A TPD3 már a küszöbön áll!

Nem 100%, de elvileg '22 vége. :confused: Ha pontosat tudok azonnal írom ide hsz-be.

3 kedvelés

Kommenteket is olvasva itt említették hogy néhol a likvideket is csak dohány ízben lehet majd árulni … ez kábé olyan mint ha csak kóla ízű üdítő létezhetne :frowning: Tisszta hülye aki nem normális :smiley:
Egy ideig a heets-et szívtam (két év) és nemrég kezdtem vapelni.
A problémám csupán annyi hogy már az analóg ciginél és a heets-eknél is elég sok minőségi kifogással lehetne élni a PM felé.De mivel állami felügyelet alá tartoznak a dohányboltok , így nem tudom mennyire lenne érdeme a fogyasztóvédelmet hívni emiatt.
Az e-cigi-re való átállásommal ezt kikerültem, ha valami szutyok löttyöm van azt tudom hogy mit honnan ne rendeljek többé és kész.A dohányboltok meg ugye ugyanazt a szutyok cigit , heets-et árulják.

5 kedvelés

Valaki tud arról valamit, hogy a Finneknél milyen szabályozás van? Mit takar ez a “tiltva van”?

3 kedvelés

Azt jelenti, hogy Finnországban úgy eltörlik, mintha soha nem is létezett volna… És gyanítom, hogy a felhasználók is büntit kapnak a birtoklásért. Bár utóbbi csak feltételezés.

1 kedvelés

Ez bizony eleg rossz hir. Probaltam finn es angolnyelvu forrast talalni ahhol errol bovebben irnak de nem sikerult. Varok amig bejelentik es addig is remenykedek. A beszerzest a tiltas ellenere sikerulne megoldani. De maga az a lehetoseg, hogy a felhasznalokat is buntetik majd eleg rosszul erint.

Ez egyenlőre csak “mende-monda”, de állítólag hasonló a szitu mint a drogokkal. Kivárjuk mi lesz.

2 kedvelés

Köszönjük az infót!

1 kedvelés

Gondolataim:

  • ki dönti el, mi a dohányíz? Sok vaper évekig keresi, de nem találja :joy:komolyan, ez vicc.
  • miért van egyre szemetebb világ, nyerészkedő szarháziakkal és “agrárollóval”?
  • dohánylobby, gyógyszerlobby, energialobby…sorolhatnám. Csak az emberiség 98 százaléka van hülyére véve.
  • 8 éve a nikotinos alaplé sorsa izgatott. Szerintem aroma mint olyan, megmarad. Párat kell még hülyébben elnevezni.
  • kijelölt, engedélyezett helyen gőzölésért csak nem igazoltat a rendőr? Nincs kapacitásuk a forgalom ellenőrzésére, a csalások visszaszorítására, semmire :roll_eyes:
  • a mai torz világkép. Vallhatom magam nőnek, hogy nyerjek akár az olimpián. Elvehetek feleségül egy sajtreszelőt. De vapernek nem vallhatom magam.
  • csóri alkohol és néhány kábszi meg köszöni, de jól van?
  • aki most szokna át, tényleg egyre nehezebb a dolga.

Szép új világ.

15 kedvelés

A heets minosege egyre rosszabb. De miota fos szinu a csomagolas, az analoggal se tudom mit csináltak…a dunh pl kifordult magábol. Teljesen masak még a dobozban levő szalak is. Ocsmanysag ez az egesz, es csak a penzrol szol…

Sziasztok!

egy németországi webáruházban már megjelentek konkrétumok arról, hogy Németországban milyen ütemben és mértékben vezetik be az adókat az alaplére és az aromákra is. Itt hagyom, ízlelgessük.

4 kedvelés

Na akkor majd szívni fogom a cukrászdiszkontos glicerint.

1 kedvelés

Inkább a floravitás borászati az legalább jó :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Közbe már elkezdtem nézegetni az IQOS - eket. Na nem azért, de a visszaszokáshoz képest az mennyibe fájna? Az nem mostohagyerek, mert a Philip Morrisnak nagy befolyása van Amerikában. Meg talán minálunk is. A vapelés meg azért is az ördög műve szerintük, mert nem tudják ellenőrizni, hogy te mit öntesz bele. Sajnos egyedül Angliában látják úgy, hogy jó segítség lehet a leszokáshoz.

6 kedvelés

Venni kell kis fagyasztót?

De egy kifordult retek világ van most amúgy is :rage:

3 kedvelés

Jobban jársz a Floravita webáruházzal olcsóbban jössz ki mint az iqu izével .
Napi 2dobozzal biztos ellőnék abból​:blush:

7 kedvelés

Körülbelül 4-5 éve vettem észre a dohányáruk minőségének drasztikus romlását.
Ekkor kapóra jött az IQOS , talán akkor vezették be és nemsokra rá vettem is egy készüléket.
Egész jó volt és az első használattól kezdve nem is gyújtottam rá a sima cigire (talán két év alatt néhány alkalommal és a maradékot meg általában elkínáltam vagy elajándékoztam).
Aztán jöttek a készülékhibák , vettem a 3.0 mellé egy 2.4 -et.
Rendszeres pucolás , kokszoló vagy épp csontszáraz heets-ek néha és eltömődő kupak.Miután mindkét készülékem piros ledes hibára szaladt, cseréltettem és vettem egy duo-t is … nemsokra rá elcseréltem a duo-t egy e-cigire , majd eladtam a 3.0-át és a 2.4-et is.
A 3.0-át cserélték eladás elött is kompletten - ezzel is tele lett a hócipőm , mert elötte csak a pen-t voltak hajlandóak cserélni, holott szóltam hogy az nem lesz elég … (akksi baja volt már mindegyiknek)

Azóta vépelek és minő meglepetés , az aromák közt felleltem a willow-ot - T-Juice Green Kelly :wink:
Szóval a heetsekben nem más van mint likvid valamilyen aromával és egy barna itatós anyag.
Csak gondolom a marketing ezt nemigen engedné :smiley:

5 kedvelés

Tudunk már valami újat ?

1 kedvelés

Nincs új, minden úgy rossz ahogy volt.

1 kedvelés

Csend van. A rendes EU jogalkotási ütemtervnek megfelelően ez év közepére elkészült a bizottság jelentése a dohányzás (e-cigi) helyzetéről. A jelentést első körben, nyáron társadalmi egyeztetésre bocsátották, minden EU állampolgár elmondhatta véleményét a jelentésben foglaltakról. A második körben szakértői vitára bocsátják, ennek keretében fejthetik ki álláspontjukat a dohánygyártó cégek (!), kereskedők, forgalmazók. A tapasztalatokat összegzik, majd 2023-ban terjesztik a döntéshozó elé (ez szerepel az előkészítő anyagban). Tehát jó esetben 2023-ban várható az EU-s új szabályok megjelenése.

Megjegyzem, hogy 2022-ben el kellett volna törölni az óraállítgatást, erről is korábban megjelent az EU rendelkezés. A COVID-háború-inflláció-energiaválság-stb. miatt azonban a részletszabályozás elmaradt, így “csak” kitolták a végrehajtás időpontját.

Mindezen okulva előfordulhat, hogy a 2023-as TPD3 csúszása is. Mivel csak további szigorítás várható, addig használjuk ki a jelenlegi jó/rossz helyzet lehetőségeit.

2 kedvelés