%-os arany középut

Sziasztok!
Egy keverős kérdésem lenne.
Hány százalékban érdemes eltérni az egyes weblapokon aromához fűzött ajánlástól?
Valahol olvastam, hogy DL felhasználásnál kevésbé jönnek elő az ízek. Most így jártam. Általában jómagam 70vg/30pg aránnyal operálok. Aromából a 10ml-t készbe bekeverem. Intenzív íz elérés a cél.

Előre is köszönöm a válaszokat!
p

2 kedvelés

Szia. VG többlet esetén eleve 2-3%-al több aroma kell, mivel a VG a gőzért felel, a PG pedig az ízért. Szerintem előbb ezt tedd próbára, mert a gyártók általában az egyensúly alaphoz való higítási arányt tüntetik fel. Abból kiindulva pedig VG többlet esetén +2%-ot kell hozzáadni, PG többlet esetén pedig 2%-al kevesebbet beletenni.

7 kedvelés

Sajnos az se mindegy milyen aroma , a kedvenc mogyorós dohány ízemből sajnos a plusz 2%kevés lett .
Viszont a süti és kávé aromák nagyon intenzívek , így azokkal meg besokaltam kissé.
Igaz semmi nincs veszve , módosítás utólag is működik szerencsére.

7 kedvelés

Mivel az elején tartok az útnak, kezdésnek solub, inawera aromákat próbáltam. Ha úgymond pacsmagolok ne legyen nagy veszteség.

4 kedvelés

Köszi Kinga megfogadom.
Esetleg jelenthet ± %-t a vapelés módja? Gondolok itt MTL/DTL, vagy minden esetben a VG/PG mennyiség a meghatározó.

1 kedvelés

Szia István! Solub esetén a gyári ajánlás teljesen jó. Ha felmérte a gyártó oldalára fel vannak sorolva az adott íz a kívánt alappal mekkora %-ot kíván. Inawera esetén az ajánlott 3-4% a magasabb értéket válaszd.

3 kedvelés

A szűk kazantérben intenzívebb lesz, esetleg tolakodó. De talán ennyi. :thinking:

2 kedvelés

Szuper. Ez segíteni fog. Mi a helyzet más gyártók termékeivel? Pl.: Boss Vape-hez nem találok weboldalt. :frowning:

2 kedvelés

Hát ha nincs gyártói oldal én felejtősre tenném azt a terméket. De ha mégis ragaszkodsz hozzá szerintem a shopban csak van valami ajánlás mellé.

4 kedvelés

:flushed: oké. Ezt is megjegyzem. Bár nagy amerikai aromagyártonak írják.

1 kedvelés

Én itt a sok olvasgatás közben azt szűrtem le hogy az angol gyártók az igaziak, de lehet keveset olvastam még

1 kedvelés

Nekem pl a hellvape fat rabbit solo rta olyan ízt ad, h bujjon el mellette majdnem az összes mtl tankom…

3 kedvelés

A kialakitáson is sok múlik. :slightly_smiling_face: Az Aromamizer-ek még ennyire jóízűek.

3 kedvelés