Kumiho THOTH T POD Kit élménybeszámoló

Ezúttal a HealthCabin jóvoltából egy kis újdonságot hoztam Nektek, méghozzá a Kumiho által gyártott THOTH T POD szettet ami kísértetiesen hasonlít egy zsebrádióra, amivel a gyártó is tisztában van, sőt, szánt szándékkel alkották ilyenre. A gyártó oldalán reklámként úgy hivatkoznak a THOTH T-re, hogy Radio Vape, illetve Rock the puffs. Nagyon jópofa gyártó, hisz látszólag értik a viccet, viszont emellett a termékeiket elég komolyan veszik és maximális szakértelem kíséri a produktumaikat. A THOTH T egy csupán 1300mAh-s akkumulátort kapott, mégis sokkal tovább bírja, mint azt elsőre gondoltam volna. Maximálisan 35 wattot küld a porlasztóra ami persze csak a legkisebb ellenállásúval jár kéz a kézben. A PODfejekre a készülék az ohm alapján állítja be a wattot, amit tökéletesen végre is hajt! Vákuumkapcsolóval és tűzgombbal egyaránt működtethető, a levegőzés MTL-től a laza RDL-ig terjed. Kumiho-ék természetesen a védelemre is gondoltak, ezért a THOTH T-ben ketyegő chip véd a túltöltés, rövidzárlat, alacsony feszültség, sőt, még a nyitott áramkör ellen is! Utóbbi egyébként annyit tesz, hogy nem izzít PODfej nélkül, mert ugyebár akkor nyitott az áramkör, de nagyon szépen hangzik, hogy nyitott áramkör elleni védelem…

5 színben kapható, ami egytől-egyig egyszerű, visszafogott. Ezek az Armour Black (fekete), Jungle Green (sötétzöld), Space Gray (szürke), Artic Silver (ezüst) és az Eggplant Purple (lila). Hozzám ezek közül az Artic Silver érkezett. No de akkor nem is maradt más hátra, mint előre! Nézzük hát!

Kumiho THOTH T POD Kit élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a készülékkel

A dobozban szinte semmi nincs, csupán a készülék, a gyárilag 0.8 ohm-os porlasztóval szerelt 2ml-es PCTG anyagú PODfejjel, és egy fém nyaklánc, illetve a készüléket rejtő habszivacs alatt egy rövid használati utasítás. A kevés felszereltség nem hiányosság, ugyanis ehhez a készülékhez nem is kell semmi egyéb ahhoz, hogy használatba vegyük, vagy karban tartsuk.

A nyakláncot elég nehézkes feltenni és leszedni, ugyanis a lyukak amibe bele kell akasztani a tűzgomb közvetlen közelében kaptak helyet, ezért kissé nehéz hozzáférni, emellett pedig indokolatlanul hosszú a lánc. De szerencsére nem kötelező használni, így ez nem negatívum, csupán egy szubjektív megjegyzés.

A készülék jobb oldalán található a levegőszabályzó csúszka, mely teljesen nyitott állapotában 3 lyuk, amik lefelé haladva egyre kisebbek. A készülék bal oldalán pedig az USB-C töltőcsatlakozó található egy visszajelző led társaságában, amit az a kis lyuk rejt a csatlakozó felett. A készülék (a gyártó szerint) elviekben gyorstöltésre is képes, gyakorlatilag viszont sajnos nem.

A THOTH T gyárilag 0.8-as porlasztóval ellátott PODfejjel érkezik. A már megszokott mágneses megoldással csatlakoztatjuk a modhoz, azaz egyszerűen csak beleejtjük a készülékbe. A mágnes rendkívül erős, szuperül a helyén tartja a PODfejeket. A benne lévő porlasztón 3db etetőnyílás található, 1-1 a két oldalán és 1 elől. Hátul a töltőnyílásnál nincs, így célszerű úgy használni, ha már nagyon kevés liquid van benne, hogy amerre döntjük majd a THOTH T-t azon irányba legyen a PODfej eleje, így teljesen leüríthető.

Érkezett még hozzám 0.6, 1.0, és 1.2 ohm-os ellenállású PODfej is, amiken kívül kapható még 0.4 ohm-os ellenállású is. A HealthCabin oldalán 2 és 3ml-es verziók, illetve fekete, vagy átlátszó kivitel közül is választhatunk. Nem mellesleg ezek a PODfejek mesh porlasztókat rejtenek, ami rengeteget dob az élményen.

Kumiho-éknál fontosnak tartották a szórakozást és a stresszoldást is, ezért kapott a THOTH T egy fidget spinner-t is, just for fun jeligével. Személy szerint kedves és vicces dolognak tartom, és abszolút életképes a gondolat, hisz én is eljátszottam vele egy jódarabig, amíg le nem esett már a teszt első napján. Jelen esetben a fidget spinner nem annyira minőségi mint a POD többi szegmense, ráadásul pár órával a csomag kibontása után történt, tehát nem az én próbatételem eredménye. Egy egyszerű mágnes tartja amit első piszkálásra ki sem lehetett mozdítani a helyéről, de minél többet játszottam vele annál gyengébb lett, így ezzel sajnos megvan az első negatívum. Le is vettem róla, nehogy elhagyjam valahol.

A teszt a gyárilag vele érkező 0.8 ohm-os PODfejjel vette kezdetét, aminek átlátszó PCTG borítása van, ahol tökéletesen látszik, hogy mennyi is az a 2ml. Ki lehet maxolni, hogy csak nagyon kevés, vagy egyáltalán ne maradjon benne levegő, de akkor elég erős szörcsögésbe kezd, ami a későbbi használat során megszűnik ugyan, és egyébként nem is távozik a teljesen folyásmentes PODfejből liquid formályában, de azért érdemes egy kis levegőbubit hagyni az esetleges szörcsögés elkerülése érdekében.

Másodjára az 1.2 ohm-os PODfejet tettem próbára, ahol már nem tapasztaltam a fentebb írt szörcsögést, ami ilyen kevés levegőbuborék mellett is képes volt az előző PODfejnél jelentkezni. Annak ellenére, hogy nem átlátszó a borítása, tökéletesen látható a benne lévő liquid szintje, bár szerintem az átlátszóval szebb összképet alkotott, de ezzel sem rossz.

Mivel a készülék az ohm-hoz kalibrálja a porlasztóra küldött wattot, nem pedig a levegőzéshez, ezáltal egyáltalán nem a hideg gőz jellemzi az élményt, viszont nem mondanám vészesnek az állandó meleg gőzt, mondhatni ez természetes az ilyen készülékeknél. A PCTG anyagnak hála a szájrész egyáltalán nem forrósodik át használat közben, csupán langyos, ami számomra rettentő nagy pozitívum, hisz a forrósodás/melegedés mindig az élmény rovására megy! Viszont, egy idő után megjelenik egy kevés páralecsapódás a PODfej alatt a készülékben, ami szintén nem vészes, viszont a nagyobb ellenállású PODfej mellett sem szűnik meg, illetve van egy kis negatív hozadéka, de azt később majd kifejtem.

Maga a készülék, pontosabban szett, virtuális körbemutogatása megtörtént. Mint látható is, nem áll túl sok mindenből, ezért ugorjunk is a teszt leglényegesebb pontjához.


Élménybeszámoló

A THOTH T háza cink ötvözetből és helyenként polikarbonát műanyagból készült, a fogása, ha marokra fogjuk, téglatest létére nem vészesen kényelmetlen, de érezhető, hogy néhol nincsenek eléggé lekerekítve az ívek. A tűzgomb nem túlérzékeny, és nem is olyan könnyen nyomható, érezhető ellenállása van, amitől egész markáns érzetet kelt, és táskában sem igazán hajlandó benyomódni, hacsak nem feszül neki valami, bár a kilógó szájrész miatt erre csekély az esély. A levegőszabályzó csúszka szintén markáns, nem tolódik el semmiféle külső behatásra. A súlya sem vészes, viszont mivel nem 100%-ban műanyag, így azért POD létére talán nem a legkönnyebb a piacon, viszont számomra elég minőségi hatást kelt, a gombok milyenségével és használhatóságával együtt tekintve. A rajta lévő fidget spinner a leggyengébb láncszem a készüléken, pedig valóban jó móka volt azzal játszani, ha csak rövid ideig is, de szokás szerint nálam mindig elcsesződik valami a tesztalanyokon, így talán örülök is, hogy ezúttal CSAK ennyi, és nem más ment tönkre, vagy pedig nem volt eleve rossz a konstrukció! A külseje, illetve dizájnja elég megosztó lehet, hisz ki használ ma még zsebrádiót? De ugyanakkor picit jólesően kizökkent abból a habos-babos és színátmenetes, hupililán villódzó kijelzőkkel ellátott világból ami manapság a piacot jellmezi. Ezért részemről ez a dizájn elég bejövős, nem hétköznapi, talán picit retró is, de pont ezért olyan menő!

Használatba vételhez első lépésként feltöltöttem a gyárilag hozzá kapott PODfejet, aminek a töltőnyílása olyan hatalmas, hogy bármiből kényelmesen meg tudjuk tölteni. Majd vártam kb. 10 percet, és miután visszatettem a helyére, el is kezdődött a teszt. Az első 4-5 slukk iszonytatóan meleg volt és gyorsan jött, de aztán amint kitalálta a készülék, hogy hányas PODfej is van benne pontosan, egyből visszább vett a teljesítményből. Szívásra szó szerint azonnal aktiválódik a vákuumkapcsoló, és rendkívül erőteljes intenzitással hozza működésbe a porlasztót. Tűzgombbal is ugyanígy működik, viszont szívás közben egyidejűleg csak az egyik hajtja a PODfejben lévő porlasztót, ami nem más, mint a vákuumkapcsoló. Mikor tűzgombbal szerettem volna használni akkor is átvette az irányítást amint beleszívtam. Ez az élménybe egyáltalán nem zavar bele, csupán onnan lehet észrevenni, hogyha elengedjük a tűzgombot szívás közben, ugyanazzal az intenzitással folytatja tovább, mintha a tűzgomb csak egy látványelem lenne. Viszont, ha a slukk végeztével még nyomva tartjuk a tűzgombot, akkor ugyanúgy porlaszt tovább, mintha a gomb lenne az elsődleges, de valójában ez egy csiki-csuki játék a tűzgomb és a vákuumkapcsoló között. Tehát tulajdonképpen a vákuumkapcsoló az elsődleges, a tűzgömb csupán azok számára van rajta, akik esetleg nem tudják megszokni a szívásra aktiválódást, viszont ugyanúgy elkezd porlasztani, de amint beleszívunk, már a vákuumkapcsoló veszi át a szerepet. Szerintem nagyon király, hogy mindenkire gondoltak, de véleményem szerint kellett volna rá egy gomb, vagy egy csúszka, vagy bármi, aminek segítségével mi dönthetünk afelől, hogy épp melyikkel szeretnénk használni.

Maga a tűzgomb a méretéből és kialakításából adódóan picit lötyögös, de ez nem számottevő, és ilyen kivitelnél természetesnek is mondható. Használat közben viszont nem érezhető, és nem is akar leesni, ahogy a fidget spinner, így mondhatjuk, hogy ez direkt ilyen, ám ezt semmiképp sem rossz értelemben értem. A THOTH T be,- és kikapcsolása ugyanúgy 5 gyors gombnyomás, de ezen és az izzításon kívül nem tudjuk másra használni a tűzgombot, ami nem hátrány, hisz ez egy félmecha POD, ami a funkcióit illetően ennyire képes. A levegőszabályzó csúszka segítségével egyenkén zárhatóak a légnyílások, de akár belőhetjük úgy is, hogy csak az egyiket zárjuk el félig, az alatta lévő(ke)t pedig teljesen nyitva hagyjuk. Így a legnagyobb lyuktól a legkisebbig egy kellemes RDL-től picit tág MTL-ig szűkíthető levegőzést kapunk ami bár nem kimondottan finomhangolható, de a PODfejek ellenállásához képest tökéletesen kielégítő, és ennyi levegő kell is annak az intenzitásnak amivel maga a készülék dolgozik. Emellett teljesen is el lehet zárni a levegőző csúszkát, úgy is kap egy kis levegőt a PODfejben lévő porlasztó, és így már sokkal jobban közelít a klasszikus MTL-hez, de azért ahhoz képest még mindig eléggé tágnak mondható.

A visszajelző led fehér színű, ami kissé vakító tud lenni, ha mondjuk a lemerülést jelzi és épp belepillantunk, amit nem mellesleg 10-szeri villanással tudat velünk. Emellett még 5 villanás, ha nincs benne a PODfej, vagy épp valami miatt nem érzékeli azt, illetve 8 villanás, ha véget ért a 8 másodperces slukkidő. Mikor véget ér, akkor szokás szerint azonnal megszakítja az áramellátást a készülék, tehát hirtelen nagyon könnyű lesz levegőt venni a PODfejen keresztül, viszont a porlasztás intenzitása, és az egyre növekvő melegedés miatt nem hinném, hogy másnál is jellemző lesz a kimaxolt slukkidő. Ha pedig a PODfejet helyezzük bele, akkor csupán egyet villan hosszan. Használat, avagy szívás közben pedig folyamatosan világít. Töltőkábelt nem kapunk a készülékhez, ezért akár a telefonunkhoz kapottal is nyugodtan tölthető, persze csak ha az is USB-C-s. Más választásunk nagyon úgysincs e téren. Ahogy írtam is fentebb, a gyártó gyorstöltést ígér, viszont ennek sajnos a THOTH T nem tud eleget tenni. A telefonomhoz kapott töltőkábellel és töltőfejjel, illetve egy power bankkal töltöttem, amiknek specifikációit tekintve többféle töltési módot is támogatnak. A telefonomé 5V/2A, illetve 9V/2A, valamint szuper töltés esetén 10V/4A-el képes tölteni a telefont, a power bank pedig 5V/3A, illetve 9V/2A, szuper töltés esetén pedig 12V/1.5A leadására képes. Ezekből szerintem bőven futotta volna arra is, hogy gyorstöltéssel, max kb. 1 óra alatt, feltöltse a THOTH T 1300mAh-s akkuját, főképp úgy, hogy maga a POD szabályozza mennyi feszültséget enged be, de ehelyett 2.5 óra, leírom mégegyszer annyira abszurd, 2.5 óra alatt sikerült 0-ról 100%-ra felhúznia a két töltőnek azt a pirinyó kis 1300-as akkut, úgy, hogy ráadásul direkt nem is használtam töltés közben a THOTH T-t, pedig egyébként ezt a lehetőséget is támogatja. Viszont, ha az 1.2 ohm-os PODfejjel kap legalább 1 óra töltési időt, akkor azért nagyjából kora estig kibírja, csak hát ugye a gyártó nem ezt ígérte, a 2.5 óra pedig nagyon sok egy ilyen kis akkuhoz képest.

Ami az élményt illeti, szerintem engem, amellett a kevés negatívum mellett is, hatalmas pozitív csalódás ért! Úgy álltam neki ennek a tesztnek, hogy: Cöh, ez csak egy kis PODocska, majd viszek munkába liquid-et bőven, és töltőt. De erre a Kumiho-nak sikerült alaposan rácáfolnia, ugyanis figyelgettem rendszeresen, még időt is mértem, mégis alig akart lemerülni, vagy kiürülni! A tökéletesen folyásmentes PODfejeknek köszönhetően nem kellett VG többletű liquid-et készíteni, tökéletesen üzemelt 50/50-es arányúval, bár tény, hogy folyt, mint a víz amikor megdöntöttem a PODfejet, de abszolút nem volt semmi gond ezzel az aránnyal használat közben. Az ízeket szó szerint tökéletesen átadta, a gőz igazán bőséges, ellenben langyosabb, mint amit én kedvelek, bár még részemről is bírható volt, de időnként azért előkerültek a kedvenc RTA-im, csakhogy hűvös élményben is legyen részem. Egy ilyen teszből félrehajlásnak köszönhetően tettem azt a felfedezést, hogy az RTA-imhoz képest sokkal lágyabb, selymesebb ízekkel szolgálnak a THOTH T PODfejei, ezért mindegyik íz tűpontosan kiérezhető volt a sokízes kompozíciókból, persze addig, amíg nem volt már teljesen elhasználva a benne lévő porlasztó. TH-ja abszolút nincs, egy fikarcnyi se, ezért az első napokban csak a nikotin erejét éreztem, ami természetesen eltűnt mikor már eléggé használt volt a PODfej. Valószínűleg a TH mentes porlasztók miatt ajánlja a gyártó a maximum 50mg-os nikotinsóval való használatot is. A PODfejek közül a 2ml-es variánsokhoz volt szerencsém a teszt során, amik, mint írtam is, meglepő módon eszméletlen sokáig bírták újratöltés nélkül! A 0.8 ohm-ossal nagyjából 6 órába tellett mire teljesen leürítettem a PODfejet, az 1.2 ohm-ossal pedig cirka 8 óra volt. Ez azért kiemelkedő, mivel iszonyatos erő rejlik ebben a kis zsebrádióban. Emiatt az erő miatt olyan intenzív és gyors a porlasztás, és hatalmas a gőz, no meg persze tökéletesek az ízek! Ezek után nem is igazán számítottam más csodára, de mégis sikerült meglepnie a Kumiho-nak, meghozzá egy 1300mAh-s akkuhoz képest hihetetlenül hosszú üzemidővel! Az 1.2-es PODfejjel kereken 2 napos üzemidőt hozott ez a tenyérnyi kis POD, a 0.8-assal pedig megvolt az 1.5 nap, ami egész egyszerűen hihetetlen!

Alig tértem észhez, annyira a fellegekben jár ez a termék, ám azért sikerült visszarángatni a valóságba azzal amit az a kevés kis kondenz okoz a PODfej alatt. Néha ugyanis az történik, hogyha lecsapódik a liquid párája, pontosabban, ha túl sok liquid pára csapódik le, akkor a vákuumkapcsoló picit szakadozva működik, ami megszüntethető egy alapos kitörölgetéssel, vagy, ha erre nincs időnk, illetve lehetőségünk, akkor a tűzgombbal rásegítve már túl is lendültünk ezen a problémán. Úgy gondolom ez előbb-utóbb minden olyan vákuumkapcsolós ketyere kissebb hátránya lesz, ami teljesen zárt kialakítással rendelkezik, illetve nem szabályozható a teljesítménye. Méghozzá azért, mert maximálisan le kéne hűteni a porlasztót, de erre pont nem ad lehetőséget a vákuumkapcsoló, hisz amint beleszívunk, már működésbe is lép a porlasztás, ami persze az intenzitása miatt sokkal több hőt bocsát ki. Talán megoldás lehet, ha közvetlenül szívás után időnként kivesszük a PODfejet, és csak úgy beleszívunk, hogy legalább néha rendesen le tudjon hűlni, de úgy gondolom ez a gyakorlatban nem minden esetben életképes. Viszont, ha már nem lehet szabályozni a teljesítményt, és eleve ekkora output-tal dolgozik a THOTH T, hogy lecsapódik a liquid párája, akkor legalább ott van a tűzgomb, ami akkor is működteti a PODfejben lévő porlasztót, ha a lecsapódás miatt akadozna a vákuumkapcsoló működése. No meg persze néha ki kell törölni a készülék csatlakozóját alaposan! Szóval ez nem egy eget rengető hiba, hanem a vákuumkapcsoló, a zárt PODház és a magas leadott teljesítmény eredménye, ami ezeket tekintve várható volt.

Az ízváltást nagyon jól bírta a porlasztó, azonnal hozta a következőt, nem volt jellemző az ízek keveredése. Azért ilyen esetekben figyelni kell arra, hogy milyen ízekkel szeretnénk használni, mert úgy húzza legtovább egy porlasztó, ha a legkevesebb ízből álló, illetve leglágyabb íztől haladunk a komplexebb, erősebb ízek felé. Maguk a PODfejek nagyjából 1 hetet bírnak, persze ez erősen liquid-függő, ahogy az imént is írtam, illetve használat-függő is, mivel elég erőteljes az izzítás, ezért hamar is kokszolódik. Mikor már egyre melegebb gőze van, illetve kezd kicsit kevesebb is lenni, no meg persze az íz is halovánnyá válik, ezekből tudható, hogy a PODfejben lévő porlasztónak sajnos meszeltek.

Most pedig összesítsük kicsit a leírtakat.


Pró :white_check_mark:

  • Kis és kompakt méret. Elég picinek mondható a maga 48x23x78mm-ével, de ez jelen esetben előnyt jelent. Nem lóg ki sehonnan, szinte minden zsebbe befér, és még a kezünkhöz képest is elég kényelmesek a méretei.
  • Egyszerű használat. Nem csak azért egyszerű, mert kijelzés nélküli félmecha, ezért nem kell a menüben matatni, hanem azért is, mivel a vákuumkapcsolónak köszönhetően szó szerint semmi mást nem kell csinálnunk mint szívni és kifújni.
  • Kiemelkedő üzemidő. Amikor megláttam, hogy 0.8 ohm-os PODfejjel fog érkezni az egyébként 1300mAh-s készülék, őszintén szólva nem fűztem az egy napos üzemidőhöz semmit, ugyanis ekkora teljesítmény mellett pikk pakk elfogy az akksiból a szufla. De mivel ezek mesh porlasztók, így takarékosnak mondhatóak. Tehát, ha a 0.8 ohm-ossal 1.5 napig, az 1.2 ohm-ossal pedig 2 napig üzemben volt, akkor a 0.6 ohm-os lesz amivel nagyjából 1 napot bír. Ebben az esetben igaza van a gyártónak az egész napos üzemidővel, csak ugyebár a minimummal számoltak.
  • Hosszan tartó kis űrtartalom. Első ránézésre űrtartalom terén is alábecsültem a THOTH T-t, ugyanis az RTA-kat alapul véve nekem a 2ml csak pár órára elég, de a Kumiho erre is rácáfolt a mesh porlasztókkal.
  • Könnyű újratöltés. A PODfejek töltőnyílásának méreteit átvehetné más gyártó is, ugyanis az összes flakonommal (ideérte a böhöm nagy cseppentős gyógyszertárit is) kompatibilis, és ennek köszönhetően nem folyik félre, nem lesz tőle nyakig liquid-es az ember, és persze utólag sem kell törölgetni semmit emiatt.
  • Gombbal és vákuumkapcsolóval is használható. Ez azért szuper, mert minden új dolog megszokásához idő kell. Aki a vape pályafutása kezdete óta a tűzgombot nyomogatta évekig, annak bizony kell némi idő, mire megszokja, hogy szívás hatására is életre tudja hívni kedvenc ízeit. Ebben segít a tűzgomb és vákuumkapcsoló kettőse.
  • Magas intenzítás, kiemelkedő élmény. A készülék 35 wattot tud kisajtolni magából maximálisan, de mivel ezt egy chip fogja számunkra kiszámítani, ami viszont nem tudja látni, mert ugye nincs szeme, hogy ez nem egy tipikus huzal, hanem egy energiatakatrékos kis meshlap, ami közel nem kérne annyit, amennyit ráküld. Ez azért előny, mert így megnövekedett intenzitással tudunk olyan élményekben részesülni, amiknél egyébként egy szabályozható moddal visszavennénk a wattból. Pedig látható és érezhető, hogy egy használat közben megfelelően hűlni tudó mesh porlasztóból csak így lehet a legjobbat kihozni, ezt pedig a THOTH T nagyon is tudja!
  • Teljesen folyásmentes PODfejek. Talán a legnagyobb pozitívum ami a sok kissebb pozitívum mellet a THOTH T pártját fogja! Szörcsögés előfordulhat ugyan, ha véletlen túltöltjük, de megfolyni egyáltalán nem fog, ugyanis maga a PODfejek lettek ellátva annyi tömítéssel, amennyi, ha fene fenét eszik is, akkor sem engedi szivárogni a liquid-et. Ezért van az is, hogy az előforduló szörcsögés idővel megszűnik, mert nem marad más, minthogy szép lassan elpárologjon a felesleg is. Ezt is átvehetnék a gyártók, sok idegeskedéstől mentene meg sok vapertársat!
  • PCTG anyagú PODfejek. A PCTG azért nagyon király anyag, mert nagyon szuperül tűri a magas hőmérsékletet, amit nem is ad tovább, tehát nem fogja égetni a szánkat használat közben. Emellett még ütésálló tulajdonsága is van, tehát nem kell agyonféltenünk a PODfejeinket, ha véletlen leejtjük.
  • Jó karcállóság. Az talán már köztudott, hogyha tesztelek valamit, akkor az velem jön mindenhova, amilyen hatásnak csak lehet kiteszem és nem riadok vissza kulcsok mellé is betenni a zsebembe vagy táskámba. A THOTH T-vel sem történt másként. Napokig volt a munkahelyi kulccsomóm mellett a zsebemben, és egyáltalán nem látszik rajta, hogy viseletes lenne. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet megkarcolni, csak azt, hogy nagyon nagyon nehezen, tehát abszolút strapabíró.

Kontra :negative_squared_cross_mark:

  • Melegedő PODfej. Van akit nem fog zavarni, van aki pont ezt kedveli, és vagyok én aki a hideg gőztől érzi igazán jól magát. Ez a melegedés, mint írtam is fentebb, a vákkumkapcsoló, a zárt PODház és a magas leadott teljesítmény hozadéka. De legalább nem tűzforró, és a PCTG anyagú PODfejnek köszönhetően abszolút bírható, még nekem is, csakhát mégsem olyan, mint amihez szokva vagyok, de ezt talán bölcsebb lesz csak egy szubjektív véleményként kezelni, ugyanis nem hiba, hanem a konstrukció velejárója.
  • Magas hő hatasára pára kicsapódás. Ez viszont már inkább számít konstrukciós hibának, ugyanis maga a készülék nem melegszik fel annyira mint a PODfej, ezért a hűvös felület felé fog lecsapódni a liquid párája, ami itt is jelentkezik. Nem mellesleg néha akadályozza a vákuumkapcsoló munkáját. Még a készülék csatlakozójának kialakítása egy picit nehezítő körülménynek is számít. De amint sikerült kitörölnünk a kondenzt, már ismét minden flottul megy. Bár örültem volna, ha nem következik be, és ezt nem kell leírnom, mert ez a legfőbb kontra a THOTH T ellen!
  • Gyenge fidget spinner. Olcsó játék lenne? Talán. De ahhoz képest elég szórakoztató, így én azért picit sajnálom, de szerencsére semmi köze a készülék használhatóságához, így ha valaki másnál is előfordul majd, valószínűleg túl fogja tenni magát rajta.
  • Hosszú töltési idő. Ha a 3000mAh-s barna LG-t töltöm, az tölt fel nagyjából 2.5-3 óra alatt, így én, mint rögtön ítélő bíróság ezt nem hibaként konstatálom, hanem egyszerű hazugságnak! A gyártó oldala azt írta fast charge, ami hazudás, mert a 2.5 óra rohadtul nem fast! Picit kárpótol, hogy töltés közben is lehet használni, de azért akkor is, na…

Végezetül pedig, csak annyit írnék, hogy számomra az 1.2 ohm-os PODfej jött be leginkább, mert egyrészt az bírta a legtovább, mint liquid-ügyileg, mint üzemidő-ügyileg, másfelől pedig az melegedett a legkevésbé. Az én felhasználói szokásaimnak totálisan ellene ment az egész készülék, de még így is öröm volt használni! Az íz,- és gőz-élmény toronymagasan az élen jár! Így hát minden olyan MTL és RDL fan számára szívből tudom ajánlani a Kumiho THOTH T POD szettet akik egy pici, kompakt, és cseppet sem hétköznapian retró, és nem utolsó sorban faék egyszerű zsebrádiót keresnek, amivel nem lehet zenét hallgatni, de vapelni annál inkább!

A terméket ezen a linken tudjátok megvásárolni:

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:

18 kedvelés

Ismét mondom, a POD nem az én világom, de nagyon szórakoztató és tanulságos volt végigolvasni :slightly_smiling_face: köszönjük :hugs:

(A gyártónak ezúttal üzenem, a V2 verziónál vegye kicsit komolyabban a Fidget Spinnert, azoknak bírni kell a stresszt :point_up:mert ennél az is jobb, ha nem kerül rá ilyesmi :grin:)

6 kedvelés

Köszönöm! :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Nagyon jó élménybeszámoló, köszi.
A POD fejek innen nézve teljesen megegyeznek a Lost Vape Ursa Nano szériához gyártottakkal.

4 kedvelés

Szia Botond! :blush:

Köszönöm! :hugs: Áh, akkor ezért volt ismerős a PODfej nekem is. :sweat_smile: Viszont nem biztos, hogy jó lesz a Thoth T-be az Ursa PODfej, mert az alapból 2.5ml-es, a Thoth PODfejek meg 2 és 3ml-esek, viszont a szájrész hosszabb a 3ml-esnél, hogy elférjen az a plusz 1ml, így én nem mernék megesküdni rá, hogy passzol egyik a másikba, de egy próbát megérne úgy gondolom. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés