Voopoo Drag 5 élménybeszámoló

Evezzünk át komolyabb vizekre egy két akkus nagyágyúval ami a Sourcemore-ról érkezett és nem más, mint a Voopoo Drag 5! A Gene TT2.0 Chip-pel felszerelt legújabb Drag igazán ígéretes választásnak tűnik tudás terén. Okosan szábolyazza az akkuink élettartamát, 8 másodperces slukkidőt biztosít, emellett van benne rövidzárlat elleni, túltöltés elleni, alacsony feszültség elleni és túlhevülés elleni védelem, továbbá van még benne kimeneti teljesítmény védelem is. A 89,30 x 55,09 x 27,40mm-es méretekkel rendelkező tesztalanyunk 156,58 grammot nyom akkuk nélkül és szokásosan 5-177 Watt-ig állítható a teljesítménye. A Gene TT2.0 Chip rövid rámpaidőt és intenzív porlasztást ígér, és emellett természetesen a fentebb felsorolt védelmekről és egyebekről is gondoskodik, hogy biztonságosan tudjuk űzni a kedvenc hobbinkat.

Összesen 7 színben kapható, amik a sakura rózsaszín, fekete, ezüst, naplemente narancs, kék színátmenetes, zöld és barna színátmenetes. Ezek közül hozzám az ezüst érkezett ami valóban élethűen visszaadja az ezüst csillogását. Most pedig nézzük meg közelebbről!

Voopoo Drag 5 élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a készülékkel

Masszív és elegáns mágneses keménydobozban érkezik, amit oldalra tudunk kinyitni. Az első ami a szemünk elé kerül az átlátszó dedikált vékony műanyag hatású lap alól, az maga a készülék. Modhoz illő felszereltséget kapunk a Drag 5 mellé, ami nem más, mint a használati utasítás, egy tájékoztató a szettben kapható PnP X porlasztókról és egy papír ami felhívja a figyelmet arra, hogy szakadt fóliás akkut ne tegyünk a modba! És természetesen egy USB kábelt is mellékelt a gyártó.

Elől megtalálhatjuk a tűzgombot, a 0.96"-os színes TFT kijelzőt, a 3 az 1-ben flip kapcsolót aminek funkcióját tudjuk kedvünk szerint variálni a menüben, hogy az összes gombot zárja, csak a navigációs gombokat zárja (ne tudjunk Watt-ot állítani), vagy épp ki,- bekapcsoljon a készülék. És természetesen alatta a két navigációs avagy plusz és mínusz gomb és szintén alatta az USB-C csatlakozó ami 5V/3A-el képes tölteni az akkukat, de a legjobb az, ha külső töltőt használunk! A kijelző mutatja nekünk a Watt értéket, alatta a választott módus elnevezését, továbbá alatta balra az akkuk százalékát és a puff számot, jobbra pedig az akkuk aktuálisan leadott feszültségét, az ohm értéket és végül a slukkok hosszát századmásodpercre pontosan.

A mod bal oldalán, ha megtoljuk a Push feliratnál a mod hátoldala felé, már el is engedi a mágnes a C-Frame burkolatot ami mögött az akkufészkek találhatóak amik 2db 18650-es akkut fogadnak. Ha nem tetszik a gyártó által a modhoz válogatott C-Frame burkolat, akkor akár idővel le is cserélhetjük. Jelenleg, mikor ezt írom, sajnos külön a C-Frame variánsai nem elérhetőek, de idővel ez változhat!

A hátulján látható egy cipzár mintázat, de nem itt hajlik meg a C-Frame, ez csupán egy dizájnelem. Valójában a mod hátsó két szélénél hajlik ami szerencsés megoldás, ugyanis így nem fog idővel megtörni. A C-Frame anyaga bőr, puha és selymes, hozza a luxus életérzést.

A mod jobb oldalán nincs más, mint a Voopoo felirat ami csak nagyon halványan látszódik mivel szürke színű, a felület pedig ezüst. Illetve még itt látható a cserélhető C-Frame burkolat másik fele is, amin egy díszítés látható, rajta háromszor a Drag felirattal. Ha teljesen kihajtjuk a C-Frame-et akkor a mod jobb oldala felé le is tudjuk venni.

A mod tetején a három csavarral megerősített 510 található amin a DR Solo barázdákkal együtt is szépen elfér a maga 25.5mm-es össz-körméretével. A gyártó 27,40mm-eresre alkotta meg az egész tetejét, de ebbe bele van számolva a két oldalán található lekerekítés is, tehát az a 27,40mm valójában csak 25,40mm, ezért a DR Solo-nál szélesebb tankok nagyon le fognak lógni róla. A középérintkező menetes része nagyjából pár tized millimétert kiemelkedik a csatlakozóból ami tökéletesen elég ahhoz, hogy távoltartsa a tank álját a modtól, ezért nem karcolja meg egyik a másikat.

Most, hogy megnéztük közelebbről is, nézzük meg belülről, mit is tud a Gene TT2.0 Chip.

A menüpontokhoz nem háromszori gyors tűzgomb nyomás után férhetünk hozzá, hanem a Drag 5 esetében a plusz és mínusz gombokat egyszerre kell lenyomni 2 másodpercen keresztül, hogy elénk táruljon a módusok menüpont, a 3 az 1-ben flip kapcsoló beállításához szükséges menüpont, a színek beállításai, az akku élettartamának szabályozását is itt tudjuk bekapcsolni, ez után pedig a slukkok számát tudjuk nullázni, majd bekapcsolhatjuk az animált tűz effektust és végül lecsekkolhatjuk a Chip ID számát és a level code-ot.

Az első menüpont a módusok ahol is megtalálható először is a Smart, ami beállítja helyettünk a teljesítményt az ohm érték alapján. Ezt porlasztós tankokkal a legjobb használni, ugyanis, ha elérünk egy bizonyos teljesítményt akkor kiírja a mod, hogy ehhez az ohm értékű porlasztóhoz ez a maximum teljesítmény, és nem is enged feljebb menni, ami szerintem jó dolog. A második az RBA, amit építős tankok esetén ajánlott használni. Ennél nem szól a mod semmiért, tekerhetjük akár 177 Watt-ig is, itt nem porlasztónak fogja gondolni a tekerésünket, tehát építőset inkább az RBA módussal használjunk. A harmadik az Eco aminél én csupán annyit vettem észre, hogy nincs előfűtés ami a Smart és RBA módusoknál alapból van, illetve alacsonyabban tartja a Volt értéket (mivel ugye nincs előfűtés) az említett két módushoz képest, így kímélve az akkumulátorainkat. Végül kapunk egy TC módust is ahol a Ni200 (100%-os nikkel), Ti (titán), SS316 (normál rozsdamentes acél) és SS430 (nikkelmentes rozsdamentes acél) huzalok maximális hőmérsékletét tudjuk szabályozni.

A második menüpont a Switch ami szó szerinti fordításban kapcsolót jelent, tehát itt tudjuk a 3 az 1-ben flip kapcsoló tulajdonságát állítani, attól függően, hogy melyik áll jobban kézre. Az első ami gyárilag be van állítva az egy nyitott és egy zárt lakat ami azt jelenti, hogy a készülék összes gombját, beleértve a tűzgombot is, lezárja. A másodiknál a Power felirat mindent elárul, ugyanis, ha ezt választjuk a készüléket tudjuk ki,- és bekapcsolni a flip kapcsolóval. A harmadik lehetőségnél a W betű szintén árulkodó, ha ezt választjuk csupán a navigációs gombokat zárja le a kapcsoló, tehát Watt-ot állítani nem fogunk tudni, de a tüzelés gond nélkül menni fog.

A harmadik menüpont a Colours, ahol a mod színeit tudjuk beállítani. Alapból egy világosbarna árnyalatot állított be a gyártó ami a Classic elnevezést kapta. Ezen kívül választhatunk zöld, rózsaszín, lila és sárga közül.

A negyedik menüpont a Battery Evaluation, ami az akku élettartamát hivatott szabályozni. Ez tök jó egyébként, de csak bizonyos ellenállás alatt képes valamit csinálni, különben a képen látható Atomizer High, avagy magas ellenállás hibaüzenetet írja ki. Tehát ez csak nagyon alacsony ellenállás mellett képes bármit is csinálni. Viszont, ha épp működik, mert nagyon alacsony az ellenállásunk, akkor ez figyeli az akkuk állapotát, hogy biztonságosabb élményben részesülhessünk.

Az ötödik menüpont a Puff Reset, avagy slukkok nullázása, amit már ezzel a pár szóval is bőven túlragoztam, itt ugyanis tényleg csak kinullázni tudjuk a puff-okat.

A hatodik menüpont a Theme, amivel egy animált tűz effektust tudunk ki,- vagy bekapcsolni, ami tüzelés után jelenik meg a kijelzőn. Megjegyzem, tényleg menő.

A hetedik menüpont az About, ami csupán tájékoztató jellegű adatokkal szolgál a Gene TT2.0 Chip ID számáról és a level code-ról.

Mint láthattuk, elég sok mindent pakoltak a Voopoo Drag 5-be, most nézzük meg azt is milyen volt használni és hogyan végzi a dolgát. Jöjjön az…


Élménybeszámoló

Mikor először a kezembe vettem már éreztem, hogy ez nem lesz zsebbarát készülék. A robosztus méreteit látván amik 89,30 x 55,09 x 27,40mm, nem lepődtem meg annyira a súlyán, ami akkuk nélkül 156,58g. Akukkal ez közel a duplája lesz, és még a tankot bele sem kalkuláltam, tehát kijelenthetjük, hogy egy közelharcra is alkalmas készülékről van szó. A szélei nincsenek lekerekítve viszont nem élesek, ezért nem zavaró sokáig kézben tartani. Tapintásra kellemes a bőr is és a cink ötvözet is. A gombok fixen a helyükön vannak, egy kicsi járása sincs egyiknek sem, viszont elég könnyen benyomhatóak, ezért én zsebbe és táskába csakis úgy tettem el, hogy a teljes gombzárra állított flip kapcsolóval lezártam a gombokat. A flip kapcsoló nem jár könnyen, tehát nem fog a táskában eltolódni és ezt is masszívan a helyére rakták. A feladatát azonnal elvégzi, nem késlekedik, ahogy a többi gomb sem. A C-Frame burkolat könnyen eltolható ami kényelmes, de bizonyos helyzetekben picit hátrányos lehet, ugyanis, ha esetleg beleakad a mod valamibe akkor kinyílhat. Bár szerintem nincs olyan pozitúra aminek hatására zsebből vagy táskából kivéve kinyitódna, de azért előfordulhat. Nagyon tetszik az 510 csatlakozó kiemelkedő pereme, ami egy leheletnyit eltartja a tankot a modtól, így tovább tudunk mindkettőre vigyázni, és rá sem tud szorulni így a tank a modra. Szerencsére egyre több modon látok ilyen 510-et. Viszont van egy kis hátulütője a dolognak ami tankfüggő, ugyanis mivel egyáltalán nem feszül a tank a modra, ezért azokat a felső töltésű tankokat amiknél eleve nehezen ját a topcap (pl. Ares Finale) mindenképp fogni kell magát a tankot, hogy ne tekeredjen le a modról mikor levesszük a topcap-et. Az akkufészekben a csatlakozók enyhén mágnesezettek, aminek segítségével magukhoz húzzák az akkukat. Bár ez annak tekintetében majdnem felesleges, hogy olyan feszesek az akkufészekben a pozitív csatlakozó rugói, hogy komoly elszántság kell ahhoz, hogy egyáltalán behelyezzük azokat. Amit személy szerint hiányolok, az a szellőző. Ha DL tankkal használjuk a Drag 5-öt, vagy bármilyen más modot, akkor elkerülhetetlen, hogy ne langyosodjon, vagy rosszabb esetben melegedjen vagy a board, vagy az akku, ezért jó lett volna, ha mondjuk a mod aljára fúrnak pár lyukat, ott úgysincs semmi, elfért volna. MTL tankkal használva természetesen ilyen nem tapasztalható. A készülék elmegy alvó állapotba nagyjából 30 perc után, ha nem használjuk, amiből egyetlen bármelyik gombbal elkövetett gombnyomással felébreszthető és folytathatjuk is kedvenc tevékenységünket. Ha viszont hírtelen felkapjuk 30 perc elteltével és hosszan nyomjuk a tűzgombot izzítást remélve, akkor az nem fog megtörténni, ugyanis az ominózus gombnyomással épp az alvó állapotban lévő modot ébresztettük fel. Ehhez nekem idő kellett amíg megszoktam, zavart is egy darabig, de már az elején láttam az előnyét is.

A 0.96"-os színes TFT kijelzőn élénken jelennek meg az értékek, minden nagyon jól és élesen látható, a Watt érték különösen, hisz az van a kijelző teljes felső részén ami a kijelző felét jelenti. A számok fehérek, ezért azok kültérben is jól kivehetőek, bár a többi írás annyira azért nem. Jó dolognak tartom, hogy mindkét akku töltöttségi szintjét külön jelzi aminek köszönhetően pontosan látjuk mennyi differencia van a két akku között. Épp ezért ennél a modnál kiugró lesz, ha életkorban, vagy használatban jelentősebb különbség van a két akku között, ugyanis természetesen az öregebb akkunak az üzemidejét tudjuk alapul venni, így ehhez a modhoz ajánlott ugyanakkor vásárolt és csakis együtt használt akkupár, vagy pedig szükséges lesz beruházni 2db új akkura. Ám ott is lesz némi diferencia, mert koppra ugyanannyi kevés akkupárban van, de ez csak 1-2% lehet, nem pedig több, mint a már régóta aktív használatnak kitett akkuk esetében.

A Gene TT2.0 Chip tökéletes és gyors porlasztást biztosít még az utolsó slukkoknál is! Nincs előjele, hogy le akarnának merülni az akkuk, tehát az üzemidő elejétől a végéig ugyanolyan jó élményben lesz részünk. Valóban intenzív az izzítás és a tüzelés is. Bár ez huzalfüggő is, de érezhetően minimálisra csökken a rámpaidő. És mivel minimálisra csökken a rámpaidő, ami annak köszönhető, hogy gyors és intenzív az izzítás, tehát dolgozik az előfűtés, ezért számomra cseppet TH-sabbak voltak a Drag 5-tel hajtott RTA-k. Nem mellesleg, ha nincs jól beállítva a Watt, enyhe dry hit is jelentkezhet, főképp MTL RTA-k esetében. De ez érthető egy DL felhasználásra tervezett készüléknél. A menüpontokat gyorsan el tudjuk érni, egy pillanatig sem várat minket a mod. Itt semmilyen olyan különösebb dolgot nem tudok kiemelni ami kicsit is kedvemet szegte volna, ugyanis tökéletesen teszi a dolgát mindegyik módus! Viszont egy hiányosságot rögtön kiszúrtam, szerintem már Ti is észrevettétek, ami véleményem szerint abszolút nem probléma, hogy kimaradt, az pedig a Bypass. Nem mondom, hogy a többi módus valamelyikével tudnánk helyettesíteni, mert egyik sem képes arra amire a Bypass, de nekem személy szerint nem hiányzik, ugyanis általában tele töltött akkuknál néha hajlamos túlfűteni.

Azt még szeretném megjegyezni, hogy magával az élménnyel és a Chip tulajdonságaival illetve tudásával nem volt semmilyen problémám. Használhatóság terén az élen jár a Drag 5! De azért picit aggaszt a könnyen kinyíló C-Frame, a könnyen letekeredő tank, illetve nehezen szoktam meg, hogy pl. reggelente (és fél óra inaktivitás után) fel kell ébreszteni a modot is, hogy használni tudjam. Illetve az is fura volt, hogy nem tudtam olyan alacsony ellenállást összehozni, hogy bekapcsoljon a Battery Evaluation, de most már biztos vagyok benne, hogy a 0.15 ohm-os PnP X porlasztóval működött volna. Mindenesetre ezek azt hiszem szokható dolgok, viszont azt se felejtsük el, hogy ez a mod alapjáraton DL felhasználásra lett tervezve, de nem olyan egyszerű single coil-oknak, mint amilyet én használok a DR Solo-ban, hanem sokkal brutálabb tekeréseknek illetve porlasztóknak, és akkor kivétel nélkül minden funkciót ki tudunk aknázni. Most pedig folytassuk a prókkal és kontrákkal.


Pró :white_check_mark:

  • Kellemes a fogása. A cink ötvözetű ház és a bőr C-Frame nem csupán felidézteti velünk a luxus érzetét, hanem valóban azt is nyújtja. Nem egy robosztus féltéglát, hanem egy minőségi anyagokat használó és remekül kidolgozott terméket tarthatunk a kezünkben.
  • Könnyű használni a menüt. Mivel minden le van egyszerűsítve és egyértelműsítve, ezért a menüben barangolva nem csupán azonnal megtalálhatunk mindent, hanem a menüpontok elosztása lehetővé teszi, hogy könnyen meg is tudjuk jegyezni mit és hol találunk, ezáltal roppant egyszerűvé válik a menürendszer használata.
  • Gene TT2.0 Chip. Nem szerettem volna külön szedni minden egyes módust és menüpontot, mivel mindezeket maga a Chip vezérli, ezért így, ahogy van egy az egyben magát a Gene TT2.0 Chip-et emelném ki, mivel tudását és képességeit tekintve minden egyes módust nagyon jó használni. Emellett pedig az izzítás intenzitása is kiemelkedő és a rámpaidő is kevesebb, mint a megszokott. A testreszabhatósága pedig külön kiemelendő, ugyanis, ha nem is minden szinten, de elég szabad kezet kapunk a Voopoo-tól ahhoz, hogy úgy állítsuk be a modot, hogy az a legmegfelelőbb legyen számunkra. Ezért ezúttal nálam a Chip érdemelte ki a Felhasználói különdíjat! Szívesen adom a nevemet a díjhoz kedves Voopoo, nem célzás… :wink:
  • Mágneses C-Frame borítás. Ennél egyszerűbben nem is lehetne hozzáférni a modban lévő akkukhoz. Egy egyszerű mozdulattal eltoljuk és már cserélhetjük is, ha lemerültek. Idővel pedig lehetséges, hogy elérhetőek lesznek további C-Frame-ek is, bár szerintem a gyártó ízlésében is lehet bízni.
  • Megerősített 510 csatlakozó és megemelt perem. Nagyon jó dolognak tartom azt, hogy megoldást találtak a gyártók arra, hogyan ne karcoljuk össze a mod 510 csatlakozó körüli részét illetve a tank alját. Elég volt hozzá az 510 menetezésének peremét picit kiemelni és láss csodát még én is elégedett vagyok, hogy egyetlen karc sem keletkezik se a tankjaimon, se a Drag 5-ön. Mivel nem feszül rá, ezért viszonylag könnyen letekeredik a tank róla újratöltésnél, de ez kiküszöbölhető azzal, ha fogjuk magát a tankot, de akár le is vehetjük a modról töltéshez. Ettől függetlenül nagyon jó dolognak tartom a megemelt menet-peremet.
  • 3 az 1-ben flip kapcsoló. Valljuk be, ilyen sincs minden gyártó égisze alatt! Egy kapcsoló aminek a funkciójáról mi dönthetünk! A flip kapcsoló olyan 3 előre meghatározott funkciót kapott amik közül kiválasztva a számunkra legtesthezállóbbat még inkább öröm lesz használni a Drag 5-öt. Mivel a kapcsoló funkcióit is a Gene TT2.0 vezérli ezért a Felhasználói különdíj a 3 az 1-ben flip kapcsolót is érinti!
  • Alvó állapot 30 perc elteltével. Ez azért jó dolog mert kíméli a Chip-et és az akkukat is, mert hát minek is dolgozzanak, ha épp nem dolgoztatjuk őket. Bár picit nehezen szoktam meg, hogy pl. reggelente nem azonnal jön az élmény, de bosszúságot nem okozott.
  • Mágneses akku érintkezők erős rugóval. A rugók a pozitív érintkezők alatt iszonyat erősek, tehát nem is biztos, hogy szükséges volt mágnesezni ezeket az érintkezőket, de olyan szempontból viszont előnyös, hogy azonnal oda irányítja a mágnes az akkut ahova kell. Bár behelyezni felér egy kardió edzéssel, de mivel a C-Frame biztosan kinyílna ha rádőlnének az akkuk, ezáltal meg is sérülhetnek ami pedig már nem vezetne biztonságos használathoz, ezért jó dolognak tartom, hogy ennyire a helyükön tartják az akkukat a pozitív érintkezők rugói.

Kontra :negative_squared_cross_mark:

  • Nincs Bypass. Számomra ez nem hátrány, csupán azért került bele a kontra listába, mivel biztos van olyan felhasználó aki kedveli ezt a funkciót.
  • Nehéznek mondható. Ez viszont már bizonyos élethelyzetekben hátrány, ugyanis nadrágzsebben egyáltalán nem kényelmes, sem a nagysága, de legfőképp a súlya miatt nem. Ezért érdemesebb táskában hozni-vinni, ha épp nincs a kezünkben.
  • Nincs szellőzés. Ez azért valóban elkélt volna, mert, ha van szellőzőnyílás akkor nem a mod-házban melegíti fel a Chip-et a pangó meleg levegő. Ha valahol ki tudja préselni magából a meleg levegőt a mod, akkor az alkatrészek élettartama is jóval meghosszabbodik. Bár nem kell, hogy mindenáron melegedjen a mod, ez beállítás kérdése is, de azért jobb félni, mint megijedni.

Végezetül csak annyit írnék, hogy bár van néhány olyan dolog a készüléken ami fura, tehát szokni kell, de használhatóságban szerintem nagyon odatett a Voopoo a Drag 5-tel! MTL felhasználás mellett sem okozott csalódást, de nyilvánvaló, hogy elsősorban DL felhasználásra lett tervezve. Ettől függetlenül mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani!

A készüléket az alábbi linken tudjátok megvásárolni:

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

17 kedvelés

Köszi :hugs:érdekesen tálaltad, jó volt elolvasni, hol tart most az orvostudomány ezen a készülék-szinten :slightly_smiling_face: legalább előre megyünk kb., nem hátra.

3 kedvelés

és ha még szellőzőt is fúrtak volna rá :thinking:…ami kb nem is költség csak precizitás kérdése

4 kedvelés

Egy minimum 0.8 milli szokott rajta lenni, meg némi kikönnyítés, hogy merre induljanak a repeszek… :thinking::grin:

4 kedvelés

A helye asszem meglenne, de ennyi már nem fért bele. :woman_shrugging:

4 kedvelés

A batterys dolgot jól gondoltad. Beszéltem a voopoo ügyfélszolgálattal és ez a funkció csak 0.15-ös porival működik. :melting_face:
Szeretem nagyon ezt a modot, nekem csak egy bajom van vele, hogy úgy karcolódik, főleg az alja, mintha kötelező lenne, pedig nagyon vigyázok rá. Fotót most nem tudok csinálni, munkában vagyok és nincs nálam. Viszont én a zöldet vettem és nagyon jól néz ki élőben. :smiling_face:

6 kedvelés

Köszönöm a megerősítést. :hugs: Mikor már nagynehezen 0.2 ohm összejött és arra is azt írta akkor már biztos voltam benne, hogy ez csak a legalacsonyabb ohm-számmal működik. Ami amúgy érthető, mert ez kimeriti az akkugyilkos jelzőt. :sweat_smile: A zöldre kíváncsi lennék milyen élőben. :slightly_smiling_face: Nekem amúgy nem karcolódott meg semmi hatására sem, pedig figyeltem, hogy megkarcoljam, de nem sikerült. :sweat_smile:

6 kedvelés

Egy pár korábbi fotót találtam. :slightly_smiling_face:





7 kedvelés

Ez csodaszép! :heart_eyes: A gyártói képek ezt sajnos nem így tálalják. (Már picit bánom, hogy ezüst lett…)

6 kedvelés

Nekem is nagyon tetszik. :slightly_smiling_face: Gondoltam megpróbálok egy ilyet, mert korábban a fekete színnél nem terjedt tovább a fantáziám, de nem bántam meg. :partying_face:

6 kedvelés

Közben hazaértem.


Ez a legnagyobb problémám. Pedig csak leteszem, nem tologatom az asztalon, nem dobálom. :frowning_face:

7 kedvelés

Egy kis valor :hugs:

9 kedvelés

Hány centis a drip? Na és honnan van? :grin:

3 kedvelés

@szasza4791

9 kedvelés

Közben lemértem, csak boltban voltam.
2.5 centi az a rész ami kilóg a top capből.

6 kedvelés