Saját e-liquid készítése

Sziasztok,

Eddig mindig kész e- liquidet vásároltam, most szeretnék készíteni DIY-ban. A kérdésem az lenne, hogy elég megvásárolnom a bázist ( pl. 9 mg nikotinos 50/50 PG/VG ) azt összekeverni az aromával ( pl. Flavorwest 555 dohány ízű ) 10:1 arányban ( 100 mg bázishoz 10 mg aroma ), öszerázni és kb 2 hét után használható?

Köszi előre is a választ.

4 kedvelés

Alapvetően igen, de:
Az aroma PG-ben oldott, szóval az annak számít, tehát a vége az nem 50/50 lesz, hanem némi PG túlsúly.
Ha 10%-ban akarod bekeverni, akkor 9:1 az arány.

7 kedvelés

Nagyon köszi! A felrázást érdemes naponta vagy elég bekeveréskor? ( több kérdésem már sztem nem lesz :smile: )

2 kedvelés

Érdemes rázogatni érlelés közben. Naponta egyszer 1-2 perc elég.
De én például minden töltés előtt is felrázom, leginkább nic miatt.

6 kedvelés

Még annyit hozzátennék, én mindent minimum 14 napig érlelek, mindegy, hogy 4 nap vagy 7 van ráírva. Akkor biztos összeérik (sötét hűvös helyen).

4 kedvelés

Attól is függ milyen aroma, van amit 2%-ban kell keverni, van amit 20. Ha 20 a nik a végén már nem is annyi lesz…van aminek elég állni pár órát, van aminek inkább egy hónap kell. Én szoktam rázogatni…ja a liquidet? Azt nem. :sweat_smile:

9 kedvelés

Nagyon köszi a segítséged!

2 kedvelés

Nagyon köszi!

2 kedvelés

Köszi! :grin: :laughing: :rofl:

1 kedvelés

Amit nézek aromát, ott 2-3 %-ot ír. Akko’ ebből a 100 mg base-be 2-3 mg-ot kell ejektálnom? :slight_smile: ( matekból csak annyit tudok, hogy 2+2= 3.14 :slight_smile: )

2 kedvelés

Legyen ml és 98-hoz 2ml,akkor lesz 2%.

1 kedvelés

Használd az oldalon is megtalálható keverdét:
https://diy.vaperina.cc/

1 kedvelés

Meggyőztél, legyen ml :slight_smile: Köszi szépen!

2 kedvelés

Ez de király, köszönöm!

2 kedvelés