50/50 alap csípős

Sziasztok!

50/50-es 6-os erősségű levest használok.

Miért van az, hogy múltkor bekevertem a dinner lady aromát 20%-ban és nem csípett a mostanit 15%-van kevertem és szét csípi a torkomat. Kevés lenne így a pg arány és azért?
Kérlek segítsetek mert nem akarok kiönteni majdnem 200ml-t a kedvencemből…

Brunhilde DL-t használok a tekerés és a vattázás ugyan az mint a 20%-os keverésnél volt.

1 kedvelés

Szia. Szerintem az érés során felgyülemlett gázok nem szellőztek ki a liquidből. Ha türelmes vagy szellőztesd ki. Ez kb 1 napos mutatvány. Alaposan összerázod, majd leveszes a kupakot és cseppentőt, hadd távozzanak a gázok. Ha nem vagy türelmes, vagy gyorsba kell a liquid, akkor pedig ki tudod vákuumozni egy fecskendő segítségével.

Felszívod kb félig a fecskendőt liquiddel, majd befogod az ujjaddal a csőrét, és tovább húzod. Félig van liquiddel, félig levegővel. Látszani fognak a fehér buborékok amiket a gázok képeznek. Utána elengedem, felszisszen, kitolod belőle a levegőt, és megismétled. 2-3 ilyen után ki kell hogy simuljon teljesen.

5 kedvelés

Inkább türelmes leszek, azt találom furának, hogy az előző keverést sem rázogattam meg nyitogattam, ráadásul egy helyen is voltak, ezért gondoltam a pg arányra, hogy nem elég és ezért csíp.

A PG arány ilyen esetben nem befolyásol semmit. Minél erősebb annál csípősebb, ha nem szellőzik ki. Nekem a 1.5mg-ost már nem kell szellőztetni, mert abszolút nem csíp. De mikor 9est szívtam és elfelejtettem szellőztetni, lemarta a torkomat. Még az lehet, hogy a két keverés között történt valami az alappal. Pl. fel lett az is rázva, de nem lett utána kiszellőztetve. :thinking: Maga az alap is termel gázokat.

3 kedvelés