LE P'TIT JUS – Ramisu


LE P’TIT JUS – Ramisu

Gyártó: Franciaország, Unicorn Vape and Jin and Juice

Beszerzési hely: Unicorn Vape

Ezúttal az Unicorn Vape saját márkás termékeit tesztelem, amelyek egyfajta együttműködés eredményeként jönnek létre, hiszen gyakran más gyártók is részt vesznek a készítésben. Jelen esetben a Jin and Juice vállalat áll a háttérben. A „Ramisu” a desszert ízek rajongóinak készült, melyek keksz, kávé, krémes réteg, valamint kakaópor alkotóiból tevődik össze. A jól ismert tiramisu desszert ihlette, azonban itt a hagyományos babapiskóta helyett keksz került felhasználásra, a leírás szerint​:blush:.

Az illat valóban a tiramisu desszert hangulatát kelti életre bennem. Az első érzés, amit tapasztalok, a kakaópor jellegzetes aromája, amit a lágy és édeskés sajtkrém követ. Ez a kombináció gazdag és hívogató, egyfajta krémes édességet sugall. Végül a kávé finoman érezhető illata kerekíti le az összbenyomást, egy enyhe, de határozott karaktert adva az illatnak, ami tökéletesen visszaadja a desszert rétegeit.

Az ízek: Belégzéskor azonnal a tiramisu jellegzetes ízvilága bontakozik ki. A kekszes alap dominál, amit finoman követ a krémes réteg, amely enyhén édes és kakaóval meghintett. Ezt követi egy lágy kávés íz, ami nem a „kotyogós” fajtából való, de harmonikusan összefonódik a krémes résszel. Kilégzéskor a kakaó íze kissé előtérbe kerül, ami remekül kiegyensúlyozza a desszert édességét. Valóban olyan hatás érhető el, mintha a sütemény tetejét gazdagon megszórták volna kakaóporral. Az arányok tökéletesen kiegyensúlyozottak, minden összetevő szépen érvényesül. Ennek köszönhetően bátran kijelenthető, hogy ez az ízélmény szinte vizuálisan is megidézi a tiramisu csábító látványát :blush:.

Összegzés: Igaz, nem értem mit keres az „egér” a flakon matricáján, remélem semmiféle kötődése nincs a benne lévő aromához​:blush:, de részemről a tiramisu összes kulcsfontosságú ízét felvonultatta gőzölés közben. És ami az árat illeti: mindössze 4,90 euróért kínálják, ami véleményem szerint igazi ajándék lehet minden desszertkedvelő számára.

11 kedvelés

“nem értem mit keres az “egér” a flakon matricáján”…á semmi különös…ez az összetevő csak a nagyüzemi gyártás természetes velejárója…:rofl:

11 kedvelés

A legenda szerint a sörösüvegben is volt anno. :thinking: :wink:

8 kedvelés

1 egér 1 szem kv :rofl::nauseated_face:

6 kedvelés

Lehet hogy a krémben van valami “egeres”, egérkrém :joy: :rofl:

6 kedvelés

Nos ezt rendeléskor gyorsan ki kerültem volna spontán az egér miatt. :+1::rofl:Na de el olvastam a leírást lehet hogy még finom lehet.

4 kedvelés

Akár :grin::grin::grin:

3 kedvelés