Kumiho THOTH S POD Kit élménybeszámoló

A HealthCabin jóvoltából jövök ismét egy teszttel, aminek tárgya nem más, mint egy újabb Kumiho által gyártott POD, ami a THOTH S névre hallgat, és a már egy korábbi tesztalany, a THOTH T utódja, de úgy is lehet rá tekinteni, mint egy javított kiadásra, hisz nagyon hasonló a két készülék, de azért akadnak különbségek bőven amiket meg is fogok említeni a bemutatása során. Ahogy a THOTH T-nél már megszokhattuk, a THOTH S is egy hybrid POD, ugyanis RDL és MTL felhasználásra egyaránt alkalmas. Az állítható levegőzésen kívül az S modellen már a Watt is állítható, aminek köszönhetően sokkal jobban testre tudjuk szabni az élményt. Jelen esetben, ahogy a T modellnél is, gombbal és vákuumkapcsolóval is működik a porlasztás. Az összes THOTH típusú PODfejjel használható, tehát a PODfejekben nem lesz különbség, még anyagában sem, ugyanis a már jól ismert PCTG-ből készültek. Az akku viszont picit összement, ugyanis az S modell csupán 1000mAh-s akkut kapott.

A cink ötvözet és polikarbonát műanyagból készült THOTH S POD 5 színben kapható, amik a zöld, fekete, piros, szürke és ezüst. Hozzám az ezüst érkezett. Most pedig nézzük meg alaposabban, közelebbről.

Kumiho THOTH S POD Kit élménybeszámoló


A doboz tartalma és ismerkedés a készülékkel

A THOTH T-hez hasonlóan a THOTH S-hez sem jár semmilyen tartozék. Sőt, most a fém nyakláncot sem tették a csomagba. A kemény hungarocell alatt (amiben a készülék fekszik) lévő használati utasításon kívül nem kapunk szó szerint semmit a készülék mellé. Lényegében nem is kell semmi egyéb a működtetéséhez, hisz USB-C töltőkábele mindenkinek van otthon, bár azért egy pót PODfej elfért volna a csomagban, a gyárilag benne lévő 0.6 ohm-os mellé.

Amint kivettük a dobozból már használatba is vehetjük, ugyanis teljesen tele töltött akkuval érkezik az S modell aminek töltöttségi szintjét immáron a 0.42"-es OLED kijelzőn követhetünk is. A bal felső szélén található gumigomb egy dizájnelem, ahogy a kijelző szélénél lévő fogaskerék is. Viszont a jobb felső sarokban található gomb már maga a tűzgomb, ami jobban ki is emelkedik a házból, ezzel is jelezvén, hogy nyomizható. 3 gyors gombnyomás után elkezd villogni a Watt érték amit ezután tudunk állítani úgy, hogy a tűzgombot nyomogatjuk. 5 gyors gombnyomással pedig belemászhatunk a menübe, amiről a következő képnél írnék pár sort. A kijelzőn a töltöttség-jelző csík, egy lakat, a Watt érték, a PODfej Ohm értéke és végül a slukkszám található. A kijelző alatt pedig a T modellből már jól ismert fidget spinner található, ezúttal spinner for fun jeligével. Úgy tűnik a mágneses megoldás helyett inkább beragasztották, így fixen a helyén maradt a későbbiekben is.

Most pedig térjünk vissza picit a menüre, amire a tűzgomb körül lévő ON/OFF, Wattage, LOCK feliratok is utalnak, ugyanis egy minimális menürendszer azért akad a THOTH S-ben, ami POD mivoltára tekintettel pont elég is. Persze TC-zni nem fogunk tudni, de véleményem szerint ennyi tudással azért illik felszerelni egy POD-ot. 5 gyors gombnyomásra bejutunk a menübe, ahol is sorban haladva a Puff Clear-t látjuk meg elsőként, ami a slukkszámot nullázza. Másodjára a Lock menüponttal találkozhatunk, amivel a tűzgombot tudjuk lezárni, illetve ilyenkor a nyitott lakat helyett zárt lakatot fogunk látni a kijelzőn. Mivel egy-gombos navigáció van, mást nem is zárhatunk vele, mint a tűzgombot, viszont a vákuumkapcsoló így is aktív marad, tehát ez egy hasznosnak mondható funkció. Végezetül a Power Off maradt csak hátra, amivel kikapcsolhatjuk a készüléket. Mindegyik menüpontot egyetlen 3 másodpercig tartó hosszú gombnyomással tudjuk aktiválni.

A készülék bal oldalán egy pontosan ugyanolyan 3db fokozatosan csökkenő méretű lyukkal megáldott levegőzőt találunk, mint a T modellen. A csúszka az elődén lévőhöz képest feszesebb, lassabban csúsztatható, ami bár jó, de az előző modellen is megfelelő volt, nem állítódott el, ezért szinte felesleges volt megerősíteni, ugyanis így némileg nehezebb elmozdítani.

A jobb oldalon leledzik az USB-C csatlakozó, amin keresztül az immáron a T modell 1300mAh-s akkujához képest 1000mAh-ra csökkentett S modell beépített akkumulátorát tudjuk feltölteni. A gyártó ennél a modellnél is gyorstöltést ígér, hogy sikerült e betartani az ígéretet az a későbbiekben kiderül. Bár nyakláncot nem mellékelt a gyártó, de aki a T modell után vásárolja meg az S modellt, annak van nyaklánca, mivel a T modellhez alapból jár, de nem érdemes előbányászni, ugyanis bár az S modellen már nem hozzáférhetetlen helyre került a lyuk, de sokkal nagyobb, mint a T modellen lévő, ezért a nyakláncot nem tudjuk rátenni. Viszont, egy régi telefon-nyakpántot rá lehet hurkolni. No, de haladjunk előre…

Történt egy kis ráncfelvarrás a készülékben lévő csatlakozón is. Picit másképp néz ki, de a lényeg nagyjából ugyanaz maradt. 2db erős mágnes, 2db tűs csatlakozóval. Viszont ami más a T modellhez képest, az a levegőző. Az S modellen már megnövelték a levegőnyílást ahonnan a PODfej közvetlenül kapja a levegőt, ezért sokkal szellősebb lett, ami pedig az alacsonyabb ellenállású porlasztóknak kedvez. Ez előrevetíti, hogy kevesebb liquid-pára fog lecsapódni, mivel kevésbé fog melegedni. A gyárilag benne lévő 0.6 ohm-os PODfej az S modellben ugyanannyira nem melegszik, mint a T modellben az 1 ohm-os PODfej, tehát ez hatalmas pozitív változás aminek én nagyon is örültem, ugyanis számomra a melegedés mindig is az élmény rovására ment.

A hátoldalán csak néhány dizájnelem található, illetve itt is találkozhatunk a 002 számozással, ami arra utal, hogy ez úgymond a második, javított kiadása a THOTH T-nek, ami már THOTH S névre hallgat. Viszont ami becsapós, hogy van egy gomb szerű dizájnelem, ami körül a mode 1, mode 2, mode 3 feliratok találhatóak. Ez természetesen nem csinál semmit, csak egy gumidarab, de azért jól néz ki. Illetve, ha fektetve tesszük le a készüléket, akkor az a kis gumigomb eltartja a felülettől, így nem fog megkarcolódni a hátoldal.

A HealthCabin az összes létező THOTH PODfejből küldött egyet-egyet, amiknek az ellenállása egyenként 2 tized Ohm-al növekszik, szám szerint 0.4, 0.6, 0.8, 1 és 1.2 Ohm-osak. Természetesen ezeknek megvan az ajánlott Watt tartományuk is. A 0.4-est 25-35, a 0.6-ost 20-25, a 0.8-ast 16-20, az 1-est 12-15 illetve az 1.2-est 10-12 Watt között ajánlja a gyártó használni. A Kumiho THOTH S-en már tudjuk ugyan állítani a Watt-ot, de csakis a porlasztóknak előre beállított ajánlott Watt tartományon belül engedi a készülék. A PODfejek 2ml-esek, de tudunk 3ml-est is rendelni, illetve ahogy a képen is látható, feketét, vagy épp átlátszót, csak szét kell néznünk az említett webshop Kumiho THOTH Series POD Cartrige kínálatában.

Fentebb írtam a belső különbségekről, most nézzük meg picit kívülről is mindkettőt. A Kumiho szakított a Radio Vape dizájnnal, ezért a THOTH S már egy sokkal letisztultabb és elegánsabb formában köszön vissza, illetve kicsit kisebb lett, amitől négyzet alakot kapott, illetve vékonyítottak is rajta, valamint a PODfej átkerült a jobb oldalról a bal oldalra. A hatalmas tűzgomb is a múlté és még a nyaklánc lyukacskái is jobban hozzáférhetőbbek, csak épp, ahogy fentebb is írtam, nem sok mindent tudunk ráaggatni, de bánja a kánya… Tehát nem csak kellő tudással vértezték fel, külsőleg jobb lett, mint volt!

Természetesen ahogy az elődnél, és nagyjából minden ilyen eszköznél, itt is ügyeljünk arra, hogy ne legyen teljesen tele töltve a PODfej. Mindig hagyjunk egy kis levegőbuborékot a szörcsögés elkerülése érdekében. Bár mivel folyásmentes PODfejről van szó, ezért nem fog folyni és a szörcsögés is hamar megszűnik, de jobb megelőzni az efféle bajokat.

Külsőleg és belsőleg is egyaránt több különbség fedezhető fel az előd THOTH T és a THOTH S között. Szemlátomást, ismétlem szemlátomást nagyon jó lett a 002-es változat, de most nézzük meg azt is, hogy vajon mit produkál használat közben.


Élménybeszámoló

Mindkét készülék súlya nagyjából megegyezik, de a méretek és a ház kialakítása miatt az S modell sokkal kényelmesebb illetve kézbe simulóbb, és persze az sem elhanyagolható, hogy sokkal szebb, letisztultabb dizájnt kapott. Bár azt nem említették, hogy itt-ott gumi is található lesz a készüléken, de sebaj, hisz tulajdonképpen ezek olyan elemek, amiket utólag szokás beragasztani, tehát konkrétan gyártás során még nem feltétlen képezik a készülékház részét. Ezúttal a fidget spinner bombabiztos lett! Viszont a jobb alsó sarokban nem igazán kényelmes a hozzáférhetősége, ezért mikor játszani szerettem volna vele néha meggyűlt a bajom azzal hogyan is tartsam úgy a készüléket, hogy babrálhassak a fidget spinner-rel. Tehát tök jó, hogy fixálták, de viszonylag kényelmetlen használni, így nekem nem spinner for fun volt, hanem spinner for upset [1]. Nem mellesleg baromi hangos is, így szerintem ennek az ötletnek a megvalósítása kissé félre ment, pedig próbáltam megszeretni és örülni neki, de sajnos ez ebben a formában nem igazán élvezhető. Ráadásul gyakran elakadt a fidget spinner, ha pl nadrágzsebből vettem ki, ami persze csak akkor jelentősebb probléma, ha úgy akad el, hogy le is esik. Sajnos annyira nem strapabíró, hogy bírja a kiképzést, de ezt lejjebb kifejtem majd.

Ezzel szemben a gomb nyomáspontja tökéletes! Mivel pici ezért az egész gomb alatt ott van a nyomáspont, az anyaghasználata pedig kényelmessé teszi. Mindenre azonnal reagál bármit is szeretnénk állítani a készüléken, így ezzel semmi gondom nem akadt. Viszont mikor lezárjuk a tűzgombot, azzal csak a tüzelést, mint funkciót zárjuk le, tehát sem táskában, sem zsebben nem fog tüzelni, de a menübe ugyanúgy be tudunk jutni 5 gyors gombnyomás után, illetve a Watt-ot is tudjuk állítani attól függetlenül, hogy funkcionálisan nem tüzel, ezért kényelmes a használata lezárt tüzelés mellett is. Még azt is érzékeli a készülék, hogy lassan vagy gyorsan nyomjuk e meg a gombot, ugyanis, ha lassan nyomjuk meg, akkor már az első gombnyomás után kiírja a Lock feliratot, viszont, ha gyorsan nyomjuk meg, akár 3x, akár 5x, akkor simán továbbenged a kívánt metódust elvégezni. Szerintem ez rendkívül előnyös megoldás, de azért van egy kis negatívum e körül. Mikor kiírja a Lock feliratot, közben nem működik a vákuumkapcsoló, tehát nem tudjuk szívni addig a néhány másodpercig, ami bár kibírható, de azért zavaró tud lenni, és kissé érthetetlen is, hogy egy ilyen üzenet felülírja azt a funkciót amire egyébként tervezték a készüléket. A kijelző fényereje teljesen rendben van és még napfényben is jól látható minden érték rajta, persze picit halványabb olyankor, de jól kivehető.

A PODfejeket úgy tervezték, hogy hosszú életűek legyenek, de mint tudjuk ez nagyon relatív, mivel liquid-függő, hogy mennyi ideig tudjuk majd használni. Egy igazán édes liquid-del nekem 6-7 napot húzott ki egy PODfej, ami azért nem is olyan rossz, mivel RTA-ban ugyanez maximum 2-3 nap lett volna. Az ízeket nagyon jól adja vissza, intenzív is, gőz is van bőséggel, és még a 0.4-es PODfej is csak langyos volt, ami abszolút kibírható tehát erre nem volt panaszom. A gyárilag hozzá kapott 0.6-os PODfejjel próbálkoztam először amivel 20 Watt-on hajtva nagyjából 10 órán keresztül bírta az 1000mAh-s akkumulátor, ami szintén nem rossz. Az említett 0.6-os PODfej ugyanannyi teljesítményen hajtva cirka 160 slukk után ürült le, de ez egyénfüggő, lehet több is, de akár kevesebb is, attól függ ki mekkorákat slukkol. A 0.4-es PODfej nagyjából 120 slukkot bírt 30 Watt-on, és 8-9 órás volt az üzemideje, ami szintén nem rossz. Sőt, mivel egy csupán 1000mAh-s akkumulátorról beszélünk így ilyen Ohm értékek mellett ez már szinte csodaszámba megy! És amivel igazán elégedett voltam, hogy ezúttal nem kellett csalódni a gyorstöltést illetően, ugyanis pontosan 1 óra alatt töltött fel a Kumiho THOTH S 0-100%-ig.

Nos, külsőleg nagyon tetszik, szerintem sokkal szebb, mint a T modell, tudásban is sokat fejlődött, tök jó, hogy kijelzőt és beállítási lehetőségeket is kapott, ennek nagyon örülök, DE! Mert mindig van egy (vagy éppen több) DE! Ugye, mint írtam is fentebb, a fidget spinner képes elakadni bármiben és egy szerencsétlen pillanatban ez miatt le is eshet a készülék. Nálam pontosan ez történt, kb a 8. napon, aminek következtében néhány helyen lejött a festék, de ennél sokkal nagyobb probléma az, hogy utána egyszerűen meghülyült a készülék és túl gyakran rosszalkodik! Ez abban nyilvánult meg, hogy onnantól kezdve gyakran égette el a fűtőszálat és a PODfej ki-be helyezésekor más Ohm értéket írt ki, mint ami épp benne volt. Rengetegszer kellett újra ki-be tenni a PODfejet, mire eltalálta melyik is van benne pontosan. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mikor a 0.6-os volt benne, akkor 0.8 illetve 1 Ohm-osnak látta, ami azért probléma, mert akkor a gyártó által beállított Watt értékre állítódik, ezért konkrétan szinte használhatatlanná válik. Amikor pedig nem vesszük észre, hogy rossz Ohm értékre állt be (újratöltés után visszatesszük és nem nézzük a kijelzőt), akkor pedig kivétel nélkül égetni kezdi a PODfejben lévő porlasztót, teljesen mindegy, hogy az általa beállított Watt érték kevesebb annál, mint amin használva volt. Tehát maga a porlasztás csak akkor csalódásmentes, ha az Ohm érték annyi amennyi a PODfejen is szerepel. A Watt érték ebben az esetben mellékes, mert a gyárilag előre beállított határértéken belül marad. Bár akkor is égetett 1-2 alkalommal, és akkor is félremért néha mielőtt leesett volna, de nem volt annyira zavaró, és simán rá tudtam fogni az édes liquid-emre az égetést, viszont a félremérést nem tudtam már akkor sem magyarázni, de elég volt max 2x újra ki,- és betenni, hogy ismét észhez térjen. De most már tudom, hogy ez az egész probléma akár előre látható lett volna, csak épp nem gondoltam rá, mivel az édes liquid is okozhatta az égést, és akár egy kis kontakthiba a félremérést, de azért ez elég komoly, ha nem ismeri fel többedszerre sem a PODfejet. Bár az is érdekes, hogy sosem a maximum értéken hajtottam a PODfejek porlasztóit, hanem vagy az alsó határértéken, vagy a kettő között, tehát nem azért égette el, mert kimaxoltam volna. Ezzel szemben a T modellnél ilyen probléma nem akadt! Sőt, sokkal stabilabb és egyenletesebb a porlasztása!
De van még itt valami, hajjaaaj… Töltés közben használva nem a beállított Watt értéken porlaszt, hanem magasabbra veszi a fordulatszámot amit persze nem jelenít meg a kijelzőn, viszont legalább az élményből azonnal észrevehető! A porlasztás hangja, a gőz hőmérséklete, a beszívott gőz tömörsége, mind-mind sokkal gyorsabb, hangosabb, melegebb, érezhetőbb. De ezeket rossz értelemben kell érteni ugyanis közben a porlasztó látja kárát mindennek! A slukk utáni sercegő hang is megjelenik ami azt jelenti, hogy túl magas a Watt, nem hűl jól, ergo el fog égni, vagy már el is égett! Ha feltöltöttük az akkut, utána ezen már semmi nem segít, se az, ha ki-be kapcsoljuk a készüléket, se az, ha ki-be tesszük a PODfejet, sem pedig az, ha lejjebb állítjuk a teljesítményt, ugyanis olyan, mintha beakadt volna a maximális 35 Watt-on és ezen semmivel nem lehet változtatni! Ez a hiba csak akkor kezd fokozatosan szűnni, ha valamennyit merül az akku és már nem a maximális teljesítményt akarja kitolni magából. És ez nem az eséstől van, ezt már első töltés során és utána is csinálta! Szerintem a fentebb említett hiba, vagy inkább meghibásodás előbb-utóbb jelentkezett volna, csak az esés sajnos meggyorsította a folyamatot.


Úgy gondolom a fentebb írtak miatt értelmét vesztené a szokásos pró-kontra lista, ugyanis a Kumiho THOTH S esetében nem tudok senkit jó szívvel és lelkiismeret furdalás nélkül vásárlásra ösztönözni! Azt sem tudom megígérni, hogy másnál az utóbb fent írtak nem fognak előfordulni. Csak remélni tudom, hogy én fogtam ki egy rossz példányt! Ízre, gőzre jó lenne, de ekkora hibát ennyi pénzért, kösz nem! Pedig olyan jól indult…

A terméket ezen a linken találjátok:

Köszönöm, hogy elolvastátok! Legyen szép napotok! :hugs:


  1. A “spinner for fun” egy vidám, szórakoztató elemre utal, míg a “spinner for upset” egy olyanra, ami inkább bosszúságot okoz. Ebben az esetben a THOTH S készülékben lévő fidget spinner, ami eredetileg szórakoztató elemnek szánták, inkább bosszantóvá vált a használó számára, mivel nehézkesen használható és gyakran elakad. (AI magyarázata) ↩︎

16 kedvelés

Jó leírás, köszi :+1::hugs: kíváncsi voltam, és a véleményem nem változott.
Zsákutcának érzem az összes ilyen majomkodó kütyüt, folyamatosan ontják őket, ergo rengeteg szemetet termelnek ezzel. Mindig jön újítás, új ötlet, más formaterv, más tartozékok, szóval a kompatibilitás is mindig kap egy pofont :roll_eyes: amúgy meg főkészüléknek pláne nem bíznék meg benne. Szóval tipikus: mindent akar tudni pár ezer forintból, látványos giccs is egyben, komoly munkára nem képes, nem megbízható, nem tartós, játszani meg…most kezdjem el egy dobozba gyűjteni őket? :grin: De biztos megvan a célközönség. Sajnos többnyire gyerekek,.kocabagósok, poénvásárlók.
Tök jó, de minek… :thinking:

Gloves Crocs GIF by 60 Second Docs

9 kedvelés

Vannak jó POD-ok a piacon, de ez nem az a gyártó. :woman_shrugging:

Azt most vettem csak észre, hogy kimaradt az élménybeszámolóból, hogy miután elégette a porlasztót, már olyan szinten kilengett a mérés, hogy 1.4 ohm-ig is felment, pedig 0.6 és 0.4 ohm-osak voltak csak a PODfejek. És hiába vettem ki és tettem be újra 100x, egyszerűen cseszett normálisan mérni. Ilyen egy elbaszott konstrukciót ritkán látni, úgyhogy mindenki jól nézze meg. :sweat_smile:

(Azt csak halkan jegyzem meg, mert nem biztos, hogy így van, csak sejteni vélem, hogy ekkora fiaskó csak akkor fordulna elő, ha nem fejlesztenek külön chipset-et az új funkciók miatt, hanem beleteszik a már meglévő, mechára tervezett chipset-et. Olcsóság rulez!)

10 kedvelés

Hát, nekem az összes ismerősöm/rokonom akik átszoktak, mind poddal szoktak át és a mai napig azt szívják. Nincs köztük gyerek, sem kocabagós, viszont többen is 55 év felettiek. Nem mindenkit érdekel ez a tekergetés, vattázás, én is kezdem megunni. Ami Neked értelmetlen, az nem biztos, hogy másnak is az. :blush: Viszont azt én is rühellem, mikor egy adott podfejhez kiadnak 500ezer féle gépet. :man_facepalming:

7 kedvelés

Természetesen neked is igazat adok - ez a másik oldala a dolgoknak.

6 kedvelés

Köszönöm. :hugs: De ne érts félre, az értelmét én sem látom annak, hogy naponta kiadnak 20 pod gépet (ennek a fele kb. ugyanazt a fejet használja :laughing:)

@Vaperina_Kinga Neked pedig köszönjük a tesztet. :hugs:

6 kedvelés

Köszi Kinga!

6 kedvelés

Én nem értek egyet veled…pontosabban megértem, hogy kényelemre törekedsz annak minden hátrányával, de az ökológiai lábnyoma akkora ezeknek mint egy mamutnak. Szóval én betiltanám az összeset és ha máskép nem megy akkor az előretekert coil-okat erőltetném a csakis rba pod-dal árult hardverekhez/üres podfejekhez. A beépített akkukat is tiltanám emellett.
Kb pont az ilyen a pod-okból nincs egy sem most a piacon…nem potyára, a profitérdek találkozott a lustasággal/kényelmességgel a környezet kárára.

6 kedvelés

Van aki kényszerből szokik át az olcsósítás miatt,és pont az a korosztály kb.
Ezren forintos porlasztó árak mellett én nem biztos hogy cserélnék porlasztós kazánra (persze ha lehet kapni,és félni hogy mikor sül be)
Maradok az rta tekergetésnél amíg működik a kezem,és szemem.
Főleg azért mert desszert dohánytól a hűs gyümölcsig megtalálható a kedvenceim között és nem töltök dohányra gyümölcsöt :smiling_face:

7 kedvelés

Nem is kell, hogy egyetérts velem. Mindenki azt szív amit akar, meg ugye mindenkinek az a jó ami épp neki van. Én nem fogok itt vitatkozni senkivel, van nekem ennél jobb dolgom is. :man_shrugging:

5 kedvelés

Én sem vitaindítónak szántam.

5 kedvelés

Nekem is :smiling_face:

4 kedvelés

Sziasztok :wave:

Én úgy gondolom, hogy nem is történhetett volna jobb a vape iparral és a vaperek megítélésével, mint a podok megjelenése, és itt NEM az eldobhatósakra gondolok és nem is azokra akik a marketingkampányukat direkt a fiatalokra építették fel vagy a hasonló botrányokra (juul, elfbar és társai), tehát ezektől elvonatkoztatva a többségre és úgy általában a pod rendszerre. (Minél többen állnak át, annál nagyobb lesz a támogatottság…) Gondoljunk bele mennyi dohányos ember szokott át poddal, akik korábban macerásnak vagy bonyolultnak találták az e-cigit, illetve köztük is nagy számban voltak akik ugyan kipróbálták, DE megfelelő segítség hiányában nem tudtak átállni mert nem az ő igényeikhez volt jó amivel próbálkoztak. Innen egyenes út vezetett a többségnek vissza a cigizéshez. Ők és még sokan mások kaptak egy új esélyt a podokkal és az esetek többségében ez be is vált, válik. Nem véletlen, hogy a podok felé is tendál az ipar… A gyártók folyamatos versenyben vannak ami hozza magával a fejlődést, ezt csak így lehet.

A podok megjelenése és a vape ipar fellendülése hívta fel jobban a figyelmet az esetleges egészségügyi kockázatokra és arra, hogy a fiatalok körében mennyire elterjedt az e-cigi. Ami persze betulajdonítható annak pár gyártónak aki kifejezetten őket, ezt a korosztályt célozta meg akár influenszereken keresztül és persze azoknak akiktől a mai napig be lehet szerezni mindenféle megkötés nélkül. (alig várom, hogy eltűnjenek a…ba az elfbar, poco rendelős webshopok és csoportok) Ez ugyan a mi kárunkra történt javarészt, de érthető, hogy ha minél többen használják annál jobban kell vizsgálni és szabályozni, amiben azért jó döntés is született pl: a fiatalkorúak és nemdohányzók védelme (igaz ez valamivel korábbról ered), de annál több rossz és megmagyarázhatatlan is. Én ezt nem a pod hibájának tekintem, hanem inkább az emberi hülyeségnek és annak, hogy mindig vannak olyanok akik arra szakosodtak, hogy a jó dolgokat elrontják. Ez ebben az esetben is igaz sajnos. Illetve azt se felejtsük el, hogy minden országban más-más törvények vonatkoznak az e-cigire.

Ha valamit lehet egyszerűsíteni, ha valamin lehet könnyíteni, akkor miért ne? Nem mindenki szeretne jobban belemélyülni a vape világba és ez nem is várható el, csak a cigitől szeretne megszabadulni és jobbá tenni a saját és a környezetében élők életét. Mára a podok többsége kifejezetten jónak mondható, kezdőknek, frissen átállóknak talán a legjobb választás.

A lényeg úgyis az, hogy váltani tudott és el tudta dobni a cigit. A többi, hogy mivel az már részletkérdés. Ebből a szempontból édes mindegy, hogy ezt poddal vagy egy másik szettel tette meg.

Akit jobban elkezd érdekelni a téma az úgyis kacsingatni fog más irányba is, DE azt se felejtsük el, hogy sokaknál mindig ott van a pod, mint backup készülék, amihez mindig nyúlhat, ha nem jön össze egy építés vagy nincs kedve tekerni stb… és ez így van jól, nyugalmat, biztonságot ad és nem enged visszaesni.

Összegezve, egyszerű és jelentősen megkönnyíti az átállást aminél fontosabbat nem nagyon tudnék mondani. Mindenki a saját preferenciáihoz mérten fog készüléket választani és attól még ugyanúgy vaper lesz, semmi elítélendő nincs ebben szerintem.

12 kedvelés

Jelen POD esetében sem az ízzel, gőzzel, vagy a vape élménnyel volt gond, hanem a konstrukcióval. De ez 1 az 100-ból, vagy 1000-ből. Én szeretem a POD-okat is, és eddig bármilyen POD járt nálam mindig addig használtam amíg el nem fogytak a porlasztók vagy cartridge-ek, mert egyszerűen jók és kész. Sokszor jó volt “lustának” lenni és csak PODfejet cserélni. Nálam mindig van/lesz egy POD az RTA-k mellett.

Átállás szempontjából szerintem is egy POD hatalmas lökést tud adni, akár a vape többi iránya felé. Jelen vannak, a többsége nagyon jó tud lenni és inkább egy POD mint a cigi! Ezért kár is ellene beszélni.

9 kedvelés