Mutasd meg, mid van 4.0

Ugyan ez volt a magyar cl…
Khw-nál nincs,de kínában már kapható volt,de ez csak egy a sok közül.
Nincs bajom a klón vásárlókal sem,de igazad van,ha nem működik akkor egyből leírják a gyártót

1 kedvelés

Még szerencse, hogy emiatt nem a klónjukat kiáltották ki eredetinek :grin:

én azt se tartom kizártnak,hogy több gyártó kínában gyártatt van aki be ismeri van aki nem.Ezért van hamar klón is.

2 kedvelés

Ha ez nem így lenne nem lennének 100 euros tankok…egy ilyen technikát képről lemásolni lehetetlen, a byka v9 vagy a kayfun prime esetében nem mondtad volna meg ránézésre melyik a klón és melyik az eredeti. Aztán szinte egyszerre jönnek ki…érdekes.

Simán el tudom képzelni, hogy qc ami nem megy át, azt leliszenszelik a kínaiak, azt eladják klónnak. De persze csak spekulálok.

igen lehet ez is…én is csak spekulálok :man_shrugging:

2 kedvelés

Cnc-zek, valamennyire azért belelátok… Magyarországon nincs túl sok rúdeszterga amivel gazdaságos 1-1 ilyen tankot legyártani, el nem tudom képzelni, hogy itthon gyártják pl a Dvarw-ot. :slight_smile:

Az egyik előző helyemen pl koponya fúrókat “szartak ki” magukból 3 percenként a rúdesztergák, annak darabja 20ezer ft kb. És ez ment napi 16 órában… Több idő leprogramozni és beállni rá mint legyártani 500-1000 db-ot. És talán lehet 20-30 ilyen eszterga az országban összvissz, de inkább kevesebb.

2 kedvelés

Ha jól gondolom a “kék” a rutinpálya mögött,akkor szép ablakai vannak :joy:bepillantottam párszor a fúrógyártó srácokhoz :joy:

3 kedvelés

Azaz :slight_smile: A legszebb cnc műhely Debrecenben, ami a legrosszabbul fizet… :sweat_smile:

1 kedvelés

Még munka van …

10 kedvelés

Teljesen jól gondolod, volt rá példa hogy a kínai klónt előbb dobták piacra mint az eredetit, nem kis kiakadás volt az ügy miatt.
Mint később kiderült azért mert az eredetit is Kínában gyártják, vagy ugyanaz a workshop csinálja a klónt is ilyen esetben vagy tovább adja a terveket a klóngyártóknak.

Olyanra is volt példa (bár nem bizonyított), hogy a high end cég szándékosan hibát hagyott a deck-ben ami miatt folyt … vagy dry hitelt… mindegy, nem működött jól a cucc.
Az eredetit vásárlók megkapták az új “revisited” deck-et ingyen, aki klónt vett meg… ki tudod találni :smiley:

Rengeteg high end cucc Kínában van gyártva… ilyen esetben “revers engineering” sem kell, megkapják a tervet már programozni sem kell , csak indítani a gépet. csak klónoknál nincs semmi QC, az is ki van spórolva.

2 kedvelés

17 kedvelés

Újra megtekertem az ataman v2 special-t
Ni 80 30×38GA clapton huzallal.
2-es magon.
A nagypapa krémje van benne.
Hát a dohányos izeket jól hozza de az édesség valahogy halványan jön belőle.
Amúgy nem rossz de az ataman v3 mat nem veri.
A v3-at is ezzel a clapton huzallal tekertem meg talán a Ni 80 sima huzal jobban adja az ízeket.
Ezzel az eredeti titanium atamannal valahogy nem jutok dűlőre.


Alacsonyabb driptippel használom a rövidebb kémeny elérésére érdekében es ráadásul műanyag hogy ne melegedjen át és ne tompítsa az ízeket.
De így sem jött a várt eredmény.
A v3 a fem hosszú driptip el is jobb ízeket ad.

Felül irom magam
Most hogy betört a vatta elég ütős az íze.
Érdekes hogy kajáltam sokkal intezív izeket érzek.
A v3 nàl úgyszintén.
Mindig tanul az ember.
Szuper.

6 kedvelés

Enni kell :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Igen,ezt megfogadom :joy:bár ……:grin:

1.5 méter bejgli már lent van…(Mohács felé tart) :grin:


Ma ők :smiling_face:

9 kedvelés

Felkészültem a mai vendégséges napra :grin::+1:

12 kedvelés

11 kedvelés

Tipikus “nemférmársemmibelém” jelenet :grin::roll_eyes: egy jó TVGC Buran és fő a fekete.

6 kedvelés

Ja, ez is van még, ebben unokázom egész nap, egy rénszarvasos fejdísszel a fejemen :roll_eyes: (ezt csak képzeld el - ha akarsz éjjel aludni) :joy:

B25!

3 kedvelés