Vaperina helyzetjelentés 2.5

Sziasztok :slight_smile:

A legutóbbi jelentés óta néhány módosítás javítás és fejlesztés történt, amikről most pár sort írnék. :slight_smile:

Könyvjelzők kitűzése (fejlesztés) :white_check_mark:

A könyvjelzők kaptak egy kis fejlesztést és kis javítást is a megjelenésükben.
Mostantól lehetőséged van a könyvjelzők kitűzésére, mellyel a lista tetejére teheted a legfontosabb könyvjelzőid.


Regisztrációnál email ellenőrzés (fejlesztés) :white_check_mark:

Regisztrációnál mostantól ellenőrizzük az e-mail cím (nem csak a felhasználónév) elérhetőségét is.


Vázlat készítés (hibajavítás) :white_check_mark:

Vázlat készítésnél 1 hiba. Amely egy témába elkezdett válasz folyatatásánál jelentkezett. Az elkezdett válasz vázlata csak a Válasz gombra kattintva jött elő. Ez most automatikusan előjön, amennyiben van elérhető vázlat a témában.


E-mailekben megjelenésbeli változás (kis igazítás) :white_check_mark:


Emojik kezelése (hibajavítás) :white_check_mark:

Gyakran előfordult, hogy amikor a szövegben használt emoji előtt illetve után nem volt szóköz akkor a markdown jelölés jelent meg nem az emoji. Ez eléggé zavaró volt. Ezt javítottuk, így mostantól szóköz nélkül is megjelenik az emoji.

Példa: Így jelentek meg eddig amikor nem volt szóköz hagyva:slight_smile:nincs emoji. Ez így elég zavaró :confused:

Mostantól így jelennek meg amikor nincs szóköz hagyva:slight_smile:van emoji.


Automatikus link (hibajavítás) :white_check_mark:

Hasonló a helyzet az automatikus linkké alakításnál mint az emojik esetében. Itt is a szóköz hiánya vezetett olyan furcsa jelenségekhez, hogy pl.: valami.De -nél a .de -t német domain végződésnek érzékelte a rendszer és linkké alakította.Ezt most javítottuk.


Emojikészlet (hibajavítás) :white_check_mark:

A főoldalon a szerkesztőben található emojikészlet nem töltött be, így számítógépről nehezebb volt a megfelelő emojik beillesztése a szövegbe. Ezt most javítottuk, így mostmár a főoldalon is megjelennek az emojik a szerkesztőben.


Új gyorsító szerver CDN (fejlesztés) :white_check_mark:

Azoknál az elemeknél van jelentősége amikből még nem található cachelt verzió a készülékeden. Ez a CDN gyorsító Párizsban található, melynek segítségével azok az elemek amik még nem szerepelnek a böngésződ gyorsítótárában nem a fő szerverről kerülnek betöltésre, hanem előszőr a Párizsban található szerver elkészíti belőle a cache fájlt majd átkerül a frankfurti CDN szerverre és az onnan érkező fájlt jelenítjük meg az oldalon. Ezt az összes szervernél elvégeztük. Így tulajdonképpen a fő szerver kevesebb adatforgalmat generál és kevesebb kérés érkezik felé. Röviden, gyorsabb lesz a minden is! :smiley:

Szép napot! :slight_smile: :heart:

16 kedvelés

Hali Donát​:grin:Köszönjük az áldozatos munkátokat​:grin:

8 kedvelés

Köszönjük szépen a sok munkát!
Én az emojit kifejezetten külön köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

10 kedvelés

Ezt amúgy csak Donát csinálja. Szerintem mi többiek csak jobban elrontanánk az oldalt. :sweat_smile: Köszönjük Donát! :kissing_heart: Az emojikat én is nagyon hiányoltam. A többi dolgot pedig használat közben én is tapasztalom, hogy jobb lett tőle a minden is. :smiling_face_with_three_hearts:

9 kedvelés

Köszi @Donat ! :kissing_heart::smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés