Na mizu? Ki mit csinál? (2020.04.-2023.05.ig)

Hát ha úgy alakul beülünk a Dominance-be és irány France shoppingolni. Majd mindenkitől összegyűjtjük kinek mi kell egy évre :rofl: :rofl: :rofl:

Meg is jött az értesítés, hogy a DHL vámolja. Ha ezt nem szeretném, akkor 6 órán belül kattintsak a mellékelt linkre. Gondolkoztam. Ha nem szeretném és én intézném olcsóbb lenne, de hosszabb és macerásabb. Ha igen, akkor gyorsabb, de drágább. Ha jól tudom 5990ft a DHL-nél + áfa. Ha nem így van javítsatok ki légyszi!

ez változó én 16000 ft fizettem.

Akkor telibe rakják azt akire gondolok! 52 font volt a csomag DHL-el együtt. Erre ha még lehuznának ennyivel annak nem örülnék. Nagyon nem!

én sem örültem…de ha kell… :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Mondjuk nagyon akciósan és nagy kiszereléseket vettem. Itthon egy kisebb fajta vagyon lenne.

1 kedvelés

Unicornvape literes pumpás kiszerelésénél is nagyobb? :sweat_smile:

Ám nem volt más opció szállításra a DHL-en kívűl? Ecigone DPD-vel küldi és ott nagyon alacsony volt most a vámköltség.

1 kedvelés

Azért attól nem nagyobb, cserébe kisebb :grinning:. Sajnos csak HDL volt. Legfeljebb a jövőben nem innen rendelek. Meglátjuk…

Hova ,minek,miért?

Ha jó minőségű az út ez csak egy alap tempó… :grin:

2 kedvelés

Munkába…:slightly_smiling_face: soha nem sietnék…

Jól értem? Itt a 90 helyett a 175 a lényeg? :thinking:

Sajnos a DHL már évek óta nagyon szeret vámolgatni. Ezzel erősen növelik a bevételüket. Nálam ezért is esett ki minden ilyen szállítás a vámhatárokon túlról, mert mások már régen panaszkodtak ilyesmiről.

Elvileg holnap kapom. De összegről még egy szót sem írtak.

1 kedvelés

Remélem nem kaszálnak le nagyon. Majd írd meg. Én az angliai rendeléseket azóta off-olom, hogy egy 5 fontos rendelést 36.000 forintért hoztak volna ide…

Megjött az email, miszerint:

"Tájékoztatjuk, hogy a DHL Express Magyaroszág Kft. hálózatában feladott xxxx fuvarlevélszámú küldeménye a mai napon, 2023.05.24, megérkezett Magyarországra és ezzel a tényleges vámkezelése megkezdődött.

Kérem, amennyiben még nem küldte meg a vámkezeléshez szükséges adatokat, dokumentumokat,úgy azt a legrövidebb időn belül pótolja, hogy a küldemény kiszállítása minél előbb megtörténjen."

Ez tök jó, de milyen dokumentumokat kér tőlem, honnan kéne letöltenem és hova kéne elküldenem? Mert egy megveszekedett link sincs a levelében, nemhogy valami részletesebb tájékoztatás. Aztán meg jött a következő, immár angol nyelvű levél amiben azt írják, hogy ha én vagyok az importőr, akkor lépjek velük kapcsolatba. A nyomkövetés szerint még már elindul a budapesti raktárból és holnap kiszállitják a nap végéig. Akkor most mi a fene is van? :slight_smile:

2 kedvelés

Ismerkedjünk a fogalommal…

1 kedvelés

Ezt most miért is tetted ide?

Jo reggelt. Mostanaban nem sok idom van kommentelni. Vagy itt lenni. Kuuu va sok a munka. :rage::rage::rage::rage:

Unión kívüli a rendelés vagy unióból jön?

1 kedvelés