30-70 arányú liquid podba?

Sziasztok!
A kérdésem úgy szólna hogy eladtam a sub ohm tankom podra váltás miatt és maradt még sok 30-70es lötyim bele rakhatom ezt a 0.7ohmos podom vagy inkább ne?
Plusz ha valaki tudna segíteni hogy ha 20ml 50-50es aromat felöntők 30-70es nikotinos alaplevel az akkor végül milyen arányú lötyit eredményez?

Szia. Nem biztos, hogy jó lesz, attól függ milyen POD és milyen a kialakítása a porlasztónak. Ha VG többlet akkor dry hit veszélye fenn áll, ha PG többlet akkor meg lehet folyni fog. Mivel nem írtad pontosan melyik felé billen a mérleg nyelve, így csak a VapeDIY használatát tudom javasolni.

3 kedvelés

Tapasztalatom szerint gyorsabban eszi meg a podfejet/porlasztót, ha VG többletes liquidet fogyasztasz a podban. Hasonló okokból jutottam erre a következtetésre, mint amiért kérdezted. Ráadásul durván kokszol és ahogyan már írták, dry hit, nem fogod szeretni.
“Löttyintsd” meg (VG többlet esetén) egy kis PG-vel, legalább 60/40-re, de akár 50/50-re, kicsit hagyod összeérni és mehet a podban. Szerintem.

Igen vg többlettről lenne szó köszönőm a segítséget.

1 kedvelés

Viszont ha egy már kész liquidet felhígítok pgvel nem kevésbé intenzív az íze

de, halványabb íz lesz…a felöntésre szánt pg-t is ízesítsd előtte

1 kedvelés

PG az ízekért felel tudtommal, szóval, némi érlelés után kisebb az ízvesztés, de nyilván valamennyi lesz. Én shortfillen próbáltam, ezt még hozzáteszem. Ami biztos, vg többlettel ne podozz :slight_smile: Ezzel nem kell kidobnod a leveseid. 60/40-es arányt már jól kezeli. (Nálam Geekvape Wenax Q és egy Geekvape Sonder üzemel).

2 kedvelés

Rendben köszönőm a sok segítséget

Ízekért, és a th-ért. Nekem ez fontos volt.
Nagyjából én szívok itt a fórumon 80-85 pg többletes liquidet.
Annak gáz, aki PG érzékeny. Amúgy télen-nyáron működik.

80-85 :open_mouth: Nem folyik ki? :slight_smile: (gondolom nem, miért mondanád…)

1 kedvelés

A legtöbb tankom liquid control-os, de amelyik nem, abból sem folyt még ki.

“Volt szerencsém” megkostolni az alaplevet amit használsz :rofl:…csoda, hogy annyi pg mocsoksz@r ízéből élvezhetőt lehet mixelni aromával :grin:

Szia! XLIM Pro 30/70 pg/vg teljesen jó. 1 hónapig bírta az 1.2 ohm-os fej.