Tapogatózás kezdőként

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, tavaly nyáron áttértem a töltött cigiről glo-ra, majd 2 hónapja letettem azt is, viszont az elmúlt 1-2 hétben napi 1-2 szál neo-t mégis elszívok a sóvárgás végett (tudom, gyenge voltam), nem bírtam, de főképp azok a mocskos anyagiak miatt is próbáltam letenni. Így aranyközépútként az ecigi felé venném az irányt, de nem tudom mennyire tetszene, ezért nagyon nem merem belevágni magam.

Ami eddig biztos, hogy a pod-os készüléket keresek a kis formaterv miatt, 99% hogy Joyetech Widewick lesz a választott. Azonban a kérdés a következő: ahhoz, hogy a vásárlás napján tudjam is használni, lehet dohányboltban kapni kész liquidet? Nikotinmenteset szeretnék elsősorban, olvastam, hogy ilyet kapni, csupán azt nem tudom, hogy az pod-os készülékbe jó-e (vg/pg arány révén).

Köszönöm előre is a segítséget!

Szia. Üdv köztünk! :slightly_smiling_face: Hogy lehet e dohányboltban liquidet kapni azt nem tudom biztosan, elvileg lehet, de voltak változások a piacon (már nem minden engedélyezett). A Wide Wick PODfejben lévő porlasztó 1.2 ohm-os és mesh (fémszövet, fémháló, kinek hogy tetszik…) van benne, aminek véleményem szerint mindegy, hogy milyen arányú liquid kerül bele. Viszont azt a neten fellelhető képek egyike sem mutatja egyértelműen, hogy mekkora a benne lévő porlasztó etetőnyílása. Ha az túl kicsi, akkor a VG többletes liquidet nem fogja tolerálni. Ráadásul már kezd hűlni az idő, így jobb döntés lenne egy egyensúly arányú liquidet bele tölteni. Amit viszont nem ajánlok, az a nikotinmentes liquid. Ha sóvárogsz akkor még korai.

3 kedvelés

Szuper, köszönöm a válaszod, így már kirajzolódott előttem egy út, hogy merre érdemes elindulnom!

1 kedvelés

Ennek örülök. :slightly_smiling_face: Lépj rá az útra, mi itt leszünk, hogy segítsünk, ha kell.

4 kedvelés

Szia.
Miért pont dohánybolt?
A magyar webshoppok 1-2 nap alatt szállítanak és sokkal nagyobb választék van náluk.
pl a vape42 ha délig leadod a rendelésed másnap már a te általad választott automatában van amit rendeltél és utánvéttel tudsz fizetni.
Ahogy néztem amire szükséged van náluk van is​:wink:

2 kedvelés

Teljesen jogos felvetés, megvan rá az okom.
Egyrészt én eldöntöttem, hogy a készüléket ma veszem meg, másrészt szállítási költséggel ugyanoda jövök ki, mintha dohányboltban venném meg.
Másik pont, ma voltam néhány dohányboltban, ahol (ugyan nem túl kedvesen) fel lettem világosítva, hogy árulhatnak a dohányboltok kész liquidet, de csak nikotinmenteset.
Így tulajdonképpen megkaptam a választ a kérdéseimre, amennyiben tetszik az egész téma, értelemszerűen rendelni fogok, így köszönöm, hogy tudtál ajánlani oldalt ahonnan tudok majd venni!

1 kedvelés