15 év dohányzást hagytam magam mögött pár hét alatt

Itt olvashatod András sikeres átszokását cigarettáról, elektromos cigarettára. Az e-cigi képes jobbá tenni az ember egészségi állapotát, mivel köztudottan 95% -kal egészségesebb a dohányzásnál! Ha Te is érintett vagy, küld be a történeted az oldal alján látható űrlap kitöltésével vagy az oldalon található :heart: Jobban vagyok! gombra kattintva! Ha csupán érdeklődő vagy akkor ez segíteni fog a tisztánlátásban. Ha teheted oszd meg, hogy felnyissuk az emberek szemét, miszerint az ellenség nem az elektromos cigaretta! A történeteket érkezési sorrendben osztom majd meg veletek minden kedden, pénteken és szombaton 18:00-kor.

Nagy bagós voltam. Töltöttem a cigit az 50g-os dohány 3-4 napra volt elegendő, a 200db hüvely 5 napra. Ez nagyjából, napi szinten 2 doboz cigit jelent. Éreztem hogy ez sok, de a függőség az függőség. Hamar fáradtam, kifulladtam, ha lépcsőn kellett felmenni. Köhögőrohamok kaptak el, volt hogy sípolt a hörgőm légzésnél. És már undorodtam a belém ivódott bagószagtól is. A végén már a közérzetem sem volt az igazi. Be kellett lássam, hogy ezt így nem folytathatom. De napi 2 dobozról csak úgy nem lehet letenni a cigit, vagy legalábbis én nem bírnám.

Ekkor rendeltem egy elektromos cigarettát és hozzá 12mg-os folyadékot. Az első pár alkalommal persze köhögtem, ugye a gőz más mint a füst. De hamar elmúlt k.b. az első 20-30 slukk után. Az íze nem volt olyan mint a cigarettának, ugye nincs égéstermék, nincs keserű íz sem. De nem büdös és a közérzetem is jobb lett. Két hét után, már zavart ha valaki a közelemben dohányzott és nem értettem, hogy a füst eddig miért nem zavart. Aztán újabb 2 hét elteltével már erősnek éreztem a 12mg-os folyadékot. Ezért 6-mg-osat vettem és ez most tökéletesen megfelel.

Már nem fulladok ki a lépcsőn, olyan illatokat érzek amiket már régen nem és nem érzem magamon a bagószagot. A köhögésnek nyoma sincs és a sípolás is eltűnt mostanra. Az készülékem most 2019. november 8-án érkezett meg, azóta nem gyújtottam rá, mikor ezt leírom december 15-e van. 15 év dohányzást hagytam magam mögött pár hét alatt és egyáltalán nem hiányzik. Nem hiszem, hogy ez sikerült volna nikotinos tapasszal vagy rágóval.

A történetet beküldte :

Balogh András

2 kedvelés