18650 akkumulátor

Sziasztok.Egy ismert vebshopból vásároltam 2db Lg Hg2 (csoki)akkumulátort.Feltettem a töltőre és kb másfél óra múlva tapasztaltam hogy feltöltöttek ugyan,de a töltő kapacitás kijelzője az egyik akku esetébe 1498-MAH-t,a másik esetében pedig 2018 MAH-t ír.Úgy gondolom hogy az akksi 3000 MAH-hoz képest kicsit karcsúak.Mi a véleményetek?

1 kedvelés

Valószínű rendelkeztek egy minimális töltötségi szintel . Amit ki írt a töltőd az azon felüli betáplált mennyiség . Ha egyszer lemeríted csurra őket akkor fognak majd teljes töltöttséget fel venni de akkor sem fognak 3000mah ot felvenni . A mod nagyábol 3,2-3,5 volt körül mondja azt hogy lemerült de az akkumulátorban akkor is van energia még kb 170-290 mah azon felül fog beletölteni.

4 kedvelés

Egy akkumulátor 3000mah vagy 3500mah de ez névleges kapacitás pontos értéket multiméterrel kapsz teljes töltöttségi állapot mellet. A névleges értéket a tény érték erősen megközelíti az az lehet 3000mah esetében 2900 vagy 3050 is .

4 kedvelés

Szia!

A Li akkukat nem szabad(-na) lemerült állapotban tárolni. A boltokban vásároltak általában 20-30-50%-ig töltöttek. Ahogy @Tyutyika írta, a felvett áram mennyisége függ attól, hogy mennyire van lemerülve és a töltő meddig engedi tölteni.

4 kedvelés

Köszönöm a válaszokat​:+1:t2:

2 kedvelés

Kicsit helyesbítenék.
Multiméterrel a névleges feszültséget fogja tudni megmérni.
A kapacitást pl. megfelelő töltővel tudja megmérni, ez az egyik megoldás és laikusoknak az egyetlen.
Ilyenkor a töltő feltölti majd lemeríti utána ismét feltölti az akkumulátort.

3 kedvelés