sikert kívánok itt is!

Egy szebb Vape világért közösen! Hajrá Vaperina! :smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés

Ennél szebben nem is lehetett volna megfogalmazni és minden szavaddal egyet értek csak azt sajnálom hogy a 700 tagból kb 20 aki aktív. De az a 20 többet ér mint az összes többi és örülök hogy itt lehetek

7 kedvelés

Épp a minap írta nekem valaki többek között azt is, hogy a Vaperina “csak egy baráti társaság”! Jó alaposan végiggondolva, amire Donát világított rá, a legjobb jelző pontosan ez rá. :blush:

Nem egyszer voltam már bántalmazás áldozata facebookon is, és nem is nagyon szeretek a facebookra felmenni, mert olyan a légkör, hogy még az életkedvem is elmegy sokszor. :flushed:
A Vaperina már mikor létrejött, már akkor az egyenlőséget volt hivatott hirdetni. Aki nem tud egyenlően bánni a nőkkel az tapasztalataim szerint a férfiakkal sem lesz “kedves”. Itt mindenki biztonságban érezheti magát. :blush:

És ez egy fontos nap, mivel az elnyomás sajnos mindennapos probléma. :pensive:

11 kedvelés

Mi köszönjük, hogy itt vagy és értékes Tagja vagy a Közösségnek Edina! :heart: :slight_smile:


Köszönjük, hogy itt vagy és értékes Tagja vagy a Közösségnek Morph :slight_smile: :heart:


Ez szerintem jó arány :slight_smile: Ha belegondolunk, hogy a több ezer fős facebook csoportoknak hasonló számú aktív tagja volt, akkor igen jónak mondható! Ja és nem a Facebookon vagyunk és nem a mindenki által keresett adásvétel az oldal fő témája! :smiley:
Eléggé kiemelkedő a visszafordulási arány. Szóval csak idő kérdése, hogy forduljon ez. A statisztikákat nézve folyamatos fejlődés mutatkozik.

A kb 20 -ra egy kicsit reagálnék még: Véleményem szerint az is aktív Tag, aki “csak” olvasgatni jön fel és belőlük sokkal több van (azokról nem is beszélve, akik még regisztráció nélkül olvasgatnak) és értelemszerűen amikor valami problémája van vagy megoldást tud kínálni valakinek, akkor tesz közzé az oldalon. Mindemellett megértem és elfogadom azt a látásmódot is, hogy az számít aktív Tagnak aki közzé tesz az oldalon.

És természetesen azt is megértem és teljesen természetes, aki “még csak” olvasgatni jön fel, hiszen az emberekbe beleépült a félsz, ez a mizéria ami Facebookon, illetve máshol tapasztalható és sok esetben egyszerűen még nem mernek megnyilvánulni. (félnek, hogy beindul a csordaszellem és kapják a … ok nélkül) De ez itt nem így működik és soha nem is fog így működni! :slight_smile:

Igen, mint ahogy írtam is a világ legjobb Közössége itt van :slight_smile: és a meglátásom szerint az egyetlen Magyarországon! Mi is nagyon örülünk, hogy itt vagy :slight_smile: :heart:


Sajnos igen ez van! Arról lehetne vitatkozni, hogy a Facebook tette ezt az emberekkel vagy az emberek a Facebookkal. Ha számít a véleményem, én úgy gondolom, hogy az előbbi a helytálló. A Facebook, mint közösségi oldal, mára már sokat el lehet mondani róla, de azt, hogy barátságos hely lenne, azt a legkevésbé. Még júliusban a Mentorálásról szóló témához írtam egy bekezdést a Facebookról, ami aztán nem került bele, de most ide beillesztem mert eléggé releváns.

Mi az amit szeretnénk? Szeretnénk elérni, hogy az emberek megszabaduljanak a Facebookon felvett rossz szokásaiktól! Ugyanis a Facebook rossz! Hova tovább a 21. század legördögibb találmánya!

A Facebook irányítja az érzelmeidet!

A Facebook szeretne belőled buta robot felhasználót csinálni, aki képes egy halálhírt kiröhögni! Egy olyan érzelemmentes környezetet alakítottak ki, amely nem szól másról csak a pénzről és az önös érdekekről! A Facebook kiöli az emberekből az empátiát!

Te szeretnéd, hogy a gyermeked ezen nevelkedjen?

Szeretnéd, hogy érzelemmentes gép legyen? Szeretnéd, hogy mások gondjain nevessen?

A Facebook az új reakciógombokat is részben azért hozta létre, hogy monitorozni tudják az emberek személyiségét és aztán kedvükre alakítsák! Pénz! Pénz! Pénz!

Ennek nagyon örülök, hogy így látod :slight_smile: Ez csak azért van, mert Te szántál időt rá! Nem egyszer láttalak fent hajnalban órákat olvasni, amikor fejlesztettem az oldalt. Rendkívül boldog vagyok, hogy szántál időt arra, hogy megismerd Vaperina működését és természetesen arra, hogy az ismereteid bővítsd azáltal, hogy témáról-témára végigolvastad. Meg lehet nézni jelenleg 1 nap olvasásnál jársz, ami elképesztő! Példa értékű! :slight_smile: Nagyon köszönjük András, hogy erősíted a Közösséget! :heart: :slight_smile:


Emlékszel hányszor beszéltünk róla, hogy ha kész lesz Vaperina, SOHAAA nem kell visszamenni oda?! :slight_smile: :heart: Eljött az idő! :slight_smile:

Igen, a legfontosabb nap! :heart:

6 kedvelés

Egy éve várom ezt. :heart: És bizony hamarosan eljön az idő, amikor törlöm magam onnan. Nem mindent tudok elviselni. :pleading_face:

7 kedvelés

Itt tényleg barátok vannak. Itt, ha kérdezek nem nevetnek ki és normálisan, érthetően válaszolnak. Sajnos tapasztaltam facebook csoportban, hogy a kérdésemre nevető smile volt a reakció és én nem értettem, hogy mi a vicces abban, amit kérdezek.
Köszönöm szépen, hogy vagytok <3

8 kedvelés

Huuuh egy nehéz nap után egy ilyet olvasni nagyon felemelő!
Szépen összerakott gondolatsor ez.
Maximális tiszteletem az oldal és az územeltezők felé! Munkásságuk nagyonon fontos mert erős jó közösség alakul ki ami a helyzetúnket is enyhítheti.
Köszönöm hohy, itt lehetek! :slight_smile:

5 kedvelés

Mi köszönjük, hogy velünk tartasz ezen az úton! :slight_smile: :heart:

Ezt nagyon jól mondod! :slight_smile: Köszönöm, hogy leírtad…reményeink szerint ez be is fog következni. Mi mindent elkövetünk ennek érdekében. :slight_smile:

3 kedvelés

Sziasztok én még igen kiscsikónak számítok köztetek.
De ezt 100% ban kimerem jelenteni hogy ez az igazi közösség!
RESPECT!

4 kedvelés

Szia! Ilyenek itt nincsenek :smiley: Itt mindenki egyenlő :heart: Ez tesz Közösséggé egy közösséget. :slight_smile:

Köszönjük, hogy itt vagy Norbi és erősíted a Közösséget! :slight_smile:

4 kedvelés

Ne értsd félre nem rossz indulatból írtam és lehet kicsit rosszul fogalmaztam csak mindig ugyan azok a nevek jönnek szembe

Eleinte én is csak olvasgattam itt és kicsit féltem hogy mi lesz ha “kinyitom a szám” de hamar észre vettem hogy ez teljesen más, itt mindenki kedves és segítőkész :slight_smile:

Épp ezért én szeretek is segíteni vagy reagálni valamelyik posztra és tudom azt is hogy még ha néha hülyeséget vagy mások számára egyértelmű dolgot kérdezek akkor sem nevetnek ki :slight_smile:

4 kedvelés

Elnézést, hogy félreérthető voltam :confused: Ne haragudj, nem tisztáztam eléggé. Általánosságban írtam ezeket. Csak végigvettem, hogy milyen látásmódok vannak. Amit írtál az igaz és egyetértek veled, ennek ellentmondani sem lehet, hiszen mindenki látja. Egyébként nem is kell mert, mint ahogy Te is írtad :arrow_down: :slightly_smiling_face:

Csupán más megközelítéseket is leírtam :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nem voltál félre érthető :slightly_smiling_face: Megértem amit írtál, tudom hogy mindenki máshogy látja és ezzel nincs baj

3 kedvelés

Mikor először nem eggyezett itt egy másik úriemberrel a beszélgetésünk,akkor felvettem ezt a Facebookos stílusú pajzsot és védtem magam teljesen feleslegesen,hamar ez a kép teljesen megváltozott bennem,hiszen ez az oldal teljesen más ,sokkal barátságosabb hangnemű,mikor meglettem akkor kérve,hogy úgymond váltsak témát,még agyaltam is,hogy itt így mennek a dolgok,hogy nem leszól az admin,meg kitilt hanem megkér,őrület volt és mennyivel jobban esett így utólag is visszagondolva,amit köszönök!A Facebookot kb 3 hete töröltem a telómról,azóta 1 x néztem gépen bele(persze semmi változás…megállapítottam),sokkal nyugisabb annak az élete aki nem használja,tapasztalom magamon,nem idegesít fel sok ember önző hülyesége​:slightly_smiling_face:Teljesen jogos a nőket tisztelni és sok sikert és zökkenőmentes működést az oldalnak!:+1:

9 kedvelés

Azt hiszem akár közvetlen, akár közvetve, elég szorosan kapcsolódik a poszthoz és a facebook-kal kapcsolatos súlyos problémákhoz, Jeff Orlowski 2020-as filmje a: “Társadalmi dilemma”. A méltán nagy népszerűségének hála, valószínű már sokan látták, de aki esetleg még nem, az a következő linken megtekintheti.
FILM:
https://drive.google.com/drive/folders/1rhJS-lYlvDD9RguJAOhTfNCXotoZxhyh?usp=sharing

“KRITIKA”(bemutató cikk):

@Donat kérlek, ha bármiből adódólag problémás, akkor töröld a hozzászólásom. Köszönöm!

10 kedvelés

Köszi! :slight_smile: Már gondolkoztam a címén, mert nekem is nagyon tetszett, de sajna nem jutott eszembe. Szerintem nagyon jó kis film! Jól bemutatója a helyzetet!

4 kedvelés

@anon31274546 Így igaz. Annyira durván-őszintén tálalja és magyarázza el a dolgokat az ártalommal kapcsolatban, hogy nagyon csodálkoztam, hogy hogyan juthatott el a megjelenésig. Bár a Jeff Orlowski névre, azért valljuk be, hogy sokan kapkodva “rakják vissza a tokba a fegyvert” a filmiparban, és úgy egyáltalán :laughing:
Talán az a legdurvább, és ez által a leghitelesebb benne, hogy lényegében azok is kitálalnak benne, akik maguk részt vettek az elkészítésében és a fejlesztésében. És ezek leginkább etikai összeférhetetlenségi okokból hagyták ott azokat az állásokat, amikre egy fél világ szoftver- és egyéb számtech- fejlesztőinek csorog a nyála.

5 kedvelés