Új év, új célok! 🎉

Sziasztok! :slightly_smiling_face:

Új évet kezdtünk, új célokat tűztünk ki! Folyamatosan gondolkozunk, hogy miként haladjunk tovább, hogy a lehető legtöbbet kihozzuk abból amit eddig kiépítettünk. Most szeretnék egy kis betekintést nyújtani nektek a 2022-es évre vonatkozó, eddigi, főbb terveinkből.


Vapementes övezet (OFF)

A platform adott, a Közösség egyre növekszik és minden szinten kiemelkedő. Viszont akárhogy is nézzük az oldal fő témája (vape) eléggé behatárolja a Közösség aktivitását. Természetesen ez nem probléma, hiszen pontosan ez a cél. Vaperina a Vapereké.

A Vaperina Közösség megbízhatósága és segítőkészsége már bizonyított ezért úgy gondoljuk, hogy kibővítjük a lehetőségeket a lehető legjobban és megpróbáljuk a legkevesebb korlátozással tovább folytatni az oldal témáját illetően.

Fejleszteni fogjuk az OFF-Topik kategóriát, illetve át fogjuk alakítani. Létrehozunk egy vapementes övezetet.

Terveink szerint a felhasználóknak lehetőségük lesz:

  • bármilyen termék vagy szolgáltatás hirdetésére, melyhez tulajdonképpen egy apróhirdetéses részleget fogunk kialakítani
  • külön létrehozunk a felhasználói igényekhez mérten (zene, mozi, gaming), stb szekciókat az egyéb általános társalgásokhoz

Tehát nagyjából próbáljuk lefedni a vape témán kívüli részeket is.

Fontos megjegyezni, hogy ezeket a tartalmakat nem tervezzük keverni a vape tartalmakkal, hiszen továbbra is ez az oldal fő témája és nem szeretnénk ha fordulna a kocka! Csak nagyobb hangsúlyt fog kapni más téma is.


Bevezetjük a Vaperina Chatet

A chat elsőszámú feladata a témák tisztán tartása, rendezése lesz. OFF-os témák leminimalizálása. Ezeket a beszélgetéseket a chatben lehet folytatni, olyan formában, hogy a témához külön chat csatornát fogunk létrehozni bizonyos esetekben. Ez azt jelenti, hogy egyszerűen, egyetlen kattintással a témából át lehet ugrani az adott témához létrehozott chat csatornába, ahova nyugodtan mehetnek az off-os tartalmak.
A chat egy másik ugyancsak hasznos funkciója a másolás. Ez annyit jelent, hogy a moderátoroknak lehetőségük lesz a chat üzenetekből témákat létrehozni és tulajdonképpen egy rendezettebb formát kialakítani azokhoz a chat üzenetekhez amik elég tartalmasak és megfelelhetnek egy új témának. Ezzel zárul a kör.

Téma (OFF) → Chat → Új téma

Tehát a chatnek köszönhetően kevesebb OFF várható a témákban :crossed_fingers: és ezáltal sokkal olvashatóbbak, rendezettebbek lesznek a mega témák is.

Természetesen a chat nem csak erre hivatott… Próbáljuk minél többrétűre elkészíteni. Lesznek előre létrehozott csatornák is a chatben, ahol adott témákban cseveghettek. Ezek a chat csatornák kategóriákhoz fognak csatlakozni és a fentebb említett műveletet (másolás), itt is alkalmazni fogjuk. Tehát bizonyos chat beszélgetésekből témát fogunk létrehozni. Lehetőség lesz privát chat üzenetek váltására is más felhasználókkal.

Ezekkel a funkciókkal a Chat, Vaperina szerves részét fogja képezni és hatalmas segítség lesz a tartalmak rendezése szempontjából.


Chatre optimalizált

Azoknak a felhasználóknak akik a chatet, illetve ezt a környezetet részesítik előnyben, lehetőségük lesz egy teljes mértékben chatre optimalizált felületet használni. Ezen a felületen a chat és annak funkció lesznek előtérbe helyezve. Természetesen itt is próbáljuk megtalálni a kellő egyensúlyt az oldal többi funkciójával.


Titkosított privát üzenetek (választható)

Terveink szerint idén bevezetjük a végpontok közötti titkosítást (end-to-end encrypted) privát üzenetek esetén. Ezeket az üzeneteket titkosítva fogjuk tárolni a szerveren és csak kliens oldalon lesznek visszafejthetők, tehát csak az üzenetet küldő és a fogadó fél fogja tudni elolvasni, senki más.


Ezeken kívül még rengeteg dolog várható idén, amint az anyagiak engedik, várható még szerverbővítés, videós tartalmak házon belüli kezelése, lassabb hálózatra (3G) optimalizálás stb…stb…


Boldog új évet kívánunk mindenkinek! :heart: :tada:

22 kedvelés

Ezt most nem értem​:slightly_smiling_face::Ami eddig privát üzenetben ment beszélgetés,nem volt eddig privát?:thinking:

1 kedvelés

Sehol nem privát semmi csak nem mindenki fér hozzá van aki hozzá fér van aki nem.Az sms amit a telefonodról küldesz az se privát csak nem mindenki tudja olvasni… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Értem!:slightly_smiling_face:
Azt már megszoktam,hogy lehallgatnak…stb.Azuram kormányzati telefon…de úgy gondoltam,amit itt írok privátban az privát​:slightly_smiling_face:De értem én…privát,csak nem úgy nem privát​:wink:

1 kedvelés

Privát persze, viszont nem titkosított. Itt a titkosítás a lényeg aminek a kulcsa a felhasználóknál van. Tehát az üzenet két végpontján kívül (küldő fél és címzett) senki nem fér hozzá. Pl.: ha illetéktelenek hozzáférnek a fiókodhoz a titkosított üzeneteket nem fogják tudni elolvasni.

De ezt majd ha ott tartunk részletesen ismertetem. :slightly_smiling_face: Itt minden tekintetben a titkosításra fogunk koncentrálni pl lesz lehetőség időzített üzenetre is ami talán ismerős lehet a különböző titkosított chat alkalmazásokból. Ennek a lényege, hogy egy megadott idő elteltével megsemmisül az üzenet.

6 kedvelés

Jajj,én nem írok ilyen titkosításra szükséges üziket​:wink::joy::kissing_heart:

1 kedvelés

Jó az hogy van, titkosítás nekem sincs nagyon mit titkolnom :joy_cat: de azért nem árt szerintem ez a dolog . (bár nekem az egyik gépem egy sls és egy vpn mögött van mindig )

2 kedvelés