Na mizu? Ki mit csinál? (2020.04.-2023.05.ig)

1,2- es gyari tekeres. Super solb cotton. 10-15 wattig probaltam.

0.8 ohm, SS vagy Ni80 huzal. És ne sok vattát. Épp csak üljön a vájatban.

2 kedvelés

Rendben. Koszi. Meg probalom. :grinning:

1 kedvelés

mert ez nem brunhilde​:grinning: kriemhild, csak ugyan ugy a german 103 tervezte.

1 kedvelés

Hmmm… Kreimhilde. :thinking:

2 kedvelés

Ez egy sub ohm tank. :grinning:

1 kedvelés


Nekem ezek vannak.

2 kedvelés

Sajnos ezekbe nincs annyi huzal hogy elég legyen egy claptonnak. De az ötlet nem rossz. :slightly_smiling_face: Esetleg ha van otthon pár méter huzalod, és akkus csavarhúzód akkor egész hamar gyárthatsz egy kis Twisted-et. :slightly_smiling_face:

Komoly egy “fény kard” :slight_smile:

Az üvegszálakat kipróbáltam a porlasztósba, vatta helyett. Az sem lett az igazi, de nem folyik úgy, mint vattával, és remélhetőleg nem ég. A gyári porlasztókban ki tudja mi van szűrő gyanánt, de az eddigi kísérletek kudarcba fulladtak. Van még nekem 1 darab originál gyári porlasztó, + amit a készülékhez kaptam, gyanítom, hogy már használt volt. Így is rendes volt az illető, mert ajándékba adta. Azt olvasom, hogy ezek a porlasztók, ha jól bánunk velük, talán kibírják 1 hónapig. Akkor talán még megéri 1000 Ft/darab áron rendelni, de ha 1 hét, vagy pár nap után cserélgetni kell, akkor nekem nem éri meg a porlasztós dolog. Amúgy más a gőze, mint a tekerősnek. Könnyebb, füst/köd szerű párája van, amíg a felújíthatós kazán benne a vatta kanóccal legalább 5 másodperc után kezdi adni a gőzt, de a mod. olyan, hogy 5 másodpercenként game over leidőzít. Ezért van az, hogy időnként túl sokat adok neki. Nálam még soha nem bírta 1 vatta 1 hétnél tovább. Ha rosszul választottam meg a vastagságát, vagy a tekercs nem tökéletes, még annál is rövidebb ideig bírja. Az égett íz megjelenésekor nincs mit csinálni, cserélni kell. Nem vagyok túl még azon, hogy a kísérletezgetés túl sok macerával jár. A dohányt csak meg kell venni, és szívni, az E-cigihez matek és fizika kell, még akkor is, vagy folyik, vagy szénné égett vattát veszek ki pár nap után, és csodálkozom, hogy rossz íze volt, a feleségem meg kirakja a ruhámat a lakásból, mert “büdös”. A gyári porlasztó, amíg el nem égetem, arra jó, hogy tudjak viszonyítani, ilyen íze kellene neki lenni. De már tudom a használt porlasztó óta, hogy 14 Watt felett az is kegyetlenül meg tud égni. Hát egyelőre itt tartok. Lassan második hete, hogy nem gyújtottam rá, de még nem látom az alagút végét, ezért nem írok a sikersztorikba még egyelőre. @Vaperina. Azért nagyra becsülöm hogy létre hoztatok egy ilyen fórumot, bár még elég kevés a hozzászólás a blogodon kívül. Reméljük, hogy a tagok száma idővel szaporodni fog.

Apropó, azok a CE4 tartályok… A fiam ilyennel kezdte, de nem tudom, meddig bírta, mert nekem is azt passzolta át elsőnek, de ha nem rendeli meg azt a másikat a Siren2 tankosat, már régen elfelejtettem volna az E-cigarettát. Viszont abban a pillanatban azt a Vivo gyártmányú cső modot széjjelkaptam, és kidobtam belőle,az elektronikát, mert a benne levő fél Amperes korlátozás még azt sem engedte volna meg, hogy komolyabb kazánt tegyek rá. Márpedig ezek a színes ceruzák, bár a 4 Watt semmihez nem elég, a bennük levő üvegszál még ahhoz a kevés áramhoz képest is kevés liquidet továbbít, szóval dryhit, és égés az első kóstoláskor. Még arra se jók, hogy ilyen aroma kóstolgatónak tartsam meg őket. Ha meg a fűtőszál fölé töltöm akármilyen picivel, az már kifolyik belőle. Nem volt állítható a hozzájuk tartozó mod, de valami mégis volt benne, mert natúr akkumulátorral már az első pillanatban kegyetlenül megégnek. Az általam készített “mechanikus mod” pedig egyáltalán nem kellene, ha legalább az egyik készülékem cserélhető akkus lenne, de így a tartalék akkun legalább van egy lehetőség, hogy rátekerjem a kazánt, ha mindenki lemerült.

Gratulálunk hozzá és sok kitartást kívánunk! Az út ugyan hosszú, de amint meglátod a végét, már nem akarsz visszafordulni! :slight_smile: Mi mindenesetre várjuk a te sikertörténeted is amikor úgy érzed!

Köszönjük! :slight_smile: Mi is nagyon reméljük, hogy egyre többen és többen leszünk!

1 kedvelés

Koszonom. Most egy minikin v2- n van.

En 2009-10 korul kezdtem el gozolni. Akkoriban nagyon nehez volt. Nem nagyon volt keszulek a piacon. Kinabol innen- onnan kellett beszerezni ezeket az uvegszalas kanocos vackokat. Nagyot fordult a vilag. Fejlodott a technika. Most egy jo porlasztos tank lassan feler egy rta- val. Emlekszem meg az idokre amikor hetente kellett ezeket a porlasztokat cserelni. A 10 ev alatt nem mondom, hogy nem gyujtottam ra analogra, mert hazudnek. De lassan az is a multe.

Hali! Mit csinálok? Megszabadultam a Zeusz single tankomtól (sokáig barátkoztunk, próbáltuk a közös hangot megtalálni,de nem ment…) és most azon agyalok mit tegyek az GV Aegis minimre… Mivel nézne ki jól? Dl-ben gondolkodom szinte csak, és mivel nem vagyok egy nagy mérnök ezért olyan egyszerű tankokban gondolkodom mint a Fresia (ami tudom nem dl,de levegősen brutál jó íze van minden lötyivel ) vagy valami jó kis poris tank (aminek aporlasztójához mondjuk könnyen hozzá lehet jutni) …Ötlet valakinek?

Nezd meg a kriemhild tankot. Porlasztos, german 103 tervezes, mint a brunhilde. Gyonyoru gozok es nagyon jo izzek. Feler egy rta- val.

1 kedvelés

Én most is hetente vattázom újra. Az újjáépíthetősben. Volt hogy 1-2 nap után szét kellett szedni, mert folyt, vagy égett ízű volt. A porlasztósra még ferde szemmel nézek. Az ami benne volt a kazánban, nem tudom mennyit használták előtte, véletlenül el lett állítva 33 W -ra, ezzel együtt nálam 2 napig bírta. De ez 1,6 ohmos volt, utólag nézem, 10-14 Wattig engedett, és én 14,5 Watton használtam, ahogy a modot kaptam. Az új az 0,48 ohmos erre van ráírva: 14-16 Watt, de én már 14-nél éreztem rajta valami rossz ízt, levittem 12, majd 9 Wattra. De úgy érzem valami drasztikus változásnak kell lennie a gőzölési szokásaimban, vagy most kell abbahagyni. A színes ceruzákat csak egyedül azért nem dobtam ki, mert sokan vannak. Olyan újak is, amik még használva sem voltak. A képen látható lötyi a csomagolás külsején van, mert egy tasakba tettem a fecskendővel, amivel a liquidet adagolom. Szóval azok a celofánok kívülről lucskosak.

Folyas ellen vegyel felso levegozesu tankot. Zeus, zeus x, a kepen lathato brunhilde. Ezek nem folynak. En is ezeket szeretem es hasznalom. Szinte folyas biztos. Persze nem hordom fejjel lefele a tankokat. :grinning:

Sorba álltam. :grinning:

8 kedvelés

Es hogy tetszik. Nagyon szep ss- ben is. Nekem gun metal az mtl es a dl is.