A Vaperinák elleni erőszak megszüntetésének világnapja

Basszus ez kimaradt nekem :flushed: nem is értem, hogy történhetett. Köszönöm, mindenképp megnézem! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

@Donat ejnye-ejnye (de hülyén éz ki az “ejnye” így leírva!), hisz Nálad ennek alapfilmnek kellene lennie :roll_eyes: :laughing: …de a viccnek nevezett erőlködésem félretéve, valószínű azért nem láttad még, mert 09. hóban jött még csak ki és én égettem rá először most a feliratot. Ha le kell tölteni mellé a feliratot külön, akkor nem terjed annyira, mert ugyebár sokan azt sem tudják hol keressenek hozzá.
De kíváncsi leszek a véleményedre!

3 kedvelés

Olvasva a soraid, jobb helyre nem vethetett volna a sors és a google kereső… Igazán az a szomorú, hogy ezek a gondolatok egyáltalán megszülethettek és nem váltak már a “papírra illetve monitorra vetésük” pillanatában okafogyottá. Köszönöm, hogy itt lehetek!

6 kedvelés

Mi köszönjük, hogy itt vagy Viktor! :slightly_smiling_face::heart: Külön öröm számomra, hogy Google keresésből találtál ránk :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm az üzeneted! Nem volt nehéz Rátok találni szerencsére.

3 kedvelés

Én is a Google-ből kötöttem ki itt. Ezért nem jár kitűző véletlenül? :smiley: :smiley: :smiley:

2 kedvelés

Ha kitűző nem is jár érte, de egy “Köszönjük, hogy itt vagy!” az igen. :blush: Tehát: Köszönjük, hogy itt vagy! :blush:

Egyébként a kitüntetéseknek célja van. :slightly_smiling_face: Segíti megismerni a Tagok aktivitását, tevékenységi körét itt az oldalon. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Nem azért írtam, hanem mert sajnos néha nem bírom megtartani magamnak a hülye vicceimet, bocs. :). Én köszönöm nektek, hogy egy normális, igényes felületet hoztatok létre, amin kulturált, emberi módon lehet beszélgetni. Plusz szórakoztató is. :slight_smile:

5 kedvelés

Sajnos nem mindig veszem ki a szarkazmust írott szövegből. De örülök, hogy szóba esett, mert ezzel is egy kicsit jobban ismerünk már. :smiling_face_with_three_hearts:

Ez a közösség mindenkit szolgál. :heart: Ezért is fontos, hogy kulturált maradjon. :blush:

4 kedvelés

A köszönet nem volt szarkazmus. :smiley:

1 kedvelés

Ezt éreztem úgy, de már nem tudom. :grinning:

3 kedvelés

Ez az volt, gratulálok, nyertél egy hangszórót! :smiley:

2 kedvelés

Kedves Donát! Számomra kifejezetten felemelő és üdítő volt olvasni ezeket a sorokat, szinte közvetlenül a regisztráció után. Lehet ennél szebb “üdvözletet” kapni egy közösségben? A kötelező könnycseppek elmorzsolása után :wink: :smiling_face_with_three_hearts: már tudom miért is lehet MÁS, TÖBB és JOBB a Vaperina…

9 kedvelés

Szia Szilvia! :slight_smile:

Üdvözöllek a Közösségben! :raised_hands:

Köszönöm, ez nagyon jól esik, hiszen pontosan ezért harcolunk. :heart: Ez a célunk! Nagyon köszönjük, hogy csatlakoztál! :heart:

4 kedvelés

A köszönet Téged, Titeket illet, a közösség építőit és aktív tagjait.

5 kedvelés

Üdv köztünk @Szilvia_Teleki :blush:
Köszönjük, hogy itt vagy! Érezd jól magad nálunk! :heart::smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Kedves Kinga! Köszönöm, így nem lesz nehéz! :smiling_face_with_three_hearts: :wink: :heart:

5 kedvelés

A témához kapcsolódik egy nagyon érdekes könyv is:
Ranschburg Jenő: A meghitt erőszak

A családon belüli erőszak kérdése általában egy-egy bűneset kapcsán kerül a közfigyelem előterébe. Ha a férfi bántalmazza családtagjait, a közvélemény ítélete – jogosan – azonnal lesújt rá. Amikor a nő követ el hasonló bűncselekményt, az emberek zavarba jönnek, és még az igazságszolgáltatás gyakorlata is hajlik arra, hogy mentségeket keressen számára: annyira gyötörte a párja – mondják –, hogy nem bírta már tovább. Vagy éppen: valamilyen pszichiátriai rendellenesség lehet a magyarázat. Vajon igaz-e, hogy a férfit az agresszív hormonok és az „engedelmes nő” iránti „patriarchális” igény teszi brutálissá a családban? És igaz-e, hogy a nő a családon belül mindig kiszolgáltatott áldozat?

Erről szól Ranschburg Jenő könyve, melyben – keresvén a szakmailag korrekt válaszokat – rámutat azokra a tévhitekre és előítéletekre, melyek a családon belüli erőszak kérdéskörében ma is élnek

A könyv max antikvár lehet de ha valakinek nagyon kell szívesen kölcsönadom. :slight_smile:
Illetve ha valakinek megvan elektronikusan akkor belinkelhetné!

3 kedvelés

Én úgy vélem sok mindent hozunk otthonról. Ha valaki erőszakos akkor valószínűleg volt előtte egy olyan példa ami álltál normálisnak véli az erőszakot. Susan Forward - Mérgező szülők című könyve elég sok példát bemutat. Inkább szorongással, gátlásokkal küzdő felnőttekről, de úgy gondolom, ha a példa ott van, és senki nem magyarázza el az ellentettjét a gyermeknek akkor abból erőszakos ember válhat. A könyv más témájú, de sok párhuzam van. Érdemes elolvasni. :slightly_smiling_face: Azoknak különösen ajánlom akiket érdekel a pszichológia, e-book formában van ingyenes verzió, keressetek rá. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hogy őszinte legyek, velem is ez volt. Sokat gondolkodtam a vaperes Facebook csoportokban, tegyek-e fel bármilyen kérdést, vajon milyen reakciókat váltok ki a kérdéseimmel (ismét egy kezdő stb. Stb.). Itt viszont sokat olvasok, számomra új dolgokról, tanácsokról, és igen, itt már nem volt meg bennem az a bizonyos félsz. Bátran kérdeztem, kaptam tanácsokat, segítséget.
Sajnos az utcán, közösségekben hiányzik ez ami itt folyik. Szóval köszönöm a segítséget mindenkinek, remélem egyszer eljutok én is arra a szintre, hogy én is tudjak majd ilyen jó fej lenni, és tanácsot tudjak adni. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés